اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

نرخ تورم رمزارز شرکت ریپل پنج مرتبه از بیت کوین بیشتر است

یکی از محققان شرکت مساری با اشاره به نرخ تورم ۲۰ درصدی در رمزارز شرکت ریپل اعلام کرد که ایکس‌آرپی بالاترین نرخ تورم را در میان رمزارزهای بزرگ بازار در اختیار دارد

نکات برگزیده مطلب
  • داده‌های شرکت تحقیقاتی مساری(Messari) نشان می‌دهد که در نتیجه‌ی فروش گسترده‌، نرخ تورم رمزارز شرکت ریپل(XRP) به ۲۰ درصد رسیده است. در حقیقت تورم رمزارز شرکت ریپل ۵ برابر میزان تورم بیت کوین ارزیابی می‌شود. میزان تورم گسترده در رمزارز شرکت ریپل موجب افزایش فشار در سمت فروشندگان و در نتیجه کاهش قیمت این رمزارز می‌گردد.

تورم گسترده در رمزارز شرکت ریپل

داده‌های شرکت تحقیقاتی مساری(Messari) نشان می‌دهد که میزان عرضه‌ در رمزارز شرکت ریپل(XRP) در آخرین سال مالی این رمزارز به ۲۰ درصد رسیده است، در نتیجه ریپل بالاترین نرخ تورم را در میان رمزارزهای بزرگ بازار دارا است.

نمودار مقایسه‌ی نرخ تورم رمزارزها
مقایسه‌ی تغییرات نرخ تورم رمزارز شرکت ریپل(منحنی سبز) با دیگر رمزارزهای بزرگ بازار همانند اتریوم(بنفش)، بیت کوین(منحنی سفید)، لایت کوین(نارنجی) در طول زمان

فلورنت مولین(Florent Moulin)، یکی از محققان شرکت مساری در یک پست توئیتری اظهار داشت که ارزش بیت کوین در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است اما در عوض ارزش رمزارز شرکت ریپل ۴۷ درصد کاهش یافته است. مولین اظهار داشت که شرکت ریپل تاکنون تنها ۳۰ درصد از حداکثر تعداد رمزارزهای ایکس‌آرپی قابل انتشار را منتشر کرده است(۱۰۰ میلیارد)  اما در بیت کوین تاکنون ۸۷٫۵ درصد از حداکثر تعداد رمزارزها قابل انتشار(۲۱ میلیون) استخراج شده است.

کایل سامانی(Kyle Samani) از شرکت مولتی کوین کپیتال(Multicoin Capital) در همین راستا به افزایش فروش ایکس‌آرپی به عنوان عامل اصلی کاهش قیمت رمزارز شرکت ریپل اشاره کرد:

این شرکت به‌طور پیوسته و در طول سه فصل گذشته میزان فروش رمزارزهای ایکس‌آر‌پی را افزایش داده است که این موضوع احتمالا فشار نزولی بر این رمزارز ایجاد می‌کند. Kyle Samani

فروش ایکس‌آر‌پی توسط شرکت ریپل قیمت این رمزارز را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد!

مدیران شرکت ریپل معتقدند که استمرار فروش رمزارزهای ایکس‌آر‌پی قیمت این رمزارز را به‌طور محسوس تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. بِرَد گارلینگ‌هاوس(Brad Garlinghouse)؛ مدیر عامل شرکت ریپل در این رابطه توضیح داد:

شرکت ریپل در جامعه‌ی کاربران بزرگترین مالک این رمزارز محسوب می‌شود و ما به شدت برای موفقیت اکوسیستم ایکس‌آرپی تلاش می‌کنیم. شرکت ریپل نمی‌تواند همانند روشی که نهنگ‌های بیت کوین از آن برای کنترل قیمت این رمزارز استفاده می‌کنند، قیمت ایکس‌آر‌پی را کنترل کند. Brad Garlinghouse

نرخ تورم رمزارزهای بزرگ بازار همانند تزوس(XTZ)، لایت کوین(LTC) و اتر(ETH) به ترتیب در محدوده‌ی ۱۳ درصد، ۵٫۱ درصد و ۴٫۷ درصد قرار گرفته است. در حقیقت نرخ تورم ایکس‌تی‌زد ۱۸۰ درصد افزایش یافته است ولی نرخ تورم لایت کوین ۶۳ درصد کاهش یافته است.

با توجه به این‌که نرخ انتشاری که شرکت مساری برای برخی از رمزارزها در نظر گرفته است با نرخ انتشار در پلتفرم‌های رقیب همانند کوین مارکت کپ(CoinMarketCap) و کوین سیصد وشصت(Coin360) تا ۵۰ درصد اختلاف دارد، برخی از کاربران روش این شرکت در انجام محاسبات را مورد پرسش قرار داده‌اند.

با این وجود و بر اساس گزارش کوینیت، رمزارز ایکس‌آرپی اخیرا جایگاه سومین رمزارز بزرگ بازار را به رمزارز پایدار شرکت تتر واگذار کرده است.

نظر شما نسبت به وجود نرخ تورم گسترده در رمزارز ایکس‌آرپی چیست؟ آیا فروش گسترده‌ی رمزارزهای ایکس‌آرپی موجب کاهش قیمت این رمزارز در بازار می‌شود؟ با توجه به رویکرد شرکت ریپل در انتشار رمزارزهای ایکس‌آرپی شرایط آینده را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن