اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پس از چند هفته‌ی شلوغ در شبکه‌ی اتریوم کارمزد تراکنش‌ها بلاخره کاهش یافت

طبق داده‌های منتشر شده توسط وب‌سایت اترگس‌استیشن(EthGasStation) کارمزد شبکه‌ی اتریوم پس از کاهش چشم‌گیر تعداد تراکنش‌های در صف انتظار، با کاهش ۷۵ درصد طی روزهای گذشته روبرو شده است

نکات برگزیده مطلب
  • طی چند ماه گذشته شبکه‌ی اتریوم با افزایش تراکم تراکنش‌های در صف انتظار روبرو شده بود و کارمزد این تراکنش‌ها روز به روز افزایش می‌یافت. حال به نظر می‌رسد که طبق داده‌های منتشر شده توسط وب‌سایت اترگس‌استیشن(EthGasStation) شبکه‌ی اتریوم از این وضعیت خلاصی یافته و دیگر شاهد انبوهی از تراکنش‌ با کارمزد سرسام‌آور در این شبکه نیستیم. این روند کاهش یاعث شده تا کارمزد شبکه‌ی اتریوم طی روزهای گذشته با کاهش چشم‌گیر ۷۵ درصدی روبرو شود.

کاهش میزان کارمزد

به نظر می‌رسد با پایان یافتن ترافیک سنگین شبکه‌ی اتریوم و کوتاه‌تر شدن صف انتظار، اکنون شاهد کاهش هزینه‌ی انجام تراکنش در این شبکه‌ی رمزارزی هستیم.

طبق داده‌های منتشر شده توسط وب‌سایت اترگس‌استیشن(EthGasStation) در حال حاضر متوسط هزینه‌ی گس تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم چیزی حدود ۳۰ تا ۴ جیوی(Gwei) می‌باشد، در حال حاضر حداقل هزینه‌ی لازم برای تایید یک تراکنش در کم‌تر از ۳۰ دقیقه تنها ۶ جیوی اعلام شده است.

کارمزد فی اتریوم Fee Gas Ethereum گس

این کاهش کارمزد شبکه‌ی اتریوم در حالی رخ داده است که طی دو ماه گذشته شاهد یک روند افزایشی مداوم برای آن بوده‌ایم، تاجایی که برای برخی تراکنش‌های این شبکه‌ی محبوب باید  کارمزد ۱۴۰ جیوی و بالاتر پرداخت می‌شد. با در نظر گرفتن یک تراکنش استاندارد اتریوم، در حال حاضر میانگین کارمزد از حدود ۱ دلار به کم‌تر از ۰/۲۵ دلار کاهش یافته است. این پیشرفت برای کاربران حوزه‌ی نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز(Defi) بسیار قابل توجه‌تر است، زیرا برای این کاربران هزینه‌ی تراکنش گاهاً تا ۱۵ دلار نیز بالا می‌رفت.

سطح فعالیت کاهش می‌یابد

با توجه به داده‌های منتشر شده توسط وب‌سایت اتراسکن(Etherscan) به نظر می‌رسد که این کاهش کارمزد بخشی از یک روند نزولی بوده که چند روز پیش آغاز شده است و همراه با آن تعداد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم نیز کاهش یافته است.

مجموع میزان کارمزد پرداخت شده و همچنین تعداد توکن‌های جابجا شده نیز در این مدت دچار افت محسوس شده است. این کاهش چشم‌گیر می‌تواند نشان دهنده‌ی این موضوع باشد که تعداد مبادلات و تراکنش‌های مرتبط با حوزه‌ی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز نیز کاهش چشم‌گیر داشته است، زیرا مبادلات مربوط به رمزارز پایدار تتر و فورسیگ(Forsage یک طرح هرمی و پانزی) در صدر جدول قرار دارند.

کارمزد فی اتریوم Fee Gas Ethereum گس

شایان ذکر است که داده‌ّای منتشر شده توسط پلت‌فرم اتراسکن شامل روز چهارشنبه نمی‌شود، به همین جهت تشخیص دلیل اصلی این روند کاهش بسیار دشوار شده است.

جامعه‌ی اتریوم چندی قبل محدودیت گس تراکنش‌های رمزارزی را حدود ۲۵ درصد افزایش داد. البته این راهکار باعث کاهش تعداد تراکنش‌های موجود در صف انتظار و پایان دادن به تراکم موجود نشد زیرا تعداد تقاضا در این شبکه بسیار بالا بود.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، تقاضا برای گس شبکه‌ی اتریوم بسیار بالاست. زمانی که قیمت‌ها بالا می‌رود، تراکنش‌های کم ارزش‌تر صنعت رمزارزها همچون تراکنش‌های مربوط به بازی‌های بلاک‌چینی به شدت کاهش می‌یابد.

این تراکم تراکنش در شبکه و افزایش ناگهانی تعداد مبادلات در صف انتظار باعث شد تا کاربران جدید قادر به استفاده از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و DeFi اتریوم نباشند.

نظر شما در رابطه با کاهش ۷۵ درصدی کارمزد شبکه‌ی اتریوم چیست؟ آیا با آغاز این روند کاهشی شاهد افزایش تعداد تراکنش‌های مرتبط با نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز خواهیم بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا