اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

قصور در فرآیند انحلال صرافی کریپتو‌پیا صدای یکی از بزرگترین قربانیان این صرافی را در آورد!

شرکت جی‌ان‌وای به گرنت تورنتون هشدار داده است که در صورت استمرار نادیده گرفتن ادعاهای مطرح شده با اقدامات قانونی مواجه خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • اگرچه مدت نسبتاً طولانی از زمان هک صرافی کریپتو‌پیا سپری شده است و قربانیان دریافت مطالباتشان را انتظار می‌کشند، فرآیند عودت دارایی کاربران این صرافی هنوز آغاز نشده است. این موضوع نشان می‌دهد که احتمالا شرکت گرنت تورنتون وظایفش را به درستی در این زمینه انجام نمی‌دهد. در همین راستا شرکت جی‌ان‌وای به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان هک این صرافی هشدار داده است که در صورت استمرار این شرایط، موضوع را در دادگاه دنبال خواهد کرد.

آخرین هشدار شرکت جی‌ان‌وای به شرکت گرنت تورنتون

طولانی شدن فرآیند انحلال صرافی کریپتو‌پیا(Cryptopia) بسیاری از طلبکاران بزرگ و منتشر‌کنندگان توکن‌ها را مجبور کرده است تا بر علیه شرکت مسئول این فرآیند، به اقدامات قانونی جدیدی دست بزنند. نمایندگان حقوقی شرکت جی‌ان‌وای(GNY)؛ شرکتی که در حوزه‌ی هوش مصنوعی فعالیت دارد و توکنی را با نام ال‌ام‌ال(LML) منتشر کرده است، آخرین هشدار را با عنوان «قصور در انجام وظایف» به شرکت گرنت تورنتون ارسال کرده است. جی‌ان‌وای این شرکت را به تعلل در اجرای وظایفش نسبت به صرافی کرپتو‌پیا متهم می‌کند.

 

GNY

چنین اخطاری را می‌توان مرحله‌ی نهایی پیش از طرح دعوی نسبت به قصور در فرآیند بازگرداندن دارایی کاربران صرافی کریپتو‌پیا ارزیابی کرد.

 بر اساس گزارش کوینیت، هکر‌ها در ژانویه‌ی ۲۰۱۹ از طریق آسیب‌پذیری موجود در پلتفرم صرافی کریپتو‌پیا به ارزش ۲۳ میلیون دلار نیوزیلند(۱۶ میلیون دلار آمریکا) را سرقت کرده‌اند.

جی‌ان‌وای ادعا کرده است که در سال گذشته ۲۷,۲۲۸,۲۰۲٫۳۵ دلار نیوزیلند(به ارزش تقریبا ۱۸ میلیون دلار آمریکا) از مطالباتش را درخواست کرده است. بر اساس اظهارات تحلیلگران این شرکت تقریبا ۴۹۲ بیت کوین(به ارزش ۲٫۵ میلیون دلار در زمان ارائه‌ی درخواست) را از دست داده است. ارزش این دارایی هم‌اکنون ۴٫۵ میلیون دلار برآورد می‌گردد.

گرنت تورنتون در گذشته اعلام کرده است که مهلت‌های تعیین شده برای پیشبرد فرآیند انحلال صرافی کریپتو‌پیا به‌طور غیرمنطقی برآورد شده است.

نماینده‌ی جی‌ان‌وای اخیراً با اشاره به زیرپا گذاشتن اصول اخلاقی در شرکت گرنت تورنتون اظهار داشت که طلبکاران نگران هستند گرنت تورنتون برای کسب سود بیشتر منافعشان نادیده گرفته شود.

گرنت تورنتون ادعای طلبکاران را در فرآیند انحلال کریپتو‌پیا نادیده می‌گیرد

کسمس ونگ(Cosmas Wong)؛ بنیان‌گذار و مدیرعامل جی‌ان‌وای اظهار داشت که گرنت تورنتون ادعای این شرکت را  در فرآیند انحلال نادیده گرفته است.

بزرگترین مشکل این است که آن‌ها(گرنت تورنتون) در ابتدای مسیر ادعای ما را دریافت کرده بودند. ادعای ما پیش از آغاز فرآیند انحلال ارائه شده بود. ونگ توضیح داد:

ما انتظار نداریم آن‌ها به ما مبلغی را پرداخت کنند. این عمل در طول فرآیند انحلال صورت نمی‌پذیرد، اما انتظار داریم که آن‌ها ادعای مطرح شده را بپذیرند. هم‌اکنون به‌نظر می‌رسد که آن‌ها تلاش می‌کنند خواسته‌ی دیگران را نادیده بگیرند. Cosmas Wong

ونگ در اطلاعیه‌ای پیش از طرح دعوی بر علیه صرافی کرپتو‌پیا در سال گذشته‌ی میلادی اظهار داشت که «خواسته‌های غیرمادی انگیزه‌ی طرح دعوی بر علیه کریپتو‌پیا را تشکیل می‌دهد. ما به دنبال تصاحب توکن‌های دیگران نیستیم.»

نمایندگان گرنت تورنتون در گذشته اعلام کرده‌اند: «ما می‌دانیم که تحمل این بازه‌ی زمانی برای بستانکاران دشوار است. با این وجود، ادعاهای مطرح شده توسط این شرکت صحت ندارد و ما این ادعا را کاملا تکذیب می‌کنیم.» آن‌ها هشدار داده‌اند که طرح ادعای غیر واقعی به‌طور عمومی توهین آمیز است.

با این وجود، با سپری شدن بیش از یک سال و نیم از زمان هک کریپتو‌پیا، فرآیند عودت دارایی کاربران صرافی کریپتو‌پیا هنوز عملیاتی نشده است. بر اساس گزارش کوینیت دادگاه نیوزیلند دستور داده است که دارایی کاربران به واسطه‌ی اعتماد نزد صرافی قرار داده شده است و باید به فُرم اولیه(رمزارزها) به آن‌ها عودت گردد.

نظر شما نسبت به پیشرفت حاصل شده در فرآیند انحلال صرافی کریپتو‌پیا چیست؟ آیا شرکت گرنت تورنتون سعی دارد منافع کاربران صرافی کریپتو‌پیا را زیر پا بگذارد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا