اخبار و مقالاتمقالهپیشنهاد سردبیر

معرفی برترین کیف‌پول‌های نسخه‌ی دسکتاپ برای نگهداری بیت کوین

در این مقاله سعی شده تا بهترین کیف‌پول‌های موجود جهت نگهداری بیت کوین معرفی شده و مختصراً مورد بررسی قرار بگیرند

کیف‌پول‌های رمزارزی به نوعی نگهبان و محافظ دارایی‌های دیجیتال شما می‌باشند، به همین دلیل است که انتخاب کیف‌پول مناسب که دارای ویژگی‌های امنیتی کافی برای ذخیره‌سازی رمزارزهاست، بسیار هائز اهمیت است.

همانطور که می‌دانید شما در کیف‌پول‌های رمزارزی به ذخیره‌سازی کلید خصوصی می‌پردازید، یک رشته‌ی طویل از کاراکترهای مختلف که از دست دادن آن معادل است با از دست رفتن تمام دارایی‌های رمزارزی شما. اگر در دنیای رمزارز تازه‌کار هستید و تفاوت میان کیف‌پول‌های مختلف را نمی‌دانید، مطالعه‌ی این مقاله به شدت توصیه می‌شود. در این مقاله سعی شده تا اهداف خاص هر نوع کیف‌پول بیان شده و گزینه‌ی مناسب هرکاربر معرفی گردد.

استخر هوشمند بایننس Binance Smart pool

کیف‌پول اتمیک(Atomic)

کیف‌پول اتمیک واقعاً یک کیف‌پول نگهداری بیت کوین بی‌نظیر است، زیرا در این کیف‌پول تمام ویژگی‌های لازم برای ذخیره‌سازی، مبادله، خرید با استفاده از کارت اعتباری و سایر ویژگی‌های عمومی کیف‌پول‌های نگهداری بیت کوین گنجانده شده است. این کیف‌پول بیت کوین توسط کنستانتین گلادیچ(Konstantin Gladych) مدیرعامل پیشین پلت‌فرم چنجلی(Changelly) ساخته شده و مقر اصلی فعالیت‌های آن در استونی می‌باشد.

کیف‌پول اتمیک یک کیف‌پول نسخه‌ی دسکتاپ کراس‌پلت‌فرم است که بیش از ۳۰۰ نوع رمزارز، توکن، رمزارز ثانویه و بلاک‌چین‌های مختلف را پشتیبانی می‌کند. این کیف‌پول قابلیت ورود/صدور کلید خصوصی را داشته و می‌تواند از سید‌های mnemonic کلید خصوصی منحصر به فرد خود را تولید کند.

این کیف‌پول شناخته شده و محبوب در حال حاضر تنها برای سیستم عامل ویندوز در دسترس قرار داشته و انتظار می‌رود که نسخه‌ی موبایل آن در آینده‌ای نه چندان دور عرضه شود.

دانلود کیف‌پول اتمیک

کیف‌پول اگزودوس(Exodus)

صحبت در رابطه با کیف‌پول‌ها رمزارزی نسخه‌ی دسکتاپ بدون اشاره کردن به کیف‌پول بسیار قدرتمند اگزودوس کار واقعاً اشتباهی است.

اگزودوس که یک کیف‌پول نگهداری بیت کوین و سایر رمزارزهای ثانویه به شمار می‌آید، در واقع یک شاهکار در حوزه‌ی رمزارزهاست که توسط جی‌پی ریچاردسون(JP Richardson) و دنیل کستاگنولی(Daniel Castagnoli) در اواسط سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی و عرضه شد.

کیف‌پول رمزارزی بیت کوین BTC Bitcoin

اگزودوس یک کیف‌پول نسخه‌ی دسکتاپ است که قابلیت پشتیبانی از بیت کوین و تعداد زیادی رمزارز ثانویه(۳۰ مدل رمزارز ثانویه و توکن محبوب) را دارد.

در نگاه اول متوجه می‌شوید که برای هرچه ساده‌تر شدن رابط کاربری این نرم‌افزار تلاش زیادی شده است، به ویژه در بخش مرتبط با نگهداری رمزارز. از زمان راه‌اندازی این کیف‌پول در سال ۲۰۱۵ تا به امروز تغییرات زیادی در رابطه‌ی کاربری و همچنین فناوری زیرساختی آن به وجود آمده است.

یکی دیگر از مزایای این کیف‌پول محبوب این است که برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام و تکمیل فرایند‌های شناخته مشتری(KYC) ندارید، اما به یاد داشته باشید که جهت تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از آن حتماً از یک ایمیل معتبر استفاده شود.

این کیف‌پول در حال حاضر برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل دسترس بوده و برای استفاده توسط کاربران سطح متوسط و حرفه‌ای صنعت رمزارزها پیشنهاد می‌شود.

دانلود کیف‌پول اگزودوس

کیف‌پول بیت کوین گاردا(Guarda)

کیف‌پول نگهداری رمزارز گاردا یکی از بهترین کیف‌پول‌های نسخه‌ی دسکتاپ موجود در بازار می‌باشد. این کیف‌پول به کاربران اجازه می‌دهد تا کلید‌های خصوصی خود را بر روی دسکتاپ ذخیره کرده و کنترل کاملی بر روی بیت کوین خود داشته باشند.

کیف‌پول رمزارزی بیت کوین BTC Bitcoin

کیف‌پول رمزارزی گاردا در حال حاضر برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس قرار دارد. شایان ذکر است که این کیف‌پول در حال حاضر قابلیت پشتیبانی از بیش از ۱۰ هزار نوع توکن و ۴۰ نوع رمزارز مختلف را دارد.

شایان ذکر است که این کیف‌پول رمزارزی دارای یک پلت‌فرم مبادله‌ی رمزارزی داخلی نیز می‌باشد که به کاربران اجازه می‌دهد بیت کوین‌های خود را با سایر رمزارزهای محبوب مبادله کنند. در این نرم‌افزار شما می‌توانید علاوه بر ارسال و دریافت بیت کوین، دارایی‌های رمزارزی خود را مبادله و به نوع دیگری تبدیل کنید.

یکی از ویژگی‌های جالب کیف‌پول گاردا، ویژگی ورود(Import) آن است که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های رمزارزی خود را از کیف‌پول‌های دیگر به این کیف‌پول انتقال دهند. این موضوع می‌تواند برای مبادله‌گران هائز اهمیت باشد، به ویژه کسانی که به دنبال جابجایی دارایی‌های خود هستند و نسبت به سختی‌های مرتبط با انتقال کلید خصوصی از یک کیف‌پول به کیف‌پول دیگر می‌ترسند.

به هر حال، در صورتیکه به دنبال یک پلت‌فرم ذخیره‌سازی رمزارز هستید که در آن همزمان قابلیت مبادله و نگهداری وجود داشته باشد، کیف‌پول گاردا می‌تواند یک گزینه‌ی مناسب برای شما به شمار آید.

دانلود کیف‌پول گاردا

کیف‌پول جکس(Jaxx Liberty)

جکس نیز یکی دیگر از کیف‌پول‌های نسخه‌ی دسکتاپ شناخته شده در بین کاربران ایرانی است. این کیف‌پول محبوب، در واقع یک کیف‌پول نگهداری رمزارز چند منظوره است که قابلیت پشتیبانی از تعداد زیادی رمزارز ثانویه در کنار بیت کوین را دارد. فرایند توسعه و پشتیبانی از این کیف‌پول محبوب بر عهده‌ی یک استارت‌آپ کانادایی به نام دی‌سنترال(Decentral Inc) می‌باشد.

کیف‌پول رمزارزی بیت کوین BTC Bitcoin

جکس یک کیف‌پول HD است که به شما اجازه می‌دهد سید‌های خود را ذخیره کرده و با استفاده از ویژگی PIN از دارایی‌های موجود در کیف‌پول نیز محافظت کنید. علاوه بر این در کیف‌پول جکس ویژگی مبادله‌ی رمزارز به صورت شیپ‌شیفت(ShapeShift) نیز گنجانده شده است.

در حال حاضر این کیف‌پول محبوب قابلیت پشتیبانی از ۴۰ رمزارز و توکن مختلف را داشته و می‌تواند فرایند ورود/صدور کلید خصوصی را هم اجرا کند. شایان ذکر است که کیف‌پول جکس در حال حاضر در روند توسعه‌ی رابط کاربری قرار داشته و اکنون در مرحله‌ی بتا به سر می‌برد. بنابراین تا زمانی که نسخه‌ی کامل و جدید آن ارائه شود، کاربران می‌توانند از نسخه‌ی قدیمی‌تر جکس بر روی دسکتاپ استفاده کنند، نسخه‌‌ی قدیمی و آشنایی که آزمایش خود را پس داده است.

استفاده از این کیف‌پول برای تمامی سطوح کاربری پیشنهاد می‌شود. لازم به یادآوری است که کیف‌پول رمزارزی جکس در حال حاضر برای سیستم‌عامل‌های ویندوس، مک و لینکوس قابل دسترسی بوده و قابلیت سگویت(SegWit) نیز در آن وجود دارد.

دانلود کیف‌پول جکس

کیف‌پول الکتروم(Electrum)

الکتروم یکی از قدیمی‌ترین کیف‌پول‌های نگهداری رمزارز موجود در بازار است که توسط گروهی از داوطلبان توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزاری در اواسط نوامبر سال ۲۰۱۱ عرضه شد. الکتروم یک پروژه‌ی منبع باز است که تحت مجوز دانشگاه ماساچوست آمریکا(MIT) عرضه شده است.

کیف‌پول رمزارزی بیت کوین BTC Bitcoin

علاوه بر این، کیف‌پول الکتروم یکی از کیف‌پول‌های سبک موجود در بازار است، این بدان معناست که برای همگام‌سازی آن لازم نیست کل بلاک‌چین دانلود شود.

کیف‌پول الکتروم در حال حاضر هم برای سیستم‌های دسکتاپ و هم موبایل عرضه شده و به کاربران خود اجازه می‌دهد میزان کارمزد و فی هر تراکنش را به صورت مجزا تعیین کنند. علاوه بر این، این کیف‌پول در دسته‌ی کیف‌پول‌های «خود میزبان» قرار دارد. این بدان معناست که با استفاده از کیف‌پول الکتروم شما کنترل کامل PIN و سید‌های خود را برعهده خواهید داشت.

با توجه به پیچیدگی برخی امکانات این کیف‌پول محبوب، توصیه می‌شود که تنها کاربران سطح متوسط و حرفه‌ای از آن استفاده کنند.

دانلود کیف‌پول الکتروم

کیف‌پول آرموری(Armory)

کیف‌پول آرموری یکی از کیف‌پول مخصوص نگهداری بیت کوین است که توسط یک تیم با تجربه از توسعه‌دهنده‌ی ساخته شده و یک پروژه‌ی منبع باز به شمار می‌آید.

این کیف‌پول از جمله کیف‌پول‌های سنگین موجود در بازار است؛ این بدان معناست که برای استفاده از آن باید تمام بلاک‌چین دانلود شده و یک گره‌ی کامل جهت استفاده از آن راه‌اندازی گردد.

کیف‌پول رمزارزی بیت کوین BTC Bitcoin

البته این کیف‌پول جدا از دردسرهای مربوط به دانلود تمام بلاک‌چین، مزیت‌های چشم‌گیری هم دارد، به عنوان مثال شما نیازی به اعتمادسازی سایر گره‌های موجود برای اغلب فعالیت‌های رمزارزی خود نیازی نداشته و می‌توانید این روند را خودتان انجام دهید.

علاوه بر این، شما می‌توانید هنگام استفاده از کیف‌پول آرموری، یک کیف‌پول سرد(Cold Wallet) برای بیت کوین‌های خود ایجاد کنید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از ویژگی LockBoxes به کیف‌پول‌های چند امضاء(MultiSig) نیز دسترسی داشته باشد، که امن‌ترین راه برای ذخیره‌سازی مقدار زیادی بیت کوین می‌باشد.

کیف‌پول آرموری در حال حاضر تنها برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس قرار داشته و استفاده از آن تنها به کاربران حرفه‌ای حوزه‌ی رمزارز توصیه می‌شود.

دانلود کیف‌پول آرموری

کیف‌پول کوپی(Copay)

کوپی یکی دیگر از کیف‌پول‌های نگهداری بیت کوین است که در بین کاربران حوزه‌ی رمزارز به محبوب بالایی رسیده است. فرایند پشتیبانی و توسعه‌ی این کیف‌پول بیت کوین توسط شرکت پردازش پرداخت‌های رمزارزی بیت‌پی(BitPay) صورت می‌گیرد.

کوپی یک کیف‌پول چند امضاء HD است که در راستای ایجاد نوآوری برای بلاک‌چین بیت کوین همچنان منبع باز ارائه می‌شود. نسخه‌ی موبایل این کیف‌پول نیز در دسترس قرار داشته و یکی از کیف‌پول‌های موجود با رابط کاربری بسیار مناسب است.

یکی از مزایای قابل توجه‌ی این کیف‌پول رمزارزی این است که قابلیت اتصال به شبکه‌های آزمایشی را هم دارد، بنابراین اگر به دنبال آزمایش ویژگی‌های جدید بدون از دست دادن دارایی‌ بیت کوین خود هستید، این کیف‌پول بهترین راه است.

کیف‌پول نگهداری بیت کوین کوپی در حال حاضر برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس قرار داشته و استفاده از آن به تمام سطوح کاربری توصیه می‌شود.

دانلود کیف‌پول کوپی

کیف‌پول بیت کوین کور(Bitcoin Core)

بیت کوین کور در واقع یک کیف‌پول رسمی برای بیت کوین می‌باشد که توسط توسعه‌دهندگان هسته‌ی بیت کوین عرضه شده است.

این کیف‌پول در دسته‌ی کیف‌پول‌های گره‌ی کامل قرار دارد، بنابراین برای استفاده از آن و آغاز فرایند ارسال/دریافت تراکنش، نیاز دارید تا بلاک‌چین کامل بیت کوین را دانلود کنید.

کیف‌پول رمزارزی بیت کوین BTC Bitcoin

کیف‌پول کور به عنوان یک گره‌ی کامل عمل کرده و می‌تواند در کنار آن عملکرد یک کیف‌پول نگهداری بیت کوین جهت مدیریت دارایی کاربران را هم داشته باشد.

رابط کاربری این کیف‌پول به خوبی کیف‌پول‌های معرفی شده در قسمت‌های قبلی این مقاله نیست، با این حال بیت کوین کور یکی از برجسته‌ترین کیف‌پول‌های نگهداری بیت کوین موجود به شمار می‌آید، زیرا امکانات متنوعی از جمله تنظیمات مم‌پول(Mempool)، تغییر کارمزد، چایلد، پرداخت برای پرنت‌ و سایر امکانات مربوط به تراکنش‌های بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این کیف‌پول بیت کوین در حال حاضر برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک در دسترس قرار داشته و با توجه به رابط کاربری پیچیده و دردسر دانلود تمام بلاک‌چین بیت کوین، تنها برای استفاده توسط کاربران حرفه‌ای حوزه‌ی رمزارز توصیه می‌شود.

دانلود کیف‌پول بیت کوین کور

کیف‌پول کوینومی(Coinomi)

کوینومی هم یکی دیگر از کیف‌پول‌های قدرتمند موجود در بازار است که علاوه بر رمزارز بیت کوین، قابلیت پشتیبانی از سایر رمزارزهای محبوب بازار را هم دارد.

البته کیف‌پول کوینومی را نباید در لیست کیف‌پول‌های نسخه‌ی دسکتاپ قرار داد، زیرا در حال حاضر تنها نسخه‌ی موبایل آن در دسترس کاربران قرار دارد. با این حال، توسعه‌دهندگان این کیف‌پول رمزارزی مدعی شده‌اند که در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری قرار است نسخه‌ی دسکتاپ آن را عرضه کنند.

کیف‌پول رمزارزی بیت کوین BTC Bitcoin

به نظر می‌رسد که اغلب ویژگی‌های برجسته‌ی نسخه‌ی موبایل این کیف‌پول از جمله قابلیت سید/PIN، یک صرافی داخلی، سفارشی سازی میزان کارمزد و غیره نیز قرار است در نسخه‌ی دسکتاپ آن گنجانده شود.

یکی از دلایل محبوب بودن این کیف‌پول، تیم توسعه‌دهنده‌ی قدرتمند پشت آن است که همواره به دنبال بهبود و پیشرفت محصول عرضه شده‌ی خود هستند، بنابراین انتظار می‌رود که نسخه‌ی دسکتاپ این کیف‌پول نیز یکی از بهترین محصولات نگهداری رمزارز در بازار باشد.

گفته شده که نسخه‌ی دسکتاپ کیف‌پول کوینومی در سیستم‌عامل‌های مختلف از جمله ویندوز، مک و لینوکس قابل استفاده خواهد بود.

دانلود کیف‌پول کوینومی

نتیجه‌گیری: بهترین کیف‌پول بیت کوین نسخه‌ی دسکتاپ

آیا متوجه‌ی یک ویژگی مشترک در بین تمام کیف‌پول‌های معرفی شده در این مقاله شده‌اید؟ بله، تمام آن کیف‌پول‌های خود میزبان(Self Hosted) هستند.

این بدان معناست که در زمان استفاده از این کیف‌پول‌های رمزارز، تنها کاربر مسئولیت نگهداری رمزارزها را برعهده دارد. تمام کیف‌پول‌های معرفی شده در این مقاله به شما سید(Seed) و PIN مورد نیاز جهت نگهداری از بیت کوین را می‌دهند.

نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن