اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جنگ قدرت میان مدیر عاملان شرکت بیت‌مین همچنان ادامه دارد

با افزایش مجدد تنش میان بنیانگذاران شرکت بیت‌مین، همچنان وضعیت مالکیت آن در یک پارادوکس متناقض قرار گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • به راحتی می‌توان گفت که در صورت عدم توافق طرفین مبارز بر سر مالکیت شرکت بیت‌مین(Bitmain) این روند برای همیشه ادامه یافته و این شرکت همچنان در وضعیت «شرودینگر» باقی خواهد ماند. این درحالیست که هرکدام از بنیانگذاران شرکت بیت‌مین یعنی آقایان میکره ژان(Micree Zhan) و جیهان وو(Jihan Wu) اکنون با استفاده از حساب‌های رسمی بیت‌مین در رسانه‌های اجتماعی مختلف در حال ارسال بیانیه‌ بر ضد یکدیگر هستند.

درگیری دوباره

به نظر می‌رسد که درگیری بر سر قدرت بین دو بنیانگذار شرکت بیت‌مین(Bitmain) یعنی آقای میکره ژان(Micree Zhan) و جیهان وو(Jihan Wu) یک بار دیگر بالا گرفته و آقای ژان قصد دارد تمام فرایند‌های مالی شرکت و کارکنان آن را بدست بگیرد.

در بیانیه‌ای که توسط آقای ژان در صفحه‌ی پیام‌رسان‌های ویبو(Weibo) و وی‌چت(WeChat) مرتبط با شرکت بیت‌مین منتشر شده است، وی به تمام مشتریان این شرکت اعلام نموده که حساب‌های مالی و ایمیل رسمی شرکت تغییر یافته است. به نظر می‌رسد که این تغییرات به حساب‌های تحت کنترل آقای ژان اشاره دارد.

بیت‌مین Bitmain بیتمین

با این حال، طبق گزارشاتی که در رابطه با این موضوع منتشر شده است، آقای وو نیز بیانیه‌ای منتشر نموده و مدعی شده که بیانیه‌ی فوق به دلیل از دست رفتن صفحات رسمی بیت‌مین در پیام‌رسان‌های فوق بوده و تمام اطلاعات منتشر شده توسط این حساب‌ها «اطلاعات غلط» هستند.

براساس بیانیه‌ی آقای وو «به دلیل فعالیت‌های غیرعادی» حساب‌های رسمی شرکت بیت‌مین در این پیام‌رسان‌ها، شاهد بیانیه‌های دروغین از طرف این شرکت هستیم و از روز ۱۰ام ژوئن این حساب‌ها در حال انتشار اطلاعات غلط هستند. در بخش‌هایی از این بیانیه چندین مرتبه تاکید شده که با پیگیری مراحل قانونی لازم از گسترش اطلاعات دروغین و غلط جلوگیری خواهد شد.

به نظر می‌رسد که آقای وو بازنده‌ی میدان است

به نظر می‌رسد که اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که این مبارزه‌ی طولانی مدت بر سرقدرت در حال نتیجه‌بخشی و حرکت نتایج به یک سمت از زمین مبارزه است. در این بین غالباً آقای ژان موفق بوده و توانسته ضربات محکمی به قدرت نفوذ آقای وو وارد کند، ضرباتی که اولین آن‌ها تلاش ژان برای سرقت مهر رسمی شرکت در ماه می بود.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، در ماه ژوئن نیز آقای ژان با استفاده از نگهبانان قوی هیکل به دفتر رسمی بیت‌مین در پکن یورش برد و کنترل کامل آن را بدست گرفت، مدت کوتاهی بعد نیز وظیفه‌ی نماینده‌ی قانونی این شرکت را بر عهده گرفت. این درحالیست که آقای وو همچنان کنترل زیرمجموعه‌ها و شرکت‌های تابعه‌ی بیت‌مین را حفظ کرده است و سعی دارد تا کنترل دفتر هنگ‌کنگ این شرکت(دفتر اصلی) را همچنان در اختیار داشته باشد.

از طرف دیگر گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد آقای ژان فرایند ارسال و تحویل دستگاه‌های اسیک تولید شده توسط بیت‌مین به مشتریان را متوقف کرده است، بنابراین به نظر می‌رسد که دسترسی و کنترل وی تا شهر شنژن نیز گسترش یافته است.

مالکیت بیت‌مین مشخص نیست!

با تمام این تفاسیر، همچنان مشخص نیست که چه کسی مدیرعامل و مالک اصلی شرکت بیت‌مین به شمار می‌آید، برخی این وضعیت را به «شرودینگر بیت‌مین» یا پارادوکس وضعیت مالکیت تشبیه کرده‌اند. این احتمال وجود دارد که به دلیل ساختار قانونی شرکت، هیچ کدام از طرفین این مبارزه توانایی برکنار کردن طرف دیگر را نداشته باشند.

گربهٔ شرودینگر یک آزمایش فکری است که در سال ۱۹۳۵ اروین شرودینگر، فیزیکدان اتریشی، ابداع کرد. این آزمایش که گاهی به‌صورت پارادوکس تعریف می‌شود، نشان می‌دهد که با وجود مشخص بودن جواب‌های یک آزمایش ممکن است هرگز به جواب اصلی آن نرسیم و در واقع پایانی برای مسئله وجود نداشته باشد.

البته در روز ۲۴ام ژوئن، آقای ژان به آقای وو پیشنهاد تا داد سهام کامل او و سرمایه‌گذاران شرکت را به مبلغ ۴ میلیارد دلار خریداری کند، فرایند که در صورت مصالحه و موافقیت طرفین احتمالاً آغازگر مذاکرات برای پیمان صلح میان بنیانگذاران بیت‌مین خواهد بود.

نظر شما در رابطه با وضعیت فعلی شرکت بیت‌مین و درگیری طرفین چیست؟ کدام یک از طرفین این درگیری در نهایت پیروز میدان خواهد بود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن