اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک گلدمن‌ساکس قصد دارد رمزارزی با پشتوانه‌ی پول سنتی منتشر کند!

رئیس جدید بخش دارایی‌های دیجیتالی بانک گلد‌من ساکس از تصمیم این موسسه‌ی مالی برای انتشار ارز دیجیتالی در همکاری با سایر موسسات مالی خبر داده است

نکات برگزیده مطلب
  • موسسه‌ی مالی گلدمن ساکس(Goldman Sachs) قصد دارد پروژه‌ی رمزارزی خودش را راه‌اندازی نماید و در همین راستا انتصاب مدیر جدید ارزهای دیجیتالی در این موسسه‌ی مالی همکاری احتمالی با دیگر شرکت‌ها و موسسات مالی همانند جی‌پی‌مورگان(JPMorgan) و فیسبوک(Facebook) را نشان می‌دهد.

بانک گلد‌من ساکس کاربرد‌های احتمالی انتشار ارز دیجیتالی خودش را بررسی می‌کند

بانک گلد‌من ساکس اخیراً متیو مک‌درموت(Mathew McDermott) را به عنوان رئیس جدید بخش دارایی‌های دیجیتالی خود منصوب کرده است. وی در روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه‌ی خبری سی‌ان‌بی‌سی(CNBC) اعلام کرد که بانک گلد‌من ساکس قصد دارد ارز دیجیتالی خودش را راه‌اندازی کند. وی اظهار داشت:

ما در حال بررسی امکان استفاده‌ی تجاری برای ایجاد یک توکن دیجیتالی ارز فیات هستیم. Mathew McDermott

با این وجود، مک‌درموت افزود که «در مرحله‌ی ابتدایی از فرآیند بررسی کاربرد‌های احتمالی توکن دیجیتالی گلد‌من ساکس قرار داریم.» وی تیم ارزهای دیجیتالی موسسه‌ی مالی گلد‌من ساکس را نیز گسترش داده است و اولی هریس(Oli Harris)؛ رئیس استراتژی دارایی‌های دیجیتالی موسسه‌ی مالی جی‌پی مورگان و معاونت کوروم(Quorum) پلتفرم بلاکچینی مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم که رمزارز جی‌پی‌ام کوین(JPM coin) را میزبانی می‌کند را استخدام کرده است. بر اساس گزارش کوینیت، جی‌پی‌ام کوین که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌گردد امکان پرداخت آنی در میان موسسات مالی را فراهم می‌کند.

گلدمن ساکس

مک‌درموت اظهار داشت که «اجماع دیگر بانک‌ها ، سرمایه‌گذاران حقوقی و قانون‌گذاران» برای ایجاد این پروژه‌ی رمزارزی بسیار اهمیت دارد. وی معتقد است این فن‌آوری تنها زمانی فراگیر خواهد شد که هجوم انبوهی از کاربران در سراسر صنعت مالی را تجربه کند و کنسرسیوم‌های صنعتی بهترین راه موفقیت در این حوزه محسوب می‌شوند.»

مک‌درموت همچنین اعلام کرد که زمان زیادی را برای مذاکره با شرکت‌های دیگر همانند جی‌پی‌مورگان و فیسبوک صرف کرده است. شرکت فیسبوک اخیراً از پروژه‌ی رمزارزی لیبرا رونمایی کرده است اما پس از مواجهه با موانع قانون‌گذاری نقشه‌ی راه لیبرا را با  الزامات قانون‌گذاری سازگار ساخته است.  وی اظهار داشت:

زمانی که پروژه‌ی گلدمن ساکس مشارکت جی‌پی‌مورگان را نیز به همراه داشته باشد، این دو موسسه‌ی مالی می‌توانند در زمینه‌ی چگونگی به‌کارگیری این فن‌آوری نوظهور با یکدیگر همکاری کنند. Mathew McDermott

افزایش اشتیاق موسسات و شرکت‌ها به صنعت رمزارزها

رئیس جدید بخش دارایی‌های دیجیتالی بانک گلد‌من ساکس معتقد است که در طول پنج تا ده سال آینده سیستم‌های مالی متعددی ارائه خواهند شد که تمامی دارایی‌ها و بدهی‌ها در شبکه‌ی بلاکچین ثبت می‌شوند و تمامی تراکنش‌ها بر روی زنجیره اتفاق می‌افتد.

وی معتقد است که پس از تجربه‌ی بازار صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ تاکنون اشتیاق به فعالیت در صنعت رمزارزها از فعالان خُرد به موسسات مالی بزرگ تغییر کرده است. سی‌ان‌بی‌سی به نقل از مک‌درموت گزارش کرد: «ما یقیناً اشتیاق به صنعت رمزارزها را از سوی برخی از مشتریان حقوقی خودمان شاهد هستیم و آن‌ها چگونگی فعالیت در این صنعت را بررسی می‌کنند. یقیناً تجدید اشتیاق به فعالیت در صنعت رمزارزها قابل مشاهده است.»

موسسه‌ی مالی گلد‌من ساکس در گذشته رویکرد مثبتی نسبت به رمزارزها نداشته است. بر اساس گزارش کوینیت، دیوید سولومن(David Solomon)؛ مدیرعامل گلدمن ساکس در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده است که این موسسه‌ی مالی هرگز برنامه‌ای برای راه‌اندازی بخش مبادلات رمزارزی نداشته است.

نظر شما نسبت به اظهارات رئیس جدید بخش دارایی‌های دیجیتالی بانک گلد‌من ساکس چیست؟ آیا ارز دیجیتالی بانک گلدمن ساکس با همکاری دیگر موسسات مالی همانند بانک جی‌پی‌مورگان و شرکت فیسبوک راه‌اندازی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا