اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تن ویز: قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی از ۱۰ هزار دلار فراتر نخواهد رفت

تحلیلگر شناخته‌شده‌ی بازار رمزارزها معتقد است که بیت کوین در سال ۲۰۲۰ در محدوده‌ی قیمت مشخصی نوسان خواهد کرد و در این زمان تنها بازار صعودی طلا را شاهد خواهیم بود

نکات برگزیده مطلب
  • تن ویز(Tone Vays)؛ یکی از تحلیلگران شناخته شده‌ی بازار رمزارزها معتقد است که قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی در محدوده‌ی ۶,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار نوسان خواهد کرد. وی همچنین معتقد است که مبادلات کوتاه بیت کوین در سطح بالا‌تر از ۱۰ هزار دلار با توجه به بازگشت سریع قیمت این رمزارز به سطح‌های قیمتی کمتر از ۱۰ هزار دلار برای شکست این ناحیه‌ی مقاومتی ناکافی به‌نظر می‌رسد.

پیش‌بینی تن ویز نسبت به تغییرات قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

قیمت بیت کوین از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون در شرایط نوسانی قرار داشته است. در آغاز سال جاری میلادی قیمت بیت کوین در سطح ۷,۲۰۰ دلار قرار داشته است اما خریداران به سرعت قیمت بیت کوین را به بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار در اواسط فوریه رساندند. شیوع ویروس کرونا در شرق آسیا نگرانی سرمایه‌گذاران را موجب گردید و در این زمان قیمت بیت کوین به همراه دیگر بازارهای مالی به کمتر از ۴ هزار دلار سقوط کرد.

تغییرات قیمت بیت کوین

از این زمان تاکنون قیمت بیت کوین تا سطح ۱۰ هزار دلار بازیابی شده است. بزرگترین رمزارز بازار در این مدت زمان تنها چند تلاش ناموفق برای شکست محدوده‌ی مقاومتی ۱۰ هزار دلاری را ثبت کرده است و در طی این مدت دو ماهه در محدوده‌ی ۸-۱۰ هزار دلار نوسان کرده است.

در همین راستا تن ویز(Tone Vays) معتقد است که قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی در یک ناحیه‌ی قیمتی نوسان خواهد کرد. وی اظهار داشت:

همانطور که در چند ماه گذشته اعلام کرده‌ام، هیچ دلیلی برای تغییر دادن پیش‌بینی قبلی‌ام؛ یعنی نوسان قیمت بیت کوین در محدوده‌ی ۶-۱۰ هزار دلار برای تمامی سال ندارم.
قیمت بیت کوین در بخش زیادی از این زمان در سطح بالاتر از ۹ هزار دلار گرفته است اما در صورتی که کاهش قیمت بیت کوین به سطوح ۸,۰۰۰ دلار و یا ۷,۰۰۰ دلار را تجربه کنیم، معاملات بیت کوین در این سطح هیچ معنایی نخواهد داشت. تن ویز

توئیت تن ویز
معاملات بیت کوین و شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ وضعیت ضعیفی دارند؛ این چه چیزی را نشان می‌دهد؟ طلا همچنان موقعیت خود را به خوبی حفظ کرده است.

پیش‌بینی افزایش قیمت طلا

ویز همچنین همراستا با پیش‌بینی گلد‌من ساکس(Goldman Sachs) و پیتر شیف(Peter Schiff) اعلام کرد که افزایش قیمت طلا در سال جاری میلادی ادامه خواهد یافت و این فلز گرانبها سطوح بیشینه‌ی جدیدی را ثبت خواهد کرد.

حتی با وجود آغاز سقوط شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰، قیمت طلا احتمالا افزایش خواهد یافت. اگرچه بازار طلا و شاخص سهام در زمان سقوط بازارهای مالی سقوط را تجربه کرده‌اند، اما در این زمان سرمایه‌گذاران فرصت ارزیابی شرایط را در اختیار خواهند داشت. من معتقدم در صورتی‌که بازار سهام مجدداً شرایط سقوط را تجربه کند، سرمایه‌گذاران به دارایی‌های امن علاقه نشان خواهند داد. بنابراین من فکر می‌کنم که طلا پتانسیل شکست سطح بیشینه‌ی قیمت تاریخی خود را دارد. تن ویز

درصورتی‌که قیمت شمش طلا به سطح بیشینه‌ی جدیدی برسد، امکان ایجاد رالی صعودی و افزایش قیمت این فلز گرانبها به سطح بالاتر از ۲,۰۰۰ دلار وجود دارد. وی این پیش‌بینی خوشبینانه را بر مبنای این فرض مطرح می‌کند که طلا مجدداً پس از یک دوره‌ی زمانی طولانی سطح قیمت بیشینه‌ی خودش را پشت سر خواهد گذاشت و در نتیجه رالی صعودی جدیدی را آغاز خواهد کرد.

بعلاوه، درصورتی که قیمت طلا به بیش از ۲ هزار دلار افزایش یابد، توجه رسانه‌ها را جلب خواهد کرد و در نتیجه‌ی ترس جاماندن از بازار صعودی هجوم مردم را به این بازار شاهد خواهیم بود. ویز همچنین اعلام کرد درصورتی که قیمت طلا به ۳,۰۰۰ دلار افزایش یابد، وی به یکی از بزرگترین فروشندگان طلا تبدیل خواهد شد. وی معتقد است که قیمت طلا از این سطح فراتر نخواهد رفت.

نظر شما نسبت به پیش‌بینی تن ویز در رابطه با تغییرات قیمت بیت کوین در طول سال جاری میلادی چیست؟ آیا برای تجربه‌ی رالی گسترده‌ی بیت کوین باید یک‌سال دیگر انتظار کشید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا