اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

آندریاس آنتونوپولوس: همینطور که منتظر بالا رفتن قیمت بیت کوین هستید از آن برای ایجاد درآمد منفعل هم استفاده کنید

یکی از شناخته‌شده‌ترین مولفان بیت کوین در یک استریم زنده به کاربران توصیه کرده تا پس از بررسی ریسک‌های مرتبط با فعالیت در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi) از این روش برای کسب درآمد منفعل استفاده کنند

نکات برگزیده مطلب
  • آندریاس آنتونوپولوس(Andreas Antonopoulos)؛ اخیرا اظهار داشته است که ریسک‌های متعددی در روش‌های کنونی کسب درآمد پایدار از دارایی‌های بیت کوین وجود دارد، اما سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز یکی از معدود راه‌های کسب درآمد محسوب می‌گردد که بدون ارائه‌ی حضانت کامل دارایی خود به دیگران امکان کسب درآمد به‌طور منفعل را فرآهم می‌کند.

توصیه‌ی آنتونوپولوس برای کسب درآمد در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز

آندریاس آنتونوپولوس(Andreas Antonopoulos) در روز بیست و هفتم ژوئن و در یک استریم زنده‌ی پرسش و پاسخ اظهار داشت که انعقاد قرارداد در‌ سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi) یک روش برای کسب درآمد منفعلانه برای مالکان بیت کوین محسوب می‌شود که در آن هولدر‌ها حضانت از دارایی خودشان را به شخص دیگری واگذار نمی‌کنند. کسب درآمد منفعلانه به روش‌هایی اشاره دارد که در آن‌ها فعالیت مداوم و یا جدی کاربران ضروری نیست.

کسب درآمد منفعل از بیت کوین

آنتونوپولوس اظهار داشت که سرمایه‌گذاران می‌توانند بیت کوین‌هایشان را به اتریوم(ETH) و یا رمزارزهای پایدار همانند دای(DAI) تبدیل کنند و سپس این دارایی‌ها را در پلتفرم‌های وام‌دهی برای کسب درآمد وارد کنند. با این وجود وی اظهار داشت که انجام معاملات در پلتفرم‌های مبتنی بر اتریوم از نظر باگ‌های موجود در قرارداد‌های هوشمند، امنیت و اطمینان به پلتفرم مربوطه کاملا «پرریسک» ارزیابی می‌شود.

ممکن است مشکلاتی در (قرارداد‌های هوشمند) شبکه‌ی اتریوم وجود داشته باشد، یا باگ‌هایی در این سیستم کشف شود و یا الگوریتم‌های اجماع با شکست مواجه شوند. ممکن است شما با افزایش هزینه‌ی کارمزد تراکنش‌ها(گَس) مواجه شوید که مشکلات دیگری را نیز به همراه خواهد داشت. تمامی ریسک‌های اشاره شده می‌تواند به از دست رفتن بخشی از دارایی شما منجر گردد. Andreas Antonopoulos

در حالی که بخش بزرگی از وام‌های ارائه شده در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در مبادلات مارجین مورد استفاده قرار می‌گیرد، به دلیل نوسانات گسترده‌ی رمزارزها فرآیند ارائه‌ یا دریافت وام بسیار پُر ریسک ارزیابی می‌شود. با این وجود حجم دریافت وام از سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در سال گذشته‌ی میلادی به ۸ میلیارد دلار افزایش یافته است. بر اساس گزارش کوینیت، هم‌اکنون به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار توکن بیت کوین در شبکه‌ی اتریوم منتشر شده است.

همچنین، گزارش اخیر وب‌سایت سی‌بی این‌سایتز نشان می‌دهد که در سال گذشته‌ی میلادی ارزش دارایی‌های موجود در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز به‌طور چشمگیری افزایش یافته است

نگهداری از بیت کوین‌ها تنها روش کسب سود محسوب نمی‌شود

اگرچه آنتونوپولوس به روش‌های دیگر کسب درآمد از دارایی‌های رمزارزی نیز اشاره کرده است، اما تقریبا تمامی روش‌های اشاره شده به یک سرویس‌دهنده‌ی خدمات نگه‌داری واسط متکی است. وی اظهار داشت که این سرمایه‌گذاری‌ها ریسک سرقت و یا مدیریت نادرست دارایی‌ها را افزایش می‌دهند.

وی اظهار داشت که از طرف دیگر هولدر‌های بیت کوین تا زمان خارج کردن دارایی‌هایشان از کیف پول رمزارزی، از سرمایه‌گذاری خود درآمد منفعلانه کسب نمی‌کنند. در حقیقت، هولدر‌ها به افزایش قیمت بیت کوین در آینده امیدوارند اما هر دارایی که با افزایش قیمت مواجه شود امکان سقوط آن نیز وجود دارد.

وی معتقد است که همین واقعیت بر فعالیت معامله‌گران فعال روزانه در بازار رمزارزها نیز صادق است: «شما می‌توانید بیت کوین‌هایتان را از کیف‌پول خارج کرده و سپس با استفاده از این دارایی ۱,۰۰۰ آلت کوین خریداری کنید و در نهایت سقوط ۹۸ درصدی ارزش این دارایی‌ها را شاهد باشید.»

با این وجود، آنتونوپولوس تنها فردی نیست که فعالیت در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز را توصیه می‌کند. لنیکس لی(Lennix Lai)؛ مدیر بازارهای مالی صرافی اوکی‌ای‌اکس(OKEx) اظهار داشت:

ترکیب سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز و رمزارزها روش جایگزینی برای کسب درآمد را ایجاد می‌کند که در گذشته وجود نداشته است. Lennix Lai

با توجه به رشد پیوسته‌ی سیستم‌های اقتصادی غیر‌متمرکز و افزایش استقبال کاربران از این نو‌آوری آینده‌ی روشنی برای این حوزه پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما نسبت به توصیه‌ی آندریاس آنتونوپولوس برای کسب درآمد منفعلانه در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز چیست؟ آیا ریسک‌های مرتبط با فعالیت در این حوزه در مقابل کسب درآمد قابل چشم‌پوشی است؟ آیا سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در طول زمان تکامل خواهند یافت و ریسک‌های فعالیت در این حوزه برطرف خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن