اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

اول ریپل و حالا بیت کوین: رمزارز تتر پتانسیل عبور از بیت کوین را نیز دارد!

محققان موسسه‌ی تحقیقاتی مساری به تازگی مدعی شده‌اند که با همه‌گیر شدن استفاده از رمزارزهای پایدار به عنوان روش پرداخت، احتمال تصاحب جایگاه اول بازار به وسیله‌ی رمزارز پایدار USDT وجود دارد

نکات برگزیده مطلب
  • مجققان شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های حوزه‌ی بلاک‌چین مساری(Messari) به تازگی اعلام کرده‌اند که با توجه به رشد چشم‌گیر بازار رمزارزهای پایدار و فراگیری آن‌ها به عنوان یک روش پرداخت در کنار عوامل دیگری همچون مطرح شدن موضوع اقتصاد غیرمتمرکز، احتمال عبور رمزارز تتر از سد بیت کوین و تبدیل شدن به برترین رمزارز بازار وجود دارد. به گفته‌ی آن‌ها در حال حاضر تتر به عنوان اولین و محبوب‌ترین رمزارز پایدار بازار رمزارزها مورد استفاده قرار گرفته و نزدیک به ۸۵ درصد تمام تراکنش‌های مرتبط با حوزه‌ی رمزارز پایدار را هم به خود اختصاص داده است.

تتر بالاتر از بیت کوین

گرچه رمزارزهای پایدار یک دستاورد نسبتاً جدید در صنعت رمزارزها به شمار می‌آیند، اما در میان کسانی که از رمزارز به عنوان یک روش پرداخت استفاده می‌کنند، بسیار محبوب شده‌اند. در حال حاضر بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین رمزارز پایدار موجود در بازار رمزارز پایدار تتر(USDT) است که به گفته‌ی یکی از محققان شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک‌چینی مساری(Messari) پتانسیل جایگزینی بیت کوین به عنوان ارز غالب بر روی بلاک‌چین‌های عمومی را دارد.

آمار منتشر شده حاکی از آن است که تعداد تراکنش‌های رمزارز پایدار تتر به سرعت در حال افزایش بوده و تقریباً با تعداد تراکنش‌های بیت کوین برابری می‌کند. از طرف دیگر در ماه‌ّهای ابتدایی سال جاری شاهد آن بودیم که با افزایش ۲/۴ میلیارد دلاری پایه‌ی پولی این رمزارز پایدار، این رقم به ۸ میلیارد دلار رسید؛ در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری نیز با افزایش ۳/۸ میلیارد دلاری سرمایه‌ی در حال گردش رمزارز پایدار تتر، این رقم به ۱۲ میلیارد دلار افزایش یافت. در حال حاضر رمزارز پایدار تتر بیش‌ترین تعداد مبادلات مرتبط با رمزارزهای پایدار را به خود اختصاص داده است، که احتمالاً به دلیل این است که اولین رمزارز پایدار صنعت رمزارزها به شمار می‌آید.

۱۴۴ میلیارد دلار تراکنش مرتبط با رمزارزهای پایدار

رمزارزهای پایدار در واقع نوعی رمزارز هستند که ارزش آن‌ها به یک ارز فیات خاص مانند دلار ایالات متحده گره خورده است، بنابراین این نوع رمزارز دارای ثبات قابل توجه بوده و نسبت به رمزارزهای موجود در بازار از نوسان کم‌تری برخوردار است.

در نتیجه‌ی این ثبات نسبی و پشتوانه‌ی مملوس، رمزارزهای پایدار نزد تجار و بازرگانان محبوبیت بیشتری داشته و حتی جذاب‌تر از بیت کوین هستند.

تتر USDT Messari مساری
ارزش مجموع تراکنش‌های روزانه‌ی بیت کوین و تتر

به گفته‌ی محققان شرکت مساری، هم اکنون درصد زیادی از معاملات بازار رمزارزها با استفاده از رمزارزهای پایدار مختلف صورت می‌گیرد و این تراکنش‌ها از سال ۲۰۱۶ به بعد شاهد رشد مداوم و تصاعدی بود‌ه‌اند.

تنها در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری، با استفاده از رمزارزهای پایدار معادل ۱۴۴ میلیارد دلار تراکنش صورت گرفته است. علاوه بر این، طی ماه‌های گذشته نزدیک به ۴۰ درصد تمام تراکنش‌های رمزارزی مربوط به رمزارزهای پایدار بوده است.

به نظر می‌رسد که این روند افزایش علاقه به رمزارزهای پایدار به این زودی به پایان نخواهد رسید، زیرا اقتصاد غیرمتمرکز یا همان DeFi در حال حاضر به یک موضوع اقتصادی داغ تبدیل شده و روز به روز شاهد رشد آن هستیم.

حجم رمزارزهای پایدار شبکه‌ی اتریوم

شبکه‌ی اتریوم که در حال حاضر از لحاظ سرمایه‌ی در حال گردش دومین شبکه‌ی رمزارزی بازار محسوب می‌شود، غالباً به عنوان «پلت‌فرمی برای اقتصاد غیرمتمرکز» شناخته می‌شود. این شبکه‌ی رمزارزی نزدیک به ۶۵ درصد تمام رمزارزهای پایدار صادر شده را در اختیار داشته و چیزی حدود ۸۵ درصد تمام تراکنش‌های مرتبط با حوزه‌ی رمزارز پایدار را هم به خود اختصاص داده است.

این درحالیست که اخیراً ارزش قرارداد‌های روزانه‌ی شبکه‌ی اتریوم از شبکه‌ی بیت کوین پیشی گرفته و این رشد ناگهانی با رونق بازار رمزارزهای پایدار همزمان شده است، یک بازار محبوب که بیشترین سهم آن در اختیار شبکه‌ی اتریوم می‌باشد.

تتر USDT Messari مساری
حجم تراکنش‌های مرتبط با رمزارزهای پایدار(بازه‌ی سالانه)

گرچه اقتصاد غیرمتمرکز یک موضوع نوظهور به شمار می‌آید، اما توانسته با رشد قابل توجه روبرو شده و باعث تسریع روند گسترش رمزارزهای پایدار هم شود. این دو به نوعی مکمل یکدیگر هستند و به زودی باعث رشد بی‌سابقه‌ی صنعت رمزارزها در میان مردم خواهند شد.

در صورت همه‌گیر شدن رمزارزهای پایدار به عنوان یک روش پرداخت و با در نظر گرفتن رشد سریع حجم تراکنش‌های مرتبط با آن‌ها، ممکن است شاهد آن باشیم که رمزارز پایدار تتر در آینده‌ای نه چندان دور به محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین ارز دیجیتال موجود بر روی بلاک‌چین‌های عمومی برای تراکنش‌های روزانه تبدیل شود.

نظر شما در رابطه با ادعای محققان شرکت مساری چیست؟ آیا رمزارز پایدار تتر قابلیت گسترش به عنوان یک روش پرداخت معمول و جایگزینی بیت کوین را دارد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن