اخبار داخلیاخبار و مقالات

جزیره‌ی کیش به یکی از قطب‌های استخراج رمزارز ایران تبدیل خواهد شد!

مدیرعامل منطقه‌ی آزاد کیش در حاشیه‌ی مراسم افتتاح یازده طرح عمرانی در این منطقه برق مصرفی صنعت استخراج رمزارزها در کیش را ۱۵ مگاوات اعلام کرد

نکات برگزیده مطلب
  • همزمان با بلوغ رمزارزها و گسترش بازارهای معاملاتی و همچنین ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت در این حوزه، صنعت استخراج رمزارزها نیز گسترش یافته است. با توجه به تحریم‌های اقتصادی ایران این نو‌آوری آزاد مالی به سرعت مورد توجه مردم و دولت‌مردان قرار گرفته است. جزیره‌ی کیش به عنوان یک منطقه‌ی آزاد تجاری ظرفیت مناسبی برای میزبانی مزارع استخراج رمزارز را دارا است و به‌نظر میرسد که مدیران این منطقه نیز پتانسیل‌های استفاده از رمزارزها را درک می‌کنند.

آیا جزیره‌ی کیش به جایگاه قطب استخراج رمزارز ایران تبدیل خواهد شد؟

مدیرعامل منطقه‌ی آزاد کیش در روز پنجشنبه بیستم شهریور و در حاشیه‌ی مراسم افتتاح یازده طرح عمرانی در این منطقه، اطلاعات جالبی را در زمینه‌ی استخراج رمزارزها در کیش ارائه کرده است. غلامحسین مظفری اظهار داشت که در این مقطع زمانی ۱۵ مگاوات از انرژی الکتریکی تولید شده در جزیره‌ی کیش برای استخراج رمزارزها مصرف می‌گردد. وی در گذشته تعداد تجهیزات ماینینگ استخراج رمزارز فعال در کیش را حدود ۱۵ هزار دستگاه اعلام کرده است.

جزیره کیش
سازمان منطقه آزاد کیش

ظرفیت محدود تولید انرژی الکتریکی در جزیره‌ی کیش

با این وجود اطلاعات مشخصی از مزارع استخراج رمزارز در این منطقه وجود ندارد اما شواهد نشان می‌دهد که مزرعه‌ی مورد نظر در نیروگاه جنوب واقع شده است. در حقیقت برق مورد نیاز این جزیره از طریق دو نیروگاه شمال و جنوب کیش تامین می‌شود و این جزیره به شبکه‌ی برق سراسری ایران متصل نیست.

این موضوع به همراه ماهیت گردشگری جزیره‌ی کیش و محدودیت اراضی این منطقه از محدودیت‌های گسترش صنعت استخراج رمزارزها محسوب می‌شوند. در حقیقت ظرفیت محدود نیروگاه‌های شمال و جنوب ضرورت احداث نیروگاه جدید در صورت گسترش صنعت استخراج رمزارزها را در این جزیره نشان می‌دهد.

انتشار خبر‌های کشف تجهیزات ماینینگ توسط رسانه‌ها موجب شده است تا مردم به اشتباه تمامی فعالیت‌ها در حوزه‌ی استخراج رمزارزها را غیر مجاز ارزیابی کنند. اما بر اساس گزارش کوینیت، مصوبه‌ی هیات دولت در سال ۹۸ امکان فعالیت ماینر‌ها را پس از اخذ مجوز‌های لازم فراهم می‌کند. با این وجود، بند‌های این مصوبه همانند شرط حداقل ظرفیت احداث فارم امکان فعالیت در مقیاس کوچک را از ماینر‌ها سلب می‌کند و در حقیقت امکان فعالیت عادلانه در این صنعت را از بین می‌برد.

بر اساس گزارش کوینیت، مدیرعامل منطقه‌ی آزاد کیش اخیراً پیشنهاد واردات خودرو با استفاده از رمزارزی استخراج شده در این منطقه را ارائه کرده است. در حقیقت به‌نظر می‌رسد که ظرفیت‌های موجود در رمزارزها توجه مسئولان این جزیره را به خود جلب کرده است.

نظر شما نسبت به روند توسعه‌ی صنعت استخراج رمزارز در جزیره‌ی کیش چیست؟ آیا این جزیره به قطب صنعت استخراج رمزارز ایران تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا