اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

استخر‌های بزرگ ماینینگ اتریوم مشغول تولید اسپم در این شبکه هستند!

استخر‌های بزرگ فعال بر روی شبکه‌ی اتریوم همانند اترماین، اسپارک‌پول و نانو‌پول به طور نامتعارف با ارسال تعداد زیادی تراکنش کوچک در شبکه‌ی اتریوم این شبکه را به طور عمد شلوغ می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • با توجه به افزایش میزان استقبال کاربران از رمزارزهای پایدار و توکن‌های منتشر شده توسط سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi) در شبکه‌ی اتریوم، تعداد تراکنش‌های روزانه در شبکه‌ی اتریوم به سطح بیشینه‌ی جدیدی رسیده است. همچنین بررسی تراکنش استخر‌های ماینینگ بزرگ نشان می‌دهد که آن‌ها با ارسال تراکنش‌های کم ارزش در شبکه‌ی اتریوم اسپم می‌کنند.

اسپم استخر‌های ماینینگ در شبکه‌ی اتریوم

گسترش سطح فعالیت در شبکه‌ی اتریوم موجب افزایش تعداد تراکنش‌های روزانه به ۱٫۱ میلیون تراکنش شده است. چنین سطحی از فعالیت در شبکه‌ی اتریوم از سال ۲۰۱۸(بیشینه‌ی ۱٫۳۵ میلیون تراکنش در روز) تاکنون مشاهده نشده بود. در این میان استخر‌های بزرگ ماینینگ در شبکه‌ی اتریوم نیز به‌طور عجیبی تراکنش‌های اسپم ارسال می‌کنند.

افزایش سطح فعالیت کاربران شبکه‌ی اتریوم با رفتار نامتعارف ماینر‌ها مواجه شده است. بر اساس گزارش تراست‌نودز(Trustnodes)، استخر اترماین(Ethermine) در طول ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۳ هزار تراکنش با ارزش ۰٫۰۵ اتر(ETH) معادل ۱۱٫۷ دلار و کمتر را ارسال کرده است. استخر‌های اسپارک‌پول(SparkPool) و نانو‌پول(Nanopool) نیز انبوهی از تراکنش‌های کم ارزش را در همین زمان ارسال کرده‌اند.

تراکنش‌های کم ارزش استخر اترماین در شبکه‌ی اتریوم
تراکنش‌های کم ارزش استخر اترماین در شبکه‌ی اتریوم

این استخرها ده‌ها هزار تراکنش‌های کوچک را در هر روز ارسال می‌کنند و در نتیجه مشکلات ناشی از افزایش تعداد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم به سطح میلیونی را تشدید می‌کنند.

آخرین مرتبه در سپتامبر ۲۰۱۶ حملات اسپم در شبکه‌ی اتریوم تجربه شده است. در نهایت توسعه‌دهندگان برای مقابله با این حملات هاردفورک(Hardfork) را برای افزایش هزینه‌ی گس اجرا کردند تا افزایش هزینه‌ی اجرای حملات اسپم مهاجمان را از این اقدام منصرف کند.

نقش رمزارز پایدار یو‌اس‌دی‌تی و  سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در افزایش تعداد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم

بر اساس گزارش کوینیت، رمزارزهای پایدار همانند رمزارزپایدار شرکت تتر(یو‌اس‌دی‌تی) و سیستم‌های اقتصادی غیر متمرکز همانند یونی‌سواپ(Uniswap) و شبکه‌ی کایبر(Kyber Network) بیشترین گس را در شبکه‌ی اتریوم استفاده می‌کنند.

ماینر‌های شبکه‌ی اتریوم در هفته‌ی گذشته به افزایش محدودیت گس شبکه‌ی اتریوم(از ۱۰ میلیون به ۱۲٫۵ میلیون گس) رای داده‌اند. در نتیجه امکان پردازش تعداد بیشتری تراکنش در شبکه‌ی اتریوم فراهم می‌گردد و در نهایت انباشتگی شبکه‌ی اتریوم کاهش می‌یابد.

هرچند محدودیت گس در زمان نگارش مقاله به سطح ۱۱٫۵ میلیون گس افزایش یافته است، به‌نظر می‌رسد که این روش برای غلبه به مشکلات ناشی از گسترش شبکه‌ی اتریوم کافی نیست.

با این وجود افزایش تراکم در شبکه‌ی اتریوم موجب شکست فعالیت اسکمر‌ها در شبکه‌ی اتریوم شده است. در حقیقت ازدحام شبکه‌ی اتریوم به‌طور موثری مانع پولشویی ۲٫۹ میلیون دلار رمزارزهای سرقت شده از طرح کلاهبری پلاس توکن توسط اسکمر‌ها شده است.

نظر شما نسبت به  ارسال تعداد زیادی تراکنش کوچک توسط استخر‌های بزرگ فعال چیست؟ آیا استخر‌های ماینینگ باید حداقل مقدار مجاز برای برداشت را افزایش دهند؟ آیا شبکه‌ی اتریوم در نهایت با استفاده از یک روش مناسب به مشکل مقیاس‌پذیری غلبه خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا