اخبار داخلیاخبار و مقالات

نماینده‌ی مردم تبریز: مدیریت بیت کوین فرصت‌های خوبی را برای کشور فراهم می‌کند

محمد حسین فرهنگی در جلسه‌ی بررسی مشکلات اقتصادی کشور از بانک مرکزی درخواست کرد تا از فرصت‌های ایجاد شده توسط بیت کوین به نفع کشور استفاده کند

نکات برگزیده مطلب
  • مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه جلسه‌ای را با حضور رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بررسی مشکلات اقتصادی کشور برگزار کرد. در این جلسه محمد حسین فرهنگی نماینده‌ی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از بانک مرکزی درخواست کرد تا بیت کوین را به طور جدی بررسی کند و با مدیریت صحیح این نو‌آوری از فرصت‌های ایجاد شده به سود کشور استفاده کند.

درخواست نماینده‌ی مردم تبریز از بانک مرکزی در رابطه با بیت کوین

محمد حسین فرهنگی نماینده‌ی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ی علنی روز سه‌شنبه به گزارش شاخص اقتصادی کشور که از سوی رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور ارائه شده است، واکنش نشان داد.

وی از رئیس کل بانک مرکزی درخواست کرد تا بیت کوین را جدی بگیرد و از این فن‌آوری به عنوان یک فرصت استفاده کند. فرهنگی همچنین هشدار داد که در صورت مدیریت نادرست رمزارزها مشکلاتی مشابه مسائل مرتبط با موسسات مالی و اعتباری ایجاد خواهد شد.

بیت کوین

وی با اشاره بر اعطای مجوز استخراج رمزارزها از سوی وزارت صمت بر ابهامات پیرامون این موضوع تاکید کرد و اظهار داشت که باید بانک مرکزی نظارت بر ارزهای دیجیتالی را بر عهده داشته باشد.

برای شفاف شدن موضوع باید توجه داشت که استخراج رمزارزها در تمامی کشور‌ها به عنوان یک فعالیت صنعتی شناخته می‌شود و در نتیجه تابع ضوابط فعالیت صنعتی بر فعالیت ماینر‌ها نیز اعمال می‌گردد. اما استفاده از رمزارزها در جوامع به عنوان یک ابزار مالی و وسیله‌ای برای تسهیل مبادلات در حوزه‌ی نظارت و قوانین بانک‌های مرکزی قرار می‌گیرد.

ضرورت بهره‌مندی از مزایای رمزارزها

بیت کوین به عنوان بزرگترین رمزارز بازار امروزه به‌طور گسترده در جوامع و به‌ویژه درمیان قشر جوان که با تکنولوژی آشنایی بیشتری دارند، پذیرفته شده است. در همین زمان برخی از کشور‌ها استفاده از این ابزار نوظهور مالی به عنوان وسیله‌ای برای تسهیل مبادلات و جایگزین ساختن دلار آمریکا را بررسی کرده‌اند. از آنجایی که شبکه‌ی بیت کوین به‌طور غیرمتمرکز فعالیت می‌کند، امکان توقیف و یا ممانعت از اجرای تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین وجود ندارد.

بر اساس گزارش کوینیت، محمدرضا پور ابراهیمی در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره بر پتانسیل رمزارزها به عنوان ابزاری برای مقابله با تحریم‌ها اعلام کرده بود که استفاده از این فن‌آوری به‌طور جدی در حال بررسی است. همچنین استفاده از این فن‌آوری در صنعت گردشگری و توریسم نیز فواید گسترده‌ای را نصیب کشور خواهد کرد.

نظر شما نسبت به توصیه‌ی اخیر نماینده‌ی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی چیست؟ آیا بانک مرکزی باید با تدوین قوانین مناسب زمینه‌ی بهره‌مندی کشور از مزایای این فن‌آوری را فراهم کند؟ آیا فعالیت‌های رمزارزی در آینده‌ی نزدیک تسهیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن