اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دلار آمریکا به عنوان ارز مرجع جهانی در جایگاهی متزلزل قرار دارد

گلدمن ساکس، بانک با سابقه‌ی آمریکایی اعلام کرد به دلیل سیاست‌های دولت آمریکا و افزایش سطح بدهی این کشور، دلار شرایط مطلوبی را تجربه نمی‌کند و در نتیجه اهداف بالاتری را برای قیمت طلا پیش‌بینی کرد

نکات برگزیده مطلب
  • بانک سرمایه‌گذاری گُلد‌من ساکس(Goldman Sachs) هم‌اکنون اهداف بالاتری را برای قیمت طلا متصور شده است. این بانک آمریکایی همچنین جایگاه دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی متزلزل ارزیابی می‌کند و هدف بالاتری را برای طلا پیش‌بینی کرده است.

پیش‌بینی گلدمن ساکس نسبت به جایگاه دلار آمریکا

گلدمن ساکس با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در یادداشتی به مشتریانش طلا را به صورت «آخرین پناهگاه امن دارایی‌ها» توصیف کرد و در پی افزایش قیمت طلا به سطح بیشینه‌ی جدید، هدف قیمت این فلز گرانبها را به ۲,۳۰۰ دلار بر هر انس افزایش داد.

گلدمن ساکس

گلدمن ساکس افزایش اخیر قیمت طلا را به «تغییر رویکرد بانک مرکزی آمریکا به سمت سیاست‌های تورم زا برای مقابله با شرایط ناشی از افزایش تنش‌های سیاسی، بی‌اعتمادی سیاسی و اجتماعی در آمریکا و موج دوم شیوع ویروس کویید ۱۹» ارتباط داده است. گلدمن ساکس در این یادداشت توضیح داد:

شرایط نامطلوب کنونی در اقتصاد به همراه افزایش میزان بدهی ایالات متحده‌ی آمریکا به سطوح بیشینه‌ی جدید، نگرانی‌های جدی را در رابطه با موقعیت دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره‌ی جهان موجب شده است. Goldman Sachs

بر اساس ادعای گلدمن ساکس شرایط کلان اقتصادی می‌تواند بر جایگاه دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی تاثیر بگذارد. بعلاوه این بانک اعلام کرد که ریسک کاهش ارزش دلار در نتیجه‌ی سیاست‌های دولت آمریکا برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است. افزایش ریسک کاهش ارزش پول آمریکا به همراه افزایش سطح بدهی، سطح تورم را در اقتصاد آمریکا افزایش خواهد داد.

ارزیابی گلدمن ساکس از افزایش قیمت طلا

گلدمن ساکس معتقد است :

در شرایطی که دولت‌ها نرخ بهره‌ی واقعی را به کمترین سطح کاهش می‌دهند و اقدامات آن‌ها موجب کاهش ارزش ارزهای فیات می‌گردد، طلا یک پناه‌گاه امن برای حفظ ارزش دارایی‌ها محسوب می‌گردد. در حالی که انتظار می‌رود نرخ بهره‌ی واقعی در ایالات متحده‌ی آمریکا کاهش یابد، ما همچنان بر روی توصیه‌ به سرمایه‌گذاری بر روی طلا(که در ماه مارس ارائه شده بود) تاکید می‌کنیم. Goldman Sachs

بازدهی سالیانه‌ی طلا هم‌اکنون به بیش از ۲۷ درصد رسیده است و این فلز گرانبها در زمان نگارش مقاله در سطح ۱۹۵۱ دلار بر هر انس مبادله می‌گردد.

بر اساس گزارش کوینیت، گلدمن ساکس در ماه آوریل پیش‌بینی کرده بود که فشار اقتصادی در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش خواهد یافت. با این وجود این غول بانکی همچنان در پذیرش بیت کوین به عنوان یک دارایی امن تردید دارد.

نظر شما نسبت به ارزیابی گلدمن ساکس از شرایط اقتصادی پیش‌رو چیست؟ آیا در آینده شاهد تضعیف جایگاه دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی و تداوم افزایش قیمت طلا خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن