اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

مجوز ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها در بانک‌های آمریکایی صادر شد

دفتر کنترل ارز وزارت خزانه‌داری آمریکا در نهایت مجوز ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها را برای بانک‌های آمریکایی صادر کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس اطلاعیه‌ای که در روز بیست و دوم جولای منتشر شده است، دفتر کنترل ارز ایالات متحده‌ی آمریکا(OCC) مجوز ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها را برای بانک‌ها آمریکایی صادر کرد. بر همین اساس بانک‌ها و موسسات مالی آمریکایی قادر خواهند بود خدمات نگه‌داری از رمزارزها را پیشنهاد کنند.

مجوز خدمات نگه‌داری از رمزارزها در بانک‌های آمریکایی

دفتر کنترل ارز ایالات متحده‌ی آمریکا(OCC) در اطلاعیه‌ای از صدور مجوز ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها در بانک‌های آمریکایی خبر داده است. در حقیقت همزمان با گسترش رمزارزها نیاز به ارائه‌ی خدمات در این حوزه بیشتر احساس می‌شود. این سازمان در این رابطه اعلام کرد:

دفتر کنترل ارز ایالات متحده‌ی آمریکا حرکت بازارهای مالی به سمت تکنولوژی را می‌پذیرد. احتمالا نیاز به ارائه‌ی خدمات نو‌آورانه و مبتنی بر تکنولوژی در بانک‌ها و دیگر موسسات در آینده بیشتر احساس خواهد شد. The Office of the Comptroller of the Currency

در این اطلاعیه اعلام شده است که این مجوز «بر تمامی بانک‌های بزرگ و کوچک آمریکایی و انجمن‌های ذخیره‌ی فدرال آمریکا اعمال می‌گردد.»

دفتر کنترل ارز ایالات متحده‌ی آمریکا معتقد است که احتمالا بانک‌ها «خدمات نگه‌داری امن‌تری را نسبت به گزینه‌های موجود پیشنهاد خواهند کرد.» در همین راستا برخی از مشتریان و موسسات مالی احتمالا ترجیح خواهند داد از خدمات بانک‌های قانون‌گذاری شده برای نگه‌داری از دارایی‌هایشان استفاده کنند. در این سند می‌خوانیم: «ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها از جنبه‌های مختلفی با خدمات نگه‌داری از دیگر دارایی‌ها تفاوت دارد.»

دفتر کنترل ارز وزارت خزانه‌داری آمریکا

برایان بروکس(Brian Brooks)؛ مدیر دفتر کنترل ارز آمریکا این دستاورد را به عنوان بخشی از روند مُدرن‌سازی بانک‌ها در ایالات متحده‌ی آمریکا ارزیابی کرد و اظهار داشت: «از صندوق‌های امن فیزیکی تا صندوق‌های مجازی، ما باید اطمینان حاصل کنیم که بانک‌ها نیازهای مشتریانشان را به خدمات مالی برآورده می‌سازند.»

بانک‌ها کلید‌های خصوصی و کنترل دارایی‌های مشتریانشان را برعهده خواهند داشت

اطلاعیه‌ی دفتر کنترل ارز ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام می‌کند، ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها در بانک‌ها بر دسترسی مستقیم این موسسات مالی به کلید‌های خصوصی مبتنی است. این رویکرد جمله‌ی معروف آندریاس آنتونوپولوس(Andreas Antonopoulos)؛ یکی از طرفداران شناخته‌ شده‌ی رمزارزها را تایید می‌کند. بر اساس گزارش کوینیت وی اعلام کرده بود «زمانی که کلید‌های خصوصی را در اختیار ندارید، بیت کوین‌ها نیز به شما تعلق ندارد.»

بانک‌های آمریکایی ممکن است کلید‌های خصوصی رمزنگاری شده که با مالکیت رمزارزها مرتبط است را ذخیره و نگهداری کنند. چراکه نگه‌داری از کلید‌های خصوصی با نگه‌داری امن فیزیکی دارایی‌ها معادل است. The Office of the Comptroller of the Currency

برایان بروکس در گذشته مدیریت حقوقی شرکت کوین‌بیس را برعهده داشت، بر اساس گزارش کوینیت، در ماه مارس سال جاری به سمت مدیر دفتر عملیاتی و معاون اول دفتر کنترل ارز آمریکا منصوب شد. به‌نظر می‌رسد که پس از انتصاب وی به این سمت، روند به‌کارگیری رمزارزها در سیستم مالی ایالات متحده‌ی آمریکا شتاب بیشتری گرفته است.

بروکس در گذشته تمایل خود را به گسترش خدمات نگه‌داری از رمزارزها در ایالات متحده‌ی آمریکا اظهار کرده بود. اخیراً بانک‌های سراسر جهان به ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی رمزارزها تمایل نشان می‌دهند. بر اساس گزارش کوینیت، سود‌آوری بانک جولیوس بائر(Julius Baer) سوئیس پس از راه‌اندازی سرویس نگه‌داری از رمزارزها به شدت افزایش یافته است.

نظر شما نسبت به صدور مجوز ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها در بانک‌ها و موسسات مالی آمریکایی چیست؟ آیا گسترش خدمات بانکی در حوزه‌ی رمزارزها افزایش اطمینان عمومی و گسترش سریع‌تر این نو‌آوری را به همراه خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا