اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

همکاری اِی‌اِم‌دی و کانسنسیس برای راه‌اندازی یک پایگاه داده در شبکه‌ی اتریوم

پروژه‌ی دبلیو‌تری‌بی‌کلود(W۳BCLOUD) که با هدف ایجاد شبکه‌ی غیرمتمرکزی از پایگاه‌های داده مبتنی بر فن‌آوری بلاکچین راه‌اندازی شده است اخیراً به ارزش ۲۰.۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت تولید‌کننده‌ی تراشه‌های کامپیوتری اِی‌اِم‌دی(AMD) و کانسنسیس(ConsenSys) از سرمایه‌گذاری مشترک برای ایجاد شبکه‌ای غیرمتمرکز از پایگاه‌های داده مبتنی بر زیر‌ساخت‌های شبکه‌ی اتریوم رونمایی کرده‌اند. این شرکت‌ها اخیراً از تکمیل مرحله‌ی جدیدی تامین سرمایه به ارزش ۲۰.۵ میلیون دلار خبر داده‌اند که با مشارکت چند شرکت خانوادگی در امارات متحده‌ی عربی همراه شده است. همچنین اعلام شده است که در ساخت این پایگاه‌های داده از کارت‌های گرافیکی شرکت ای‌ام‌دی استفاده خواهد شد.

راه‌اندازی شبکه‌ی غیرمتمرکز پایگاه داده توسط شرکت‌های اِی‌اِم‌دی و کانسنسیس

شرکت ای‌ام‌دی که امروزه یکی از بزرگترین تولید کنندگان پردازنده‌های کامپیوتری محسوب می‌گردد، به همراه کانسنسیس از تامین ۲۰٫۵ میلیون دلار برای ایجاد شبکه‌ی غیرمتمرکز از چند پایگاه داده برای محاسبات ابری خبر داده‌اند.

چند شرکت خانوادگی در امارات متحده‌ی عربی نیز در این مرحله از تامین بودجه‌ی پروژه‌ی ساخت شبکه‌ی غیرمتمرکز با نام دبلیو‌تری‌بی‌کلود(W3BCLOUD) مشارکت کرده‌اند. این شبکه(مشابه خدمات وب شرکت آمازون) مجموعه‌ای از پایگاه‌های داده‌ی کارآمد را شامل می‌گردد که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کنند.

دبلیو‌تری‌بی‌کلود

وائل ابوریدا(Wael Aburida)؛ یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری دبلیو‌تری‌بی‌کلود در بیانیه‌ای اظهار داشت:

هدف این پروژه ایجاد زیر ساخت سازمانی محاسبات ابری بر پایه‌ی فن‌آوری بلاکچین به‌صورتی است که در فرآیند توسعه‌ی آن افزایش سرعت و امنیت در نظر گرفته خواهد شد. Wael Aburida

در ساخت پایگاه‌های داده از کارت‌های گرافیکی شرکت ای‌ام‌دی استفاده خواهد شد. بر اساس اطلاعیه‌ی موجود در وب‌سایت دبلیو‌تری‌بی‌کلود، این شبکه برای تایید تراکنش‌ها در شبکه‌ی بلاکچین، برنامه‌های محاسباتی، برنامه‌های اصلی حوزه‌ی مشاغل و برنامه‌های سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi) قابل استفاده خواهد بود. همچنین امکان میزبانی گره‌های بلاکچینی نیز در این شبکه وجود خواهد داشت.

تقویت قدرت پردازش شبکه‌های بلاکچینی به کمک دبلیو‌تری‌بی‌کلود

جو لوبین(Joe Lubin)؛ بنیان‌گذار شرکت کانسنسیس اظهار داشت:

تقویت قدرت محاسباتی شبکه‌های بلاکچینی به کمک فن‌آوری پیشرفته‌ی شرکت ای‌ام‌دی برای پذیرش سیستم‌های غیرمتمرکز نو‌ظهور در سراسر جهان سود‌مند خواهد بود. Joe Lubin

مدیر ارشد سرمایه‌گذاری دبلیو‌تری‌بی‌کلود اظهار داشت که امکان گسترش زیر ساخت این پروژه به سطحی فراتر از شبکه‌ی بلاکچینی اتریوم همانند یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و یادگیری عمیق وجود دارد.

جورج روسکوتز(Jörg Roskowetz) که واحد کسب و کار بلاکچینی شرکت ای‌ام‌دی را رهبری می‌کند، در اطلاعیه‌ای اظهار داشت که برای گسترش جهانی این پروژه در طول یک‌سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

بر اساس گزارش کوینیت، برای نخستین مرتبه در ژانویه‌ی سال گذشته‌ی میلادی از دبلیو‌تری‌بی‌کلود رونمایی شده است، در آن زمان کاهش اعتماد به سرویس‌های پردازش ابری همانند سرویس خدمات وب آمازون هدف اصلی راه‌اندازی این پروژه اعلام شده بود. داده‌ها نشان می‌دهد که یک چهارم از گره‌های شبکه‌ی اتریوم بر روی سرویس سرویس وب شرکت آمازون(Amazon Web Services) اجرا می‌شوند. همچنین گوگل کلود(Google Cloud) و علی‌بابا کلود(Alibaba Cloud) نیز هر یک ۵ درصد از گره‌های شبکه‌ی اتریوم را در سپتامبر ۲۰۱۹ میزبانی کرده‌اند.

نظر شما نسبت به تاثیر راه‌اندازی پایگاه داده‌ی غیرمتمرکز دبلیو‌تری‌بی‌کلود بر صنعت رمزارزها چیست؟ آیا کاربران از این نو‌آوری برای راه‌اندازی گره‌های پایدار و امن استفاده خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا