اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

با وجود وضعیت صعودی بازار رمزارزها، تولید ناخالص ملی آمریکا با سقوط تاریخی مواجه است

علی‌رغم وضعیت مناسب و صعودی بازار رمزارزها، سطح تولید ناخالص ایالات متحده با افت ۳۲ درصدی مواجه شده و یک رکورد جدید در تاریخ این کشور به ثبت رسانده است

نکات برگزیده مطلب
  • براساس گزارشات منتشر شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده برای سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری، به نظر می‌رسد که سطح تولید ناخالص ایالات متحده با سقوط چشم‌گیر مواجه شده و بزرگ‌ترین رکود تاریخ این کشور را به ثبت رسانده است. طبق آمار و ارقام منتشر شده در گزارش فوق، در حال حاضر تولید ناخالص داخلی آمریکا بیش از ۳۲ درصد کاهش یافته است.

سقوط اقتصادی آمریکا

طبق گزارشی که چندی قبل در رابطه با وضعیت اقتصادی آمریکا منتشر شده است، سطح تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در حال حاضر دچار یک افت ناگهانی شده است. این درحالیست که رکود اقتصادی فعلی جهان تاثیر چندانی بر بازار رمزارزها و ارزش بیت کوین نداشته و در همین چهارچوب زمانی سقوط اقتصادی، بازار رمزارزها روند صعودی به خود گرفته است.

وضعیت اقتصادی آمریکا رکود رمزارزها

براساس گزارشات منتشر شده توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده برای سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ با سقوط ۳۲/۹ درصدی مواجه شده است، رویدادی که باعث ثبت یک رکورد تازه در این زمینه شده و بزرگ‌ترین سقوط تولید ناخالص تاریخ آمریکا به شمار می‌آید. دومین سقوط بزرگ تولید ناخالص آمریکا در تاریخ مربوط به سال ۱۹۲۱ است، زمانی که سطح تولید این کشور با سقوط ۲۸ درصدی مواجه شد. برای مقایسه و درک بهتر این وضعیت می‌توان گفت که در دوران رکود اقتصادی بزرگ، تولید ناخالص آمریکا تنها ۸ درصد کاهش یافته بود.

این گزارش در حالی منتشر شده که آمار و ارقام مرتبط با وضعیت اشتغال آمریکا نیز حاکی از آن است که ۱/۴ میلیون نفر به تعداد بیکاران این کشور اضافه شده است. با در نظر گرفتن این تعداد از افراد بیکار، به نظر می‌رسد که مجموع تعداد افراد بی‌کار در آمریکا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به این لحظه به ۵۴ میلیون نفر رسیده است. گرچه این آمار ممکن است کاملاً دقیق نباشد، اما وزارت بازرگانی آمریکا به طور رسمی اعلام نموده که در حال حاضر ۱۷ میلیون آمریکایی کاملاً بی‌کار بوده و هیچ شغلی ندارند. حتی با در نظر گرفتن رقم ۱۷ میلیون بیکار در خاک آمریکا، می‌توان گفت که حدود ۱۰ درصد نیروی کار این کشور در حال حاضر بی‌کار است.

گرچه بسیاری از تحلیلگران اقتصادی براین باورند که شوک اقتصادی ناشی از گسترش ویروس کرونا در جهان باعث شده تا یک رکود اقتصادی شدید در جهان و به ویژه آمریکا ایجاد شود، اما به نظر می‌رسد که این وضعیت تاثیر قابل توجهی بر بازار رمزارزها نداشته است، تاجایی که علی‌رغم افت تاریخی تولید ناخالص آمریکا، بازار رمزارزها توانسته روند صعودی تشکیل دهد.

آمار و ارقام مرتبط با صنعت رمزارزها

براساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های مساری(Messari)، صنعت رمزارزها بین سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال جاری و سه‌ماهه‌ی دوم با افزایش ارزش چشم‌گیر و صعود روبرو بوده است؛ به عنوان مثال رمزارز بیت کوین در طول سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ توانسته مجموع سرمایه‌ی در حال گردش(Market Cap) خود را تقریباً دو برابر کرده و از ۱۱۸ میلیارد دلار به نزدیکی ۲۰۴ میلیارد دلار برساند.

وضعیت اقتصادی آمریکا رکود رمزارزها
نمودار تغییرات ارزش بیت کوین طی سه ماه گذشته تا به این لحظه

این درحالیست که رمزارز ثانویه‌ی اتریوم حتی وضعیت بهتری نسبت به برادر بزرگ‌تر خود دارد. مجموع سرمایه‌ی در حال گردش شبکه‌ی اتریوم در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری از ۱۴/۸ میلیارد دلار به ۳۶/۴ میلیارد دلار رسیده و توانسته یک جهش چند برابری را ثبت کند.

داده‌های منتشر شده در رابطه با وضعیت بازار رمزارزها نیز حاکی از آن است که مجموع سرمایه‌ی بازار رمزارزها که در ابتدای ماه آوریل چیزی حدود ۱۷۸ میلیارد دلار بوده، اکنون روند صعودی خود را دنبال کرده و به رقمی بالغ بر ۳۲۲ میلیارد دلار رسیده است.

سایر معیارها هم مثبت هستند

با صرف نظر از وضعیت مالی بازار رمزارزها، حتی با نگاهی به معیارهای بلاک‌چین‌های مختلف هم می‌توان صعود و پیشرفت صنعت رمزارزها را مشاهده کرد. تعداد آدرس‌های فعال شبکه‌ی اتریوم که در حال حاضر حداقل ۳۲ واحد رمزارز اتر در اختیار دارند(تعداد رمزارز مورد نیاز پس از بروزرسانی ETH 2.0 که برای تبدیل شدن به یک گره‌ی تایید کننده نیاز است) در ماه ژوئن به رکورد جدیدی رسیده است.

در ماه می نیز تعداد آدرس‌های فعال شبکه‌ی بیت کوین نیز نسبت به ابتدای سال جاری با افزایش ۴۷ درصدی روبرو شد، درحالیکه تعداد کیف‌پول‌های دارای حداقل ۰/۱ واحد رمزارز بیت کوین نیز اخیراً به رکورد جدیدی رسیده است.

وضعیت اقتصادی آمریکا رکود رمزارزها
نمودار تغییرات ارزش اتریوم طی سه ماه گذشته

این وضعیت درحالیست که با نزدیک شدن به سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری وضعیت بازارهای رمزارز دوباره به سمت صعود و ثبت رکورد‌های جدید در حرکت است، زیرا طرح‌های محرک اقتصادی دولت‌ها از جمله فرایند کاهش کمی(QE) و چاپ بی‌رویه‌ی ارزش همچنان ادامه داشته و به نظر نمی‌رسد که در آینده‌ی نزدیک متوقف شوند.

نظر شما در رابطه با وضعیت اقتصادی آمریکا و ثبت رکورد جدید برای میزان سقوط در تولید ناخالص داخلی این کشور چیست؟ آیا رمزارزها می‌توانند بهترین گزینه برای مقابله با رکود اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در جهان باشند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا