اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

هشدار سازمان جهانی بهداشت در رابطه با موج دوم کرونا و نگرانی سرمایه‌گذاران بیت کوین

سازمان جهانی بهداشت اخیراً با انتشار یک هشدار جدی در رابطه با آغاز موج دوم بیماری کرونا در جهان باعث نگرانی سرمایه‌گذاران حوزه‌ی رمزارز نسبت به تعویق مجدد روند صعودی بیت کوین شده است

نکات برگزیده مطلب
  •  سازمان جهانی بهداشت اخیراً یک هشدار وحشتناک منتشر نموده و اعلام کرده است که «بدترین» قسمت بیماری همه‌گیر کووید۱۹ همچنان در راه است. موج اول این بیماری باعث سقوط نسبی در بیت کوین و بازار سهام شد، حال سرمایه‌گذاران از شروع یک روند نزولی دیگر هراس دارند. در صورتی که اعلامیه‌ی سازمان جهانی بهداشت درست بوده و به زودی شاهد موج دوم بیماری کرونا خواهیم بود، آیا باز هم با یک رکود عظیم در سطح جهانی و مشکلات اقتصادی پیرامون آن روبرو خواهیم شد؟

هشدار سازمان جهانی بهداشت

اکنون حدود شش ماه از اولین روزهای شیوع بیماری کرونا در جهان می‌گذرد، زندگی مردم همچنان نتوانسته به حال عادی بازگردد. بازارهای جهانی نیز از وضعیت مشابهی برخوردار بوده و با گذشت این مدت طولانی از رویداد پنج‌شنبه‌ی سیاه، همچنان گرفتار تبعات اقتصادی کووید۱۹ هستند و نتوانسته‌اند به بهبود کامل برسند.

WHO سازمان جهانی بهداشت

پس از شروع کرونا و زمانی که مردم سراسر جهان در رابطه با وضعیت قرنطینه و سلامت مطلع شدند، وحشت در بازارهای مختلف گسترش یافت و باعث سقوط ناگهانی آن‌ها شد.

بازار بورس و سهام که تا پیش از آن در حال ثبت رکوردهای جدیدی بودند، به یک باره و تنها در عرض یک ماه با سقوط ناگهانی روبرو شده و بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست دادند. بیت کوین و سایر رمزارزهای محبوب بازار رمزارزها نیز طی کم‌تر از ۴۸ ساعت با افت ۵۰ درصدی روبرو شدند. هرج و مرج جهانی آغاز شده و این تنها شروع کار بود.

بسته‌های محرک اقتصادی هم دردی دوا نمی‌کنند

با گذشت زمان، بسته‌های مالی محرک ارائه شده توسط بانک فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی به نجات اقتصاد در برابر این فاجعه‌ی جهانی کمک کردند، با این حال اینگونه تلاش‌ها و بسته‌های مالی دیگر قادر به مقابله با تبعات اقتصادی موج بعدی بیماری که احتمالاً وخیم‌تر خواهد بود، نیستند.

به نظر می‌رسد که بیماری کووید۱۹ به این زودی از میان ما نخواهد رفت و با گذشت شش ماه از فراگیر شدن آن، رئیس سازمان بهداشت جهانی هیچ دیدگاه خوش‌بینانه‌ای نداشته و همچنان اوضاع را وخیم اعلام می‌کند.

تدروس آدهانوم(Tedros Adhanom Ghebreyesus) رئیس سازمان بهداشت جهانی با انتشار بیانیه‌ی کوتاهی در ژنو سوئیس اعلام کرد که «گرچه برخی کشورها در سطح جهانی پیشرفت داشته‌اند، اما فرایند گسترش بیماری همچنان در حال افزایش سرعت است. دیر یا زود شاهد بدتر شدن اوضاع خواهیم بود، متاسفم که این حرف را می‌زنم».

اظهارات وی در حالی منتشر شده که تعداد افراد مبتلا به کووید۱۹ اکنون از مرز ۱۰ میلیون نفر نیز عبور کرده و تعداد مرگ و میر مرتبط با آن نیز به ۵۰۰ هزار نفر رسیده است. اما واقعاً چطور ممکن است که وضیت وخیم‌تری در راه باشد؟

باز هم توقف روند صعودی بیت کوین

بازگشایی برخی کسب و کارها در ایالات متحده در مرحله‌ی اول آغاز فعالیت‌های اقتصادی اصلاً امیدوار کننده نیست. بازگشت به شرایط قبل و حتی یک وضعیت قرنطینه‌ی سنگین‌تر برای عموم مردم خارج از ذهن نیست و در صورت ادامه‌ی روند گسترش بیماری کووید۱۹، به زودی شاهد آغاز آن خواهیم بود.

شایان ذکر است که موج دوم بیماری کرونا می‌تواند برای بازارهای مختلف نیز ویران کننده باشد. روند بهبود بازار سهام که اکنون در یک سراشیبی نسبی قرار دارد، ممکن است با خطر جدی روبرو شود. در صورت رخ دادن یک سقوط دیگر در بازارهای جهانی، روند بهبود وضعیت V شکل به حالت W باز گشته و دردسرهای فراوانی به همراه خواهد داشت.

این درحالیست که در بازار رمزارزی هم شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود، زیرا روند صعودی بعدی بیت کوین که اکنون تمام سرمایه‌گذاران منتظر آن هستند، با آغاز موج دوم گسترش کووید۱۹ به تاخیر خواهد افتاد.

ابزار جدید بیت کوین از یک روند صعودی شکست خورده می‌گوید

طبق گزارشات منتشر شده توسط یک ابزار جدید که توسط متخصصان حوزه‌ی رمزارز توسعه یافته است، بیت کوین در ابتدای سال ۲۰۲۰ آماده‌ی آغاز یک روند صعودی چشم‌گیر بوده است؛ اما رخداد پنج‌شنبه‌ی سیاه در کنار رویکرد اولیه‌ی دولت‌ها نسبت به گسترش کووید۱۹ باعث توقف شکل‌گیری این روند صعودی شد.

WHO سازمان جهانی بهداشت

گفته می‌شود که برای آماده شدن این دارایی رمزارز جهت آغاز روند صعودی بعدی، به ماه‌ها یا حتی سال‌های زمان نیاز است. در این زمان، بازارهای مالی بزرگ ممکن است تحت فشار ترس و عدم اطمینان با فروپاشی روبرو شوند.

اگر بازار سهام و بورس جهان به دلیل موج دوم بیماری همه‌گیر کووید۱۹ دوباره سقوط کند، روند صعودی بیت کوین نیز با تاخیر مجدد روبرو شده و مدت‌ها برای شکل‌گیری آن زمان لازم خواهد بود.

نظر شما در رابطه با بیانیه‌ی هشدارآمیز سازمان جهانی بهداشت چیست؟ آیا راهکاری برای برون رفت از این وضعیت وجود دارد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن