اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ساتوشی ناکاموتو برای ساخت بیت کوین به کمک افراد مختلف متکی بوده است!

لزلو هانیکز یکی از توسعه دهندگان شناخته شده‌ی بیت کوین اخیرا اظهار داشته است که خالق بیت کوین پس از مشورت با تعدادی از متخصصان الگوریتم امضای دیجیتالی منحنی بیضوی را برای رمزنگاری کلید‌های خصوصی انتخاب کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • لزلو هانیکز(Laszlo Hanyecz)؛ یکی از نخستین توسعه‌دهندگان بیت کوین، اخیرا اظهار داشته است که ساتوشی ناکاموتو برای ایجاد یک رمزارز کارآمد به کمک دیگران متکی بوده است. وی همچنین توضیحاتی را در رابطه با چگونگی انتخاب الگوریتم امضای دیجیتالی منحنی بیضوی در کُد اصلی بیت کوین اظهار داشته است.

انتخاب منحنی بیضوی برای رمزنگاری کلیدهای خصوصی بیت کوین

لزلو هانیکز(Laszlo Hanyecz) که به عنوان یکی از نخستین کسانی است که بیت کوین را پذیرفت و خرید پیتزا در ازای پرداخت ۱۰ هزار بیت کوین توسط لزلو به یکی از اتفاقات جالب تاریخچه‌ی مبادلات بیت کوین تبدیل شده است. وی اظهار داشت که تصمیم ساتوشی ناکاموتو برای استفاده از الگوریتم امضای دیجیتالی منحنی بیضوی(secp256k1) کاملا عجیب به‌نظر می‌رسید.

الگوریتم امضای دیجیتالی منحنی بیضوی که پیش از بیت کوین در هیچ پروژه‌ی عملی مورد استفاده قرار نگرفته بود، روشی است که برای رمزنگاری کلیدخصوصی بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقاله‌ی تحقیقاتی که استفاده از منحنی بیضوی در شبکه‌ی بلاکچین را مورد بررسی قرار داده است، نشان می‌دهد که secp256k1 امکان انجام محاسبات کارآمد‌تر را فراهم می‌کند. این روش درصورتی که به‌طور مناسب بهینه‌سازی گردد، نسبت به دیگر منحنی‌ها تا ۳۰ درصد کارایی بالاتری دارد.

هانیکز اعلام کرد که ساتوشی ناکاموتو برای استفاده از secp256k1 با متخصصان حوزه‌ی رمزنگاری مشورت کرده است. وی اظهار داشت:

تعدادی از کارشناسان پس از بررسی این روش آن را رویکرد مناسبی ارزیابی کرده‌اند. ساتوشی ناکاموتو در این زمینه توضیحی ارائه نکرده است اما به من اعلام کرد که تعدادی از متخصصان این روش را بررسی کرده‌اند. لزلو هانیکز

اما اظهارات مایک هارن(Mike Hearn)؛ توسعه دهنده‌ی سابق بیت کوین در تضاد با ادعای مطرح شده از سوی هانیکز قرار می‌گیرد. وی در فروم بیت کوین تالک دلیل ساده‌ای را برای انتخاب منحنی بیضوی توسط ساتوشی ناکاموتو اظهار داشته است:

«من در این رابطه با ساتوشی صحبت کردم. هیچ دلیل خاصی برای انتخاب secp256k1  وجود ندارد. انتخاب این روش اتفاقی است که در آن زمان رخ داده است.»

ساتوشی پیش از ایجاد بیت کوین در این زمینه تلاش کرده است

 هانیکز چگونگی طراحی نو‌آورانه‌ی بیت کوین را نیز از ساتوشی مورد پرسش قرار داده است. وی سوال کرد: «چگونه بیت کوین را ایجاد کردید؟ آیا خودتان به‌تنهایی این کار را انجام دادید؟» وی بدون ارائه‌ی جزئیات بیشتر پاسخ ساتوشی را اعلام کرد:

من چند سال زمان صرف این موضوع کردم…تلاش‌های متعددی برای ساخت بیت کوین داشته‌ام و مدتی است که برای ساخت بیت کوین فعالیت می‌کنم. ساتوشی ناکاموتو

ادعای مطرح شده با اظهارات حساب کاربری ساتوشی در این رابطه سازگار است. وی اعلام کرده بود که ۱۸ ماه برای توسعه‌ی کُد بیت فعالیت کرده است. با این وجود از تلاش‌های پیشین وی برای ساخت نسخه‌های اولیه‌ی بیت کوین اطلاعاتی در دسترس قرار ندارد.

نظر شما نسبت به دلیل انتخاب منحنی بیضوی توسط ساتوشی ناکاموتو چیست؟ آیا خالق بیت کوین این روش را به‌طور تصادفی انتخاب کرده است و یا بر اساس اظهارات مطرح شده از سوی هانیکز تعدادی از متخصصان وی را در این زمینه راهنمایی کرده‌اند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن