اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بروزرسانی شِلی کاردانو چند ساعت دیگر راه‌اندازی خواهد شد!

بر اساس ادعاها با اجرای هارد فورک شِلی، شبکه‌ی کاردانو ۳۰ برابر سریع‌تر از بلاکچین بیت کوین عمل خواهد کرد و همچنین کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری در آن درآمد منفعل بدست آورند

نکات برگزیده مطلب
  • فعالان صنعت رمزارزها در سال ۲۰۲۰ میلادی رویداد‌های مهمی را همانند اجرای هالوینگ بیت کوین و روند صعودی بازار رمزارزها را تجربه کرده‌اند. با این وجود این صنعت پویا همواره در حال پیشرفت است و تجربه‌ی رویداد‌های متعددی نیز در آینده انتظار می‌رود. شبکه‌ی کاردانو نیز در همین راستا و در طول چند ساعت آینده بروزرسانی گسترده‌ای را با نام شلی تجربه خواهد کرد. راه‌اندازی موفق این بروزرسانی دستاورد بزرگی برای این پروژه محسوب می‌گردد.

آغاز عصر جدید «شلی» در شبکه‌ی کاردانو

شبکه‌ی کاردانو در طول چند ساعت آینده و در روز بیست و نهم جولای هاردفورک برنامه‌ریزی شده‌ای را تجربه خواهد کرد و در پی اجرای این فورک بروزرسانی شلی(Shelley) در این شبکه راه‌اندازی خواهد شد. تیم کاردانو اعلام کرد که عملکرد عادی شبکه‌ی بلاکچین کاردانو در زمان اعمال بروزرسانی دچار تاخیر نخواهد شد و این بروزرسانی بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی اجرا می‌گردد. کاردانو توضیح داد:

در این زمان بروزرسانی شلی بر شبکه‌ی اصلی کاردانو اعمال می‌گردد و ویژگی‌های همانند استخر‌های سپرده‌گذاری، نمایندگی و پاداش‌ها و آغاز دوره‌ی جدیدی از تمرکز زدایی برای کاردانو را ارائه خواهد کرد. Cardano Foundation

بر اساس گزارش کوینیت، چارلز هاسکینسون(Charles Hoskinson)؛ بنیان‌گذار کاردانو در چند روز گذشته شمارش معکوس برای راه‌اندازی شلی را اعلام کرد.

نقشه‌ی راه شلی
بر اساس نقشه‌ی راه شلی در تاریخ بیست و نهم جولای هارد فورک شلی اجرا می‌گردد و پاداش شبکه‌ی آزمایشی در روز سوم آگوست ارائه می‌گردد. در نهاست در روز هجدهم آگوست نخستین پاداش سپرده‌گذاری در شبکه‌ی شلی منتشر می‌گردد. در این نقشه‌ی راه از یازدهم می تا بیست و نهم جولای عصر «بایرون» و پس از اجرای هارد فورک شلی عصر «شلی» نام‌گذاری شده است.

فعالیت هزاران برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز در شبکه‌ی کاردانو تا سال ۲۰۲۱

چارلز هاسکینسون نسبت به عملکرد این پلتفرم در آینده بسیار خوش‌بین است. وی  انتظار دارد که هزاران برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز(DApps) و تعداد زیادی از پروژه‌های بلاکچینی در طول یک‌سال آینده فعالیتشان را بر روی شبکه‌ی بلاکچین کاردانو آغاز کنند:

توییت چارلز هاسکینسون
من پیش‌بینی می‌کنم که در یک سال آینده صدها دارایی، هزاران برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز و تعداد زیادی پروژه‌ی رمزارزی و ابزارهای مختلف بر روی شبکه‌ی کاردانو ارائه شوند. مشاهده‌ی پیشرفت و تکامل کاردانو در سال ۲۰۲۱ بسیار تماشایی است. یقینا جامعه برای مشارکت در این زمینه آمادگی دارد.

انتظار می‌رود که انتقال شبکه‌ی کاردانو از بایرون به شلی بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی و بدون مواجهه با مشکلات پیش‌بینی نشده اجرا گردد. از آنجایی که قیمت آدا(ADA) در طول چند ماه اخیر به شدت افزایش یافته است، به نظر می‌رسد که بازار رمزارزها نیز دستاورد‌های کاردانو را تایید می‌کند.

کاردانو برای نام‌گذاری نسل‌های مختلف شبکه‌های بلاکچینی این پروژه از نام دو شاعر رمانتیک لرد بایرون(Lord Byron) و پرسی شلی(Percy Shelley) الهام گرفته است. از نظر تاریخی بایرون دو سال پیش از بروزرسانی شلی راه‌اندازی شده است. با این وجود، پس از اعمال بروزرسانی عصر شلی آغاز خواهد شد و فعالیت بایرون خاتمه می‌یابد.

هارد فورک شبکه‌ی کاردانو تنها دو روز قبل از پنجمین سالگرد راه‌اندازی شبکه‌ی اتریوم اجرا می‌گردد. هاسکینسون یکی از بنیان‌گذاران اتریوم نیز محسوب می‌گردد. از نظر تاریخی همواره سطح بالایی از تنش میان این دو پروژه و خالقان آن‌ها وجود داشته است.

نظر شما نسبت به اجرای بروز رسانی شلی در شبکه‌ی کاردانو چیست؟ آیا این بروزرسانی با موفقیت اعمال خواهد شد؟ آیا پس از اجرای بروزرسانی کاردانو با سرعت بیشتری به پیشرفت خود در صنعت بلاکچین ادامه خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 1/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا