اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

پیشنهاد بنیان‌گذار رمزارز نئو: با ایجاد یک شبکه‌ی غیرمتمرکز، اینترنت را از دست غول‌های تکنولوژی آزاد کنید

آقای دا هانگفِی در کنفرانس بلاکچینی یونیتایز پس از تشریح ضعف‌های موجود در شبکه‌ی کنونی اینترنت و انتقاد از شرکت‌های تکنولوژی محور، ایجاد یک شبکه‌ی اینترنت غیرمتمرکز و آزاد را پیشنهاد داد

نکات برگزیده مطلب
  • دا هانگفی(Da Hongfei) بنیان‌گذار پلتفرم بلاکچینی نئو که به اتریوم چینی نیز شهرت دارد، اخیراً دیدگاه خودش را در رابطه با اهمیت ایجاد نسل بعدی شبکه‌ی اینترنت اظهار داشته است. وی همچنین «ساخت شبکه به‌طور مدولار» و «قابلیت تعامل گسترده» را به عنوان ویژگی‌های اصلی شبکه‌ی جدید اینترنت عنوان کرده است.

پیشنهاد بنیان‌گذار نئو برای ایجاد شبکه‌ی جدید اینترنت

دا هانگفی(Hongfei Da)؛ بنیان‌گذار پروژه‌ی رمزارزی نئو اخیراً در یک کنفرانس بلاکچینی پیشنهاد ایجاد شبکه‌ی جدید اینترنت را ارائه کرده است. بر اساس اظهارات هانگفی در طول کنفرانس بلاکچینی یونیتایز(Unitize) امروزه تعداد انگشت شماری از غول‌های تکنولوژی همانند فیسبوک(Facebook)، تنسنت(Tencent) و علی‌بابا(Alibaba) بخش بزرگی از شبکه‌ی اینترنت را کنترل می‌کنند.

شبکه‌ی جدید اینترنت

وی اظهار داشت که این شرکت‌ها با ایجاد سیلو‌های داده‌ی خودشان(سیستم مدیریت داده که در آن سیستم اطلاعاتی قادر به تعامل با بخش‌های دیگر نیست) شبکه‌ی اینترنت را به چند بخش تقسیم کرده‌اند.

اظهارات وی بر نگرانی‌ جامعه نسبت به به‌کارگیری سیلو‌های داده برای مقابله با سایر رقبا و همچنین به سوء استفاده از داده‌های کاربران برای اهداف سیاسی و تجاری افزوده است.

هانگفی معتقد است که ایجاد زیرساخت‌های جدید برای شبکه‌ی اینترنتی که کاربر محور و غیرمتمرکز است، بهترین روش برای مقابله با این پدیده ارزیابی می‌شود.

بر اساس گزارش کوینیت شرکت‌های مختلفی همانند دامنه‌های غیرقابل توقف برای ایجاد تغییر شبکه‌ی کنونی اینترنت به‌طور غیرمتمرکز تلاش می‌کنند.

معرفی پنج ویژگی برای شبکه‌ی جدید اینترنت

هانگفی همچنین در تشریح ویژگی‌های اصلی اینترنت جدید اظهار داشت که این شبکه باید به‌طور «مدولار» ایجاد شود تا هر کسی بتواند بخشی از این شبکه را ایجاد کند و سپس این بخش‌ها را می‌توان برای به‌کارگیری گسترده‌تر با یکدیگر به‌طور یکپارچه ترکیب کرد.

بعلاوه، وی معتقد است که اینترنت آینده باید «قابلیت همکاری» را ارتقاء دهد. این ویژگی‌ها این امکان را برای مردم فراهم می‌کند تا آزادانه برنامه‌ها و قوانینی که مزیت‌های گسترده‌تری را به کاربران ارائه می‌دهد را انتخاب کنند.

وی قابلیت همکاری را به عنوان یک ویژگی حیاتی برای نسل بعدی اینترنت ارزیابی کرده است. این ویژگی امکان تعامل برنامه‌های مختلف در سطح اینترنت را فراهم می‌کند.

هانگفی همچنین اظهار داشت که به منظور ایجاد بستر رشد نو‌آوری در شبکه‌ی جدید اینترنت، این شبکه باید آزاد و سازگار باقی بماند.

در پایان بنیان‌گذار نئو اظهار داشت که چنین شبکه‌ای فرصت‌های تجاری را برای مبتکران ایجاد خواهد کرد تا زیرساخت‌های بهتری را برای حفظ حریم شخصی، مدیریت شبکه و برنامه‌های کاربردی برای سازمان‌های مختلف را ایجاد کنند.

نظر شما نسبت به اظهارات بنیان‌گذار نئو برای ساخت شبکه‌ی اینترنت جدید چیست؟ آیا شیوه‌ی مدیریت و کنترل شبکه‌ی کنونی اینترنت جامعه را به ایجاد شبکه‌ی اینترنت غیرمتمرکز سوق خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن