اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

دادگاه فدرال آمریکا: بیت کوین نوعی پول است!

دادگاه منطقه‌ای واشنگتن دی‌سی در پرونده‌ی راه‌اندازی سرویس ترکیب کننده‌ی بیت کوین هیلیکس(Helix)، این دارایی را به صورت نوعی پول ارزیابی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • اگرچه بیت کوین در اغلب کشور‌ها از منظر قانون به عنوان نوعی پول در نظر گرفته می‌شود اما این رویکرد تاکنون در ایالات متحده‌ی آمریکا رسمیت نداشته است. با این وجود، دادگاه فدرال آمریکا اخیراً در طی یک پرونده‌ی قانونی بیت کوین را به عنوان نوعی پول ارزیابی کرده است. بر همین اساس، دادگاه منطقه‌ای واشنگتن دی‌سی فردی را به دلیل راه‌اندازی یک سرویس ترکیب‌کننده‌ی بیت کوین با نام هیلیکس(Helix) به سه جرم مختلف در حوزه‌ی پولی و مالی متهم کرده است.

دادگاه آمریکا بیت کوین را نوعی پول ارزیابی کرد

دادگاه منطقه‌ای واشنگتن دی‌سی(Washington D.C. Court) فردی را به دلیل راه‌اندازی بیت کوین تامبلر(روشی برای پنهان ساختن تراکنش‌های بیت کوین) تحت تعقیب قانونی قرار داده است.

سند منتشر شده از این دادگاه در تاریخ بیست و چهارم جولای نشان می‌دهد که، دادگاه فردی را به سه جرم در حوزه‌ی مالی همانند نقل و انتقال غیرمجاز پول متهم کرده است. این سند اعلام می‌کند:

دادگاه پس از بررسی شرایط، قوانین حاکم بر این پرونده و دیگر منابع نتیجه‌گیری می‌کند که بر اساس قوانین فدرال آمریکا در کیفر خواست مطرح شده، انتقال بیت کوین از طریق پلتفرم هیلیکس(Helix) نوعی انتقال غیرمجاز پول محسوب می‌گردد. Washington D.C. Court

اگرچه با توجه به حکم دادگاه واشنگتن و ظاهرا در جهت خواسته‌ی طرفداران بیت کوین، این رمزارز به عنوان نوعی پول طبقه‌بندی شده است، اما بیت کوین از نظر فنی با ارزهای فیات همانند دلار آمریکا تفاوت دارد و در حقیقت ضوابط حاکم بر نقل و انتقالات پول بر بیت کوین نیز اعمال می‌گردد.

دادگاه واشنگتن دی‌سی بیت کوین نوعی پول است

دادگاه آمریکا فردی را به اداره‌ی سرویس ترکیب‌کننده‌ی بیت کوین متهم کرد

سند منتشر شده از دادگاه اعلام می‌کند که لری دین هارمون(Larry Dean Harmon)؛ متهم این پرونده سرویس ترکیب کننده‌ی بیت کوین با نام هیلیکس(Helix) را در دارک وب اداره می‌کرده است. ترکیب کننده‌ها با هدف دشوار ساختن امکان ردیابی دارایی‌ها داده‌های تراکنش‌های بیت کوین را ترکیب می‌کند.

بر اساس سند منتشر شده، هارمون از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ تعداد ۳۵۴,۴۶۸ بیت کوین به ارزش ۳٫۴ میلیارد دلار را ترکیب کرده است.

دادگاه واشنگتن دی‌سی هارمون را به سه فعالیت غیرمجاز شامل خیانت به دلیل ارائه‌ی ابزار‌های پولشویی، اداره‌ی کسب و کار مالی بدون اخذ مجوز و شرکت در کسب و کار نقل و انتقال پول بدون اخذ مجوز متهم کرده است. هارمون برای رد دو مورد از اتهام‌های عنوان شده لابی کرده است اما، این اتهامات تاکنون رد نشده است.

اگرچه در ظاهر حکم دادگاه برای طبقه‌بندی بیت کوین به عنوان «پول» مطلوب به‌نظر می‌رسد، این رویکرد الزام صرافی‌ها به اخذ مجوز نقل و انتقال پول در صرافی‌های رمزارزی را نیز نشان می‌دهد. با این وجود، هم‌اکنون صرافی‌ها در بسیاری از حوزه‌های قضایی ایالات متحده‌ی آمریکا ملزم به اخذ این مجوز هستند.

نظر شما نسبت به طبقه‌بندی بیت کوین به عنوان نوعی پول در دادگاه ناحیه‌ای واشنگتن دی‌سی چیست؟ آیا ارزیابی بیت کوین به عنوان نوعی پول را در بلند مدت به سود بیت کوین ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا