اخبار و مقالاتمقاله

چرا باید رمزارزها را در فعالیت‌های روزمره‌ی خودمان بگنجانیم؟

بیت کوین و دیگر رمزارزها ویژگی‌های منحصربفردی را نسبت به ابزار‌های مالی سنتی به کاربران پیشنهاد می‌کنند که در این مقاله با این ویژگی‌ها آشنا خواهیم شد

بیت کوین شکل جدیدی از دارایی است که همچنان برای بسیاری از انسان‌ها شناخته شده نیست. اگرچه هم‌اکنون میلیون‌ها نفر در سراسر جهان در بازارهای مبادلاتی بیت کوین فعالت دارند، همچنان بسیاری از افراد نیز نسبت به الفبای اولیه‌ی این نو‌آوری آگاهی ندارند. اگرچه تنها چند سال از زمان معرفی این تکنولوژی به جوامع سپردی شده است، اما هم‌اکنون منابع آموزشی گسترده‌ای توسط پلتفرم‌های مبادلاتی، وب‌سایت‌های تخصصی صنعت رمزارزها، جامعه‌ی کاربران فعال در صنعت رمزارزها و متخصصان حوزه‌ی رمزارزها ایجاد شده‌اند. بیت کوین به عنوان یک ابزار نوظهور مالی ویژگی‌هایی را ارائه می‌کند که ارائه‌ی این ویژگی‌ها در ابزار‌های سنتی امکان‌پذیر نیست.

به دلیل گسترش بیت کوین در طول یک دهه‌ی گذشته، به‌طور پیوسته افراد مبتدی بیشتری به شناخت بیت کوین و عملکرد این نو‌آوری علاقه‌مند می‌گردند. همچنین بیت کوین به‌طور موفق رویای ثروتمند شدن بسیاری از انسان‌ها را تحقق بخشیده است. پتانسیل سرمایه‌گذاری در این دارایی همچنان توجه افراد کنجکاو را به این دارایی جلب می‌کند. این مقاله ویژگی‌های منحصربفرد بیت کوین و دیگر رمزارزها را به کاربران علاقه‌مند ارائه می‌کند. همچنین در این مقاله پتانسیل‌های بیت کوین به عنوان یک دارایی نوظهور بررسی می‌گردد.

آشنایی با اصول سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین

در هر سیستم اقتصادی روش‌های مختلفی از سرمایه‌گذاری‌ همانند فعالیت در بازار سهام، فعالیت در بازار فارکس و یا هرگونه فعالیت دیگری در بازارهای مالی با سطح ریسک‌ متفاوت در دسترس کاربران قرار دارند. مبادلات رمزارزها نوع جدیدی از سرمایه‌گذاری است که برای برخی از سرمایه‌گذاران جدید به‌طور کامل شناخته شده نیست. سرمایه‌گذاران باتجربه‌تر بازار رمزارزها بیت کوین را یک دارایی قابل اعتماد ارزیابی می‌کنند، بنابراین به سرمایه‌گذارانی که از سرمایه‌گذاری بر روی این دارایی امتناع می‌کنند، توصیه می‌شود تا استراتژی سرمایه‌گذارایشان را به دقت بروزرسانی کنند.

سرمایه‌گذاری بیت کوین

پلتفرم‌های مبادلات رمزارزها ابزارهای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین را برای کاربران سراسر جهان فرآهم می‌کنند. از آنجایی که فعالان تازه وارد به بازارهای مبادلات رمزارزها معمولا تمایل دارند بدون درک و آشنایی کامل با این دسته از دارایی‌ها در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند، تجربه‌ی فعالیت در این حوزه برای این دسته از فعالان اهمیت دارد. اما پلتفرم‌های قابل اعتماد مبادلات رمزارزها از کاربران مشتاق به فعالیت در این حوزه پشتیبانی می‌کنند.

آشنایی با بیت کوین و ویژگی‌های منحصر بفرد این دارایی

فعالان تازه‌کار بیت کوین را به صورت یک ابزار ناشناخته ارزیابی می‌کنند، اما اگر به شناخت بیت کوین علاقه‌مند گردند، در رابطه با این دارایی و ویژگی‌های بیت کوین به جستجو خواهند پرداخت. در نتیجه عدم آشنایی بانک‌داران، دانشمندان، مشاوران اقتصادی با ویژگی‌های بیت کوین موجب نگرانی فعالان این حوزه نمی‌گردد. با این وجود، آشنایی با ویژگی‌های مهم بیت کوین و تحولاتی که بیت کوین به کمک تکنولوژی بلاکچین ایجاد کرده است، از اهمیت بالایی برخوردار است. ویژگی‌هایی که بیت کوین را به یک دارایی منحصر بفرد تبدیل کرده‌اند، عبارتند از:

 • این رمزارز نوعی ارز رمزنگاری شده‌ی امن محسوب می‌گردد که یک سیستم پرداخت جهانی(مشابه با پول نقد الکترونیکی) را ایجاد کرده است. رمزارزها با استفاده از فن‌آوری بلاکچین ویژگی‌های تمرکز زدایی، شفافیت و تغییرنا‌پذیری را ارائه می‌کنند.
 • هیچ سازمانی کنترل رمزارزهای غیرمتمرکز را در اختیار ندارد. بنابراین تراکنش‌رمزارزها توسط هیچ کسی کنترل نمی‌شود.
 • تراکنش رمزارزها به‌طور مستقیم و با استفاده از کلید‌های خصوصی و عمومی در میان گیرنده و فرستنده صورت می‌گیرد. بنابراین کاربران برای انجام فعالیت‌های مالی خود کارمزد کمتری را در مقایسه با موسسات مالی پرداخت می‌کنند.
 • تمامی تراکنش‌ها در شبکه‌های بلاکچینی بدون درخواست اطلاعات هویتی کاربران صورت می‌گیرد و هیچ کسی به اطلاعات کاربران دسترسی ندارد.
 • امکان پرداخت هزینه‌ها و خرج کردن رمزارزها به عنوان یک ارز بین المللی در کشور‌های مختلف جهان وجود دارد.
 • پس از تولد بیت کوین ارزش این دارایی به‌طور پیوسته افزایش یافته است، با این وجود ارزش تمامی ارزهای فیات در طول زمان کاهش می‌یابد.
 • رمزارزها از شرایط اقتصادی جهان تاثیر می‌پذیرند اما تحت تاثیر تورم مثبت و یا منفی در اقتصاد کشور‌ها قرار نمی‌گیرند.

بیت‌کوین به عنوان یک ابزار مالی کارآمد فعالیت می‌کند

فعالان جدید بازار نیز دلیل استقبال جهانی از سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها را به خوبی درک می‌کنند. برخی از افراد صاحب‌نظر معتقدند که رمزارزها در آینده به جزء اصلی اقتصاد کشور‌های جهان تبدیل خواهند شد. بسیاری از بانک‌های بزرگ، شرکت‌های بزرگ حسابداری، شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری و یا دولت‌های کشور‌های مختلف جهان سرگرم تحقیق و فعالیت با استفاده از رمزارزها هستند.

درک ویژگی‌های منحصربفرد رمزارزها در مقایسه با ابزارهای رایج در سیستم‌های مالی سنتی، درک چگونگی عملکرد این نو‌آوری‌ها را ساده‌تر می‌سازد.

 • فن‌آوری غیرمتمرکز بلاکچین برای ایجاد امنیت و ذخیره‌ی دارایی‌ها در پروژه‌های رمزارزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • رمزارزها از فن‌آوری رمزنگاری داده‌ها برای تبدیل اطلاعات حساس به کد‌های رمزنگاری شده استفاده می‌کنند.
 • رمزارزها توسط الگوریتم‌های کد نویسی شده کنترل می‌شوند و در نتیجه هیچ سازمان و یا شخصی پروژه‌های غیرمتمرکز رمزارزی را کنترل نمی‌کند.
 • کاربران با استفاده از نرم‌افزار کیف‌پول می‌توانند در میان یکدیگر به ‌طور مستقیم دارایی‌های رمزارزی را ارسال کنند.
 • کیف‌پول‌ها بر بستر دفترکل توزیع شده‌ی عمومی فعالیت می‌کنند و تمامی اطلاعات تراکنش‌ها در دفترکل توزیع شده و به‌طور تغییر نا‌پذیر ثبت می‌گردد.

با این وجود، استمرار گسترش رمزارزها در میان جوامع و افزایش نفوذ این نوآوری‌ها در فعالیت‌های روزمره اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد.

نظر شما نسبت به جایگاه بیت کوین و دیگر رمزارزها در فعالیت‌های مالی انسان‌ها در آینده چیست؟ آیا بیت کوین به جزء ثابتی از سبد سرمایه‌گذاری افراد عادی تبدیل خواهد شد؟ آیا تجربه‌ی استفاده از این نو‌آوری را به دیگران توصیه می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا