اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مکس کایزر: تنها راه تاثیرگذار برای معترضین آمریکایی استفاده از بیت کوین است

این تحلیلگر و چهره‌ی شناخته شده‌ی بازارهای مالی معتقد است که اعتراضات کنونی مردم آمریکا نتیجه بخش نخواهد بود و استفاده از بیت کوین را به عنوان تنها راه موفقیت معترضین عنوان کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • مکس کایزر(Max Keiser)؛ تحلیلگر بازار‌های مالی معتقد است که استفاده از بیت کوین تنها روش موثر برای توانمند‌سازی مردم آمریکا است و اعتراضات به نتیجه نخواهد رسید. وی سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا را دلیل اعتراضات کنونی ارزیابی کرده است.

تنها استفاده از بیت کوین برای معترضین آمریکایی نتیجه بخش خواهد بود

مکس کایزر(Max Keiser) در آخرین قسمت از برنامه‌ی تلوزیونی آر‌تی شو(RT Show) در روز سه‌شنبه ارزیابی صریح و آشکاری را از وضعیت اقتصادی ایالات متحده‌ی آمریکا ارائه کرد.

کایزر به همراه استیسی هربرت(Stacy Herbert)؛ یکی از میزبان‌های این برنامه ادعا کرده‌اند که اقدامات بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا در زمان وقوع آشفتگی اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب تشدید نابرابری اقتصادی شده است و اعتراضات جورج فلوید(George Floyd) بیشتر در شرایط نامطلوب اقتصادی آمریکا ریشه دارد.

کایزر تغییر قیمت در اثر تزریق پول یا اثر کانتیلیون(Cantillion Effect) و تبعیض نژادی در نرخ خدمات(Interest Rate Apartheid) را به عنوان دلایل نارضایتی عمومی اعلام کرد.

چاپ پول، ثروت را در اختیار افراد نزدیک به این منبع(ثروتمندان) قرار می‌دهد و فقرا برای قرض گرفتن پول بیشتر هزینه‌ می‌کنند. در مقابل، وام‌ها به صورت بلاعوض و یا با نرخ‌های کم به بانک‌ها و کسب و کارهای بزرگ ارائه شده است. یعنی آن‌ها برای قرض گرفتن پول پاداش نیز دریافت می‌کنند.

کایزر اظهار داشت: «سیاه پوستان آمریکایی هرگز با سفید پوستان برابر نخواهند بود؛ آن‌ها هرگز در آمریکای سفید از عدالت برخوردار نخواهند بود.»

آن‌ها تنها می‌توانند به ایجاد شرایط حاکمیت فردی امیدوار باشند و تنها راه ایجاد چنین شرایطی پس انداز در بیت کوین است(که بهترین روش برای دست‌یابی به استقلال مالی ارزیابی می‌شود). مکس کایزر

بیت کوین به عنوان نوعی پول که توسط بانک‌های مرکزی و یا دولت‌ها کنترل نمی‌شود، بهترین روش برای کنار گذاشتن سیستم ارز فیات محسوب می‌شود.

ایجاد استقلال مالی به کمک بیت کوین

کایزر معتقد است کسانی که در اعتراضات جورج فلوید شرکت می‌کنند واقعیتی که این شرایط را ایجاد کرده است را نادیده می‌گیرند:

برای ایجاد تغییرات موثر در زندگی شخصیشان باید حاکمیت مالی خودشان را از دولت بازپس ‌بگیرند. مکس کایزر

وی افزود: «تخریب یک مجسمه هیچ نتیجه‌ی مثبتی به همراه نخواهد داشت، راهپیمایی در خیابان‌ها نتیجه‌ای را حاصل نخواهد کرد و انتخاب نمایندگانی که وعده‌ی کمک به شما را سر می‌دهند نیز ثمر بخش نخواهد بود. هیچ کدام از روش‌های اشاره شده نتیجه‌ی مطلوبی را حاصل نمی‌کند.»

سیاست اقتصادی بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا

مکس کایزر در برنامه‌ی کایزر رپورت(Keiser Report) تبعات حاصل از سیاست اقتصادی کنونی بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا را بررسی کرده است. استفان روچ(Stephen Roach)؛ اقتصاددان دانشگاه یل(Yale) با حضور در این برنامه شیوع ویروس کرونا را دلیل رویکرد کنونی بانک مرکزی آمریکا عنوان کرده است.

روچ معتقد است که به دلیل جلوگیری از سقوط اقتصادی با استفاده از روش خرید سهام شرکت‌ها و اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا، ترازنامه‌ی ۷٫۲ تریلیون دلاری بانک مرکزی آمریکا هرگز کاهش نخواهد یافت.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۸ ترازنامه‌ی بانک مرکزی آمریکا ۸۰۰ میلیارد دلار ارزش داشت اما پیش از وقوع بحران اقتصادی با سقوط مواجه شده است.

روچ اظهار داشت: «هم‌اکنون بانک مرکزی آمریکا بازار اوراق خزانه، اوراق شهرداری‌ها، اوراق بهادار شرکتی، بازار اوراق خزانه و بازار مسکن و سهام را در اختیار دارد.»

مقامات بانک مرکزی آمریکا قصد ندارند ترازنامه را کاهش دهند. آن‌ها مالکیت این بازارها را در اختیار دارند و زمانی که از این بازارها خارج شوند سریعتر و سخت‌تر از گذشته دچار سقوط خواهند شد. استفان روچ

ترازنامه‌ی بانک مرکزی آمریکا
تغییرات ترازنامه‌ی بانک مرکزی آمریکا در طول زمان

بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا هم‌اکنون مالکیت ۳۰ درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را در اختیار دارد. کایزر معتقد است که تداوم این روند این کشور را به یک مجموعه‌ی فئودالی به سبک قرون وسطا شبیه می‌کند که در آن ثروتمندان قدرت و مالکیت نامحدودی را در اختیار دارند و شهروندان عادی بدون هیچ قدرتی زندگی خواهند کرد.

نظر شما نسبت به اظهارات مکس کایزر در رابطه با اعتراضات کنونی در آمریکا و توصیه‌ی وی به معترضین چیست؟ آیا بیت کوین با ایجاد یک سیستم مالی مستقل همزمان با حفاظت از حریم شخصی شهروندان مالکیت دارایی‌ها را به‌طور کامل در اختیار مردم قرار می‌دهد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا