اخبار داخلیاخبار و مقالات

توکن ایرانی «پیمان» به زودی وارد بازارهای جهانی خواهد شد

محمد جواد صمدی قائم مقام مدیرعامل ققنوس چندی قبل اعلام کرد که به زودی توکن ایرانی پیمان در چند صرافی خارجی و ایرانی لیست و به صورت عمومی عرضه خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • محمد جواد صمدی، قائم مقام مدیرعامل بنیاد ققنوس چندی قبل خبر داد که رمزارز ایرانی پیمان که با پشتوانه‌ی طلا اولین مرتبه در تیرماه سال ۹۸ به صورت محدود عرضه شده بود، اکنون در صرافی مبادله‌ی رمزارز ایرانی «اکسیر» لیست شده و مبادله‌ی آن برای عموم آزاد است. وی همچنین خاطر نشان کرد که این رمزارز ایرانی قرار است در چند صرافی مبادله‌ی رمزارز خارجی نیز لیست شده و به زودی شاهد فعالیت آن در بازارهای جهانی خواهیم بود.

توکن ایرانی در بازارهای جهانی

توکن پیمان در صرافی مبادله‌ی رمزارز «اکسیر» از روز جمعه (۱۱ام مرداد ماه) عرضه شد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امکان عرضه این توکن ایرانی با پشتوانه طلا تا پایان سال در سه صرافی دیگر نیز فراهم خواهد شد. گزارشات حاکی از آن است که از این سه صرافی دیگر یکی ایرانی بوده و دو صرافی دیگر خارجی هستند.

رمزارز ایرانی پیمان ققنوس

محمد جواد صمدی، قائم مقام مدیرعامل بنیاد ققنوس با اعلام این خبر توضیح داد «برای اینکه یک رمزارز از سوی فضا‌های بلاک‌چینی و این اکوسیستم به رسمیت شناخته شود، باید در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز مختلف عرضه شده و توسط کاربران مورد تبادل قرار گیرد».

وی همچنین تصریح کرد که «عرضه‌ی توکن ایرانی پیمان و توکن‌های مشابه در صرافی‌های مختلف، این امکان را فراهم می‌کند تا ابزارهای بلاک‌چینی و توکن‌های مختلف با یکدیگر تعامل داشته و قابلیت مبادله با یکدیگر را به دست آورند. از همین رو عرضه‌ی پیمان در صرافی مبادله‌ی رمزارز اکسیر می‌تواند موجب جذب سرمایه‌های جدیدتر برای سایر توکن‌های عرضه شده در بستر ققنوس باشد».

توکن ایرانی پیمان

توکن پیمان برای اولین بار در تیرماه سال ۹۸ به صورت محدود عرضه شد و از آن پس از طریق کیف‌پول بستر ققنوس امکان خرید و فروش آن و تبادل آن با ریال وجود داشت. پیمان یا توکن پایه‌ی ققنوس، یک توکن دارایی با پشتوانه طلا یا سایر دارایی‌های مورد تأیید بنیاد ققنوس به میزان ارزش معادل یک سوت طلا عیار ۲۴ است که نقدشوندگی آن از سوی همه میزبان‌ها، طبق شرایط نقشه‌ی راه اولیه(WhitePaper) تضمین می‌شود و برای تسهیل معاملات سایر توکن‌ها، شامل  توکن گواهی یا توکن دارایی در شبکه ققنوس به کار می رود.

در تعریف اولیه پیمان، این توکن یا سایر توکن دیجیتال به عنوان یک پل ارتباطی میان دارایی‌های دیجیتال مختلف معرفی شده بود. قائم مقام مدیرعامل ققنوس با اعلام اینکه عرضه‌ی پیمان در صرافی‌های مختف باعث خواهد شد که روند خرید و استفاده از آن را برای متقاضیان آن راحت‌تر شود، توضیح داد که:

عرضه پیمان در صرافی‌های مختلف موجب می‌شود تا متقاضیان عرضه‌ توکن در ققنوس بتوانند ساده‌تر اقدام به جذب سرمایه‌گذاری خارجی کنند و این فرصت را داشته باشند که سرمایه‌های مختلف را از طریق سایر رمزارزها یا توکن‌های مختلف به این سمت هدایت کنند.

پیمان در بازار مبادلاتی اکسیر

احسان قاضی‌زاده مدیرعامل پلت‌فرم مبادله‌ی رمزارز اکسیر نیز در رابطه با عرضه‌ی توکن ایرانی پیمان در این پلت‌فرم اعلام نموده که «پیمان جزو اولین توکن‌های ایرانی با پشتوانه طلا است که به صورت رسمی در اکسچنج‌ اکسیر عرضه شده است».

او با اشاره به اینکه از طریق صرافی رمزارزی اکسیر امکان تبادل شخص به شخص(P2P) برای رمزارزهای مختلف فراهم می‌شود توضیح داد

پس از عرضه این توکن و لیست شدن این توکن به عنوان توکن قابل عرضه در اکسیر از جمعه گذشته، گروه ققنوس و گروه اکسیر شروع به خرید و تبادل آن کردند تا علاوه تست و بررسی کامل آن، امکان مبادله نیز فراهم شود.

قاضی‌زاده با اشاره به اینکه سال ۹۹ سال پرچالشی برای رمزارزها خواهد بود، پیش‌بینی کرد که طی سال جاری تقاضا برای خرید رمزارز نیز افزایش خواهد یافت، از همین رو رونمایی و لیست شدن پیمان در این برهه زمانی در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز مختلف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

نظر شما در رابطه با عرضه‌ی جهانی یک توکن ایرانی با پشتوانه‌ی طلا چیست؟ آیا به زودی شاهد فراگیر شدن رمزارزها و فناوری بلاک‌چین در ایران خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا