اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

افزایش دو برابری کاربران نرم‌افزارهای غیرمتمرکز اتریوم طی ۳ ماه

با افزایش چشم‌گیر حجم مبادلات مربوط به نرم‌افزارهای غیرمتمرکز در اتریوم، این شبکه هنوز پرچمدار این حوزه به شمار آمده و با رقبای خود فاصله‌ی زیادی دارد

نکات برگزیده مطلب
  • وب‌سایت Dapp.com که در زمینه‌ی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه‌های بلاک‌چینی فعالیت دارد، به تازگی گزارش مربوط به سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. همانطور که انتظار می‌رفت، شبکه‌ی اتریوم همچنان با فاصله‌ی زیادی محبوب‌ترین پلت‌فرم توسعه‌ی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز به شمار آمده و در این چهارچوب زمانی ۴۵ نرم‌افزار غیرمتمرکز جدید بر روی آن منتشر شده است.

افزایش چشم‌گیر آمار

طبق آمار و ارقام منتشر شده در رابطه با نرم‌افزارهای غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم، به نظر می‌رسد که سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ می‌تواند یک نقطه عطف در این زمینه توصیف شود. طبق گزارشات منتشر شده توسط وب‌سایت Dapp.com که در گزارش مربوط به سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری به موضوع فوق پرداخته است، تعداد کاربران نرم‌افزارهای غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم تنها طی ۳ ماه دو برابر شده و اکنون به ۱ میلیون نفر کاربر فعال رسیده است.

نرم‌افزارهای غیرمتمرکز

استفاده از نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز(

) نیز افزایش چشم‌گیر داشته و حجم مبادله‌ی صورت گرفته توسط آن‌ها در ماه ژوئن چیزی حدود ۵/۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است؛ این رقم تقریباً ۹۷ درصد فعالیت‌های مالی بلاک‌چین اتریوم را شامل می‌شود.

در گزارش فوق همچنین توضیح داده شده است که شبکه‌ی اتریوم برای موفقیت نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز به چه اندازه مفید و مهم است و چطور اینگونه نرم‌افزارها توانسته‌اند طی ماه‌های اخیر بر شبکه‌ی اتریوم تسلط پیدا کنند.

عوامل مختلف

انتشار توکن‌های COMP در ماه ژوئن باعث شد تا در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز به محبوبیت بالایی رسیده و مجموع حجم تراکنش‌های آن‌ها نسبت به ماه می بیش از دو برابر شود. این رویه در نهایت منجر به افزایش ناگهانی مجموع حجم مبادله‌ی DeFi در شبکه‌ی اتریوم و رسیده به رقم چشم‌گیر ۱۰/۳ میلیارد دلار برای این چهارچوب زمانی شد. شبکه‌های رمزارزی ایاس(EOS) و ترون(TRON) که در زمینه‌ی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز نزدیک‌ترین رقبای شبکه‌ی اتریوم محسوب می‌شوند، به ترتیب توانسته‌اند ۱/۸۹ میلیارد دلار و ۲۶۰ میلیون دلار حجم مبادله‌ی DeFi را به ثبت برسانند.

این درحالیست که روز ۲۱ام ژوئن، مجموع حجم مبادله‌ی DeFi در تمام بلاک‌چین‌های عمومی موجود به یک رکورد جدید رسید و رقم ۶۰۰ میلیون دلار(برای یک روز کاری) را ثبت کرد.

نرم‌افزارهای غیرمتمرکز Defi اتریوم

طبق آمار منتشر شده توسط وب‌سایت Dapp.com، تعداد کاربران استفاده کننده از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم در سه‌ماهه‌ی اول چیزی حدود ۶۳۷ هزار نفر بوده و این رقم در سه‌ماهه‌ی دوم به ۱/۲۵ میلیون نفر رسیده است. تعداد کاربران فعال DeFi طی یک روز کاری نیز اکنون(آدرس‌های کیف‌پول رمزارزی که به طور منظم با محصولات DeFi مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم در تعامل هستند) نیز با افزایش چشم‌گیر روبرو بوده و از ۷۷۰۰ نفر در سه‌ماهه‌ی اول به ۱۱۲۰۰ نفر در سه‌ماهه‌ی دوم رسیده است.

توکن‌های BAT پیشتازاند

در گزارش بازار سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۰ همچنین توضیح داده شده است که توکن‌های BAT مرورگر بریو(Brave) بیشترین حجم مبادله‌ی این سه‌ماهه را به خود اختصاص داده و نزدیک به ۹۳۰ میلیون دلار تراکنش داشته‌اند.

البته شیطنت‌های صورت گرفته در راستای تنظیم روند توزیع توکن‌های COMP نیز باعث شده تا حجم بالایی نقدینگی به سمت توکن‌های کاربردی‌تر و محبوب‌تری همچون DAI و رمزارز پایدار USDC هدایت شود.

در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری ۴۵ نرم‌افزار غیرمتمرکز جدید در شبکه‌ی اتریوم راه‌اندازی شد، در حالیکه در شبکه‌ی ترون(بزرگ‌ترین رقیب اتریوم) تنها ۳۳ نرم‌افزار جدید عرضه شده است. داده‌های منتشر شده حاکی از آن است که توسعه‌دهندگان تمایل دارند به جای انتشار نرم‌افزارهای جدید‌تر، زمان خود را صرف توسعه و پیشرفت نرم‌افزارهای غیرمتمرکز موجود کنند. آمار نشان می‌دهد که مجموع نرم‌افزارهای غیرمتمرکز منتشر شده در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ تنها ۹۹ عدد بوده است، درحالیکه در سه‌ماهه‌ی ابتدای سال جاری ۱۳۵ نرم‌افزار غیرمتمرکز جدید منتشر شده بود.

به نظر می‌رسد که موفقیت سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری نیز به شبکه‌ی اتریوم تعلق دارد، زیرا شبکه‌ی اتریوم در مقایسه با سایر پروتکل‌های رقیب از جمله ترون و ایاس توانسته با اختلاف چشم‌گیری از لحاظ تراکنش‌های روزانه و حجم مبادله پیروز باشد. با در نظر گرفتن پیشرفت DeFi مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم و افزایش محبوبیت این شبکه‌ی رمزارز، بعید به نظر می‌رسد که سایر شبکه‌های رقیب بتوانند در این مورد به پای اتریوم برسند.

نظر شما در رابطه با افزایش ناگهانی سطح استفاده از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز شبکه‌ی اتریوم در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری چیست؟ چه عواملی باعث این رشد ناگهانی شده است؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا