اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

کیف‌پول ارز دیجیتالی چین برای مدت محدودی در دسترس شهروندان چینی قرار گرفت!

مشتریان بانک دولتی ساخت و ساز چین(China Construction Bank) برای مدت کوتاهی سرویس کیف‌پول یوان دیجیتالی را در اپلیکیشن بانکی خود مشاهده کرده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که پروژه‌ی ساخت ارز دیجیتالی چین مورد توجه بسیاری از فعالان حوزه‌ی رمزارزها و موسسات سنتی مالی و دولت‌ها قرار گرفته است، یک بانک بزرگ چینی بدون ایجاد سر و صدا سرویس کیف‌پول ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین را در دسترس مردم قرار داده است. با این وجود، پس از آن‌که این سرویس مورد توجه گسترده‌‌ای قرار گرفت، به سرعت این سرویس را غیر فعال کرده است.

سرویس کیف‌پول ارز دیجیتالی چین در اپلیکیش بانکی

کاربران بانک ساخت و ساز چین(China Construction Bank)؛ یکی از چهار بانک تجاری دولت چین در روز شنبه‌ی هفته‌ی گذشته متوجه شده‌اند که ویژگی کیف‌پول ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین در اپلیکیشن موبایل این بانک راه‌اندازی شده است.

بانک ساخت و ساز چین

کاربران این اپلیکیشن با جستجوی عبارت «ارز دیجیتالی» به زبانی چینی می‌توانستند سرویس کیف‌پول یوان دیجیتالی و روش فعال‌سازی آن با استفاده از شماره‌ی تلفن همراه متصل به حساب بانکیشان را بیابند.

با این وجود، این بانک چینی هم‌اکنون سرویس کیف‌پول یوان دیجیتالی بانک مرکزی چین را از دسترس عموم خارج کرده است. هم‌اکنون کاربران پس از جستجوی این عبارت در داخل اپلیکیشن این بانک با پیام متفاوتی مواجه خواهند شد: «این ویژگی به‌طور رسمی در دسترس عموم قرار ندارد. لطفاً شکیبا باشید.»

با این وجود، دسترسی کوتاه شهروندان چینی به سرویس کیف‌پول ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین نشان می‌دهد که این بانک تجاری چین در حال ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پذیرش ارز دیجیتالی چین است.

هر کاربر دارای شناسه‌ی اختصاصی است

رابط کاربری کیف‌پول نشان می‌دهد که هر کیف‌پول دارای شناسه‌ی اختصاصی است(Wallet ID) و کاربران با استفاده از این سرویس می‌توانند در میان کیف‌پول‌های مختلف و حساب‌های بانکی مربوط به ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین تراکنش ارسال کنند.

بعلاوه، کاربران می‌توانند با استفاده از شناسه‌ی اختصاصی کیف‌پولشان و یا شماره‌ی تلفن همراه، یوان دیجیتالی را ارسال و دریافت کنند.

چهار بانک بزرگ تجاری چین تحت هدایت بانک مرکزی این کشور در حال توسعه و آزمایش کیف‌پول یوان دیجیتالی هستند. اما همچنان زمان راه‌اندازی عمومی این سرویس به‌طور رسمی مشخص نشده است.

 بر اساس گزارش کوینیت بانک مرکزی چین تلاش می‌کند مراحل آزمایش ارز دیجیتالی چین بدون سر و صدا طی شود و همچنین در این مدت زمان کاربرد‌های بیشتری را برای یوان دیجیتالی ارائه کند. در همین راستا توسعه‌ی ارز دیجیتالی به یکی از اولویت‌های اصلی بانک مرکزی چین تبدیل شده است.

نظر شما نسبت به افرودن سرویس کیف‌پول ارز دیجیتالی چین در اپلیکیشن یک بانک دولتی چیست؟ آیا سرویس ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین بزودی در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا