اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پس از رکورد شکنی قیمت طلا، توکن‌های رمزارزی مبتنی بر طلا نیز با افزایش تقاضا روبرو شده‌اند

همزمان با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی حجم مبادلات توکن‌هایی که توسط این فلزات گران‌بها پشتیبانی می‌شوند نیز با افزایش قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است

نکات برگزیده مطلب
  • اخیراً فلز گرانبهای طلا سطح بیشینه‌ی جدیدی را تجربه کرده است در همین راستا حجم مبادلات توکن‌هایی که توسط طلا پشتیبانی می‌شوند نیز به شدت افزایش یافته است. در حقیقت به دلیل رویکرد کنونی بانک مرکزی آمریکا‌ ارزش دلار به‌طور پیوسته کاهش می‌یابد و سرمایه‌گذاران پناه‌گاه‌های امنی را برای حفظ ارزش دارایی خود جستجو می‌کنند.

افزایش حجم مبادلات توکن‌های مبتنی بر طلا

قیمت طلا اخیرا پس از دستیابی به ۱,۹۵۴ دلار بر هر انس، سطح بیشینه‌ی جدیدی را بر جای گذاشته است. در همین زمان، حجم مبادلات توکن‌های مبتنی بر این فلز گرانبها نیز افزایش یافته است.

افزایش حجم مبادلات توکن‌های طلا

در طول ماه گذشته، حجم مبادلات توکن پی‌ام‌جی‌تی(PMGT) که توسط یک شرکت فعال در حوزه‌ی توکنیزه ساختن کالا با نام اینفینی‌گُلد(Infinigold) منتشر شده است، تقریبا ۴ برابر افزایش یافته است. توکن پی‌ام‌جی‌تی توسط شمش‌های طلا پشتیبانی می‌شوند، این شمش‌ها در پرث مینت(Perth Mint) استرالیا نگه‌داری می‌شوند. جان دین(Jon Deane)؛ مدیرعامل اینفینی‌گُلد اظهار داشت:

حجم معاملات هفتگی توکن پی‌ام‌جی‌تی نسبت به ۱ جولای تقریباً چهار برابر(دقیقا ۳۷۰ درصد) افزایش یافته است. Jon Deane

توکن‌های مشابه نیز با شرایط مشابهی مواجه شده‌اند. در حقیقت، حجم مبادلات پکس گُلد(Paxos Gold) در طی همین دوره‌ی زمانی ۲ برابر افزایش یافته است. در همین زمان، حجم مبادلات توکن‌های دیجیکس گُلد(Digix Gold) و تتر گُلد(Tether Gold) نیز افزایش یافته است.

بر اساس گزارش کوینیت، رابرت کیوساکی در گذشته پس از ارائه‌ی پیش‌بینی سقوط دلار، سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین و طلا را به مردم توصیه کرده بود.

افزایش ارزش طلا به دلیل سیاست‌های پولی نامتعارف

جی‌پی تیریوت(JP Thieriot)؛ مدیرعامل پلتفرم سرمایه‌گذاری دیجیتال اظهار داشت که افزایش تقاضا برای طلا احتمالا به دلیل سیاست‌های پولی نامتعارف دولت‌ها پدیدار شده است. وی اظهار داشت:

«تریلیون‌ها دلار پول نقد به بازارهای مالی سرازیر شده‌ است و این موضوع از سقوط بازار سهام جلوگیری کرده است. اما تجربه‌ی عواقب قابل پیش‌بینی این رویکرد اجتناب‌ناپذیر است.» وی افزود: «افزایش قیمت طلا موجب آغاز روند صعودی در بازار بیت کوین شده است زیرا هم‌اکنون وقت آن فرا رسیده است که به دلیل شرایط مناسب بازار بیت کوین جشن برپا کنیم.»

درحالی که ایالات متحده‌ی آمریکا بسته‌های محرک اقتصادی بیشتری را معرفی می‌کند و ارزش دلار آمریکا به‌طور پیوسته کاهش یافته است، ارزش طلا و بیت کوین با افزایش چشمگیری مواجه شده است. در حقیقت قیمت طلا ۱۱ درصد و قیمت بیت کوین ۲۰ درصد در ماه جولای افزایش یافته است.

بر اساس گزارش کوینیت، بانک گلدمن ساکس(Goldman Sachs) اخیراً اعلام کرده است که هم‌اکنون دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی در شرایط متزلزلی قرار گرفته است. این موسسه‌ی مالی همچنین هدف رالی کنونی بازار طلا را به ۲,۳۰۰ دلار بر هر انس افزایش داد.

نظر شما نسبت به افزایش حجم مبادلات توکن‌های مبتنی بر طلا همزمان با افزایش قیمت جهانی این فلز گرانبها چیست؟ آیا امکان نقل و انتقال آسان و امنیت بالاتر توکن‌هایی که توسط طلا پشتیبانی می‌شوند استمرار استقبال کاربران از این دارایی را به همراه خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا