اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بازگشت خالق بیت کوین: کیف‌پول منتسب به ساتوشی ناکاموتو پس از ۱۰ سال تراکنش ثبت کرد

انتقال ۵۰ بیت کوین که در سال ۲۰۰۹ استخراج شده و تاکنون در یک کیف‌پول دست نخورده باقی مانده بود، به گمانه‌زنی پیرامون بازگشت ساتوشی ناکاموتو دامن زده است

نکات برگزیده مطلب
  • انتقال دارایی کیف‌پول «17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh» در روز بیستم می سال جاری میلادی توجه فعالان حوزه‌ی رمزارزها را جلب کرده است. برخی از کاربران معتقدند که این آدرس به ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیت کوین تعلق دارد. کریگ رایت در پرونده‌ی دیوید کلیمن نیز ادعای مالکیت بر این آدرس را مطرح کرده است.

انتقال ۵۰ بیت کوین از کیف‌پولی که دارایی‌هایش در سال ۲۰۰۹ استخراج شده است

انتقال ۵۰ بیت کوین در روز بیستم می از کیف‌پولی که از سال ۲۰۰۹ تاکنون دست نخورده باقی مانده بود، توجه فعالان صنعت رمزارزها را به خود جلب کرده است. دارایی این کیف پول بلاک از بلاک شماره‌ی ۳۶۵۴ ناشی می‌شود که تنها یک ماه پس از راه‌اندازی شبکه‌ی بیت کوین استخراج شده است.

انتقال 50 بیت کوین
انتقال ۵۰ بیت کوین از آدرس کیف پولی که دارایی‌های ان در سال ۲۰۰۹ استخراج شده است

دارایی‌های این آدرس به دو آدرس مجزا ارسال شده است که مقادیر ۴۰ بیت کوین(معادل ۳۸۰,۰۰۰ دلار) و ۹٫۹۹ بیت کوین(معادل ۹۴,۹۰۵ دلار) را شامل می‌گردد.

آنتونی لِ کالوز(Antoine Le Calvez)؛ مهندس ارشد داده‌ها در کوین متریک(Coin Metrics)  اظهار داشت که برای نخستین مرتبه از آگوست ۲۰۱۷ تاکنون یک آدرس در شبکه‌ی بیت کوین رمزارزهایی که در سال ۲۰۱۹ استخراج شده است را منتقل کرده است.

دارایی‌ها به ساتوشی و کریک رایت تعلق ندارد

برخی از فعالان صنعت رمزارزها معتقدند که کیف‌پول اشاره شده به ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیت کوین تعلق دارد. با این وجود، بر اساس تحقیقات پیشین به‌نظر نمی‌رسد که این دارایی به خالق ناشناس بیت کوین تعلق داشته باشد.

اما این آدرس در پرونده‌ی دعوی دیوید کلیمن(David Kleiman) بر علیه کریگ رایت نیز عنوان شده است. کریگ رایت ادعا کرده است که وی همان ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیت کوین است و آدرس مورد بحث این مقاله نیز یکی از هزاران آدرس کیف‌پولی است که رایت ادعای مالکیت آن‌ها را ارائه کرده است.

با این وجود، تردید‌های بسیاری در رابطه با ادعای مطرح شده از سوی کریگ رایت و در اختیار داشتن مالکیت آدرس‌های اشاره شده وجود دارد. یکی از کاربران وب سایت ممو کش(Memo.cash) در سال گذشته آدرسی که کریگ رایت ادعا کرده بود به وی تعلق دارد را امضاء کرده و وی را دروغگو خواند.

نظر شما نسبت به انتقال دارایی‌ کیف پول بیت کوینی که دارایی‌های آن به بیش از یک دهه‌ی پیش تعلق دارد چیست؟ آیا این کیف‌پول به ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیت کوین تعلق دارد؟ یا تنها یکی از نخستین پذیرندگان بیت کوین دارایی‌هایش را به آدرس جدیدی منتقل کرده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن