اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

افشای ملاقات پنهانی یکی از بزرگترین مخالفان بیت کوین با مدیرعامل صرافی کوین‌بیس

جف رابرتز؛ نویسنده‌ی کتاب «پادشاهان کریپتو» از ملاقات پنهانی برایان آرمسترانگ و رئیس بانک جی پی مورگان در سال ۲۰۱۸ پرده برداشته است

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس ادعای جف رابرتز(Jeff Roberts)؛ روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی مجله‌ی فورچون(Fortune)، جیمی‌دیمون(Jamie Dimon)؛ مدیرعامل شرکت جی‌پی مورگان میزبانی جلسه‌ی پنهانی با برایان آرمسترانگ(Brian Armstrong)؛ مدیر‌عامل شرکت کوین‌بیس را در سال ۲۰۱۸ برعهده داشته است. وی این اطلاعات را در زمان تبلیغ کتاب جدیدش با عنوان «پادشاهان کریپتو(Kings of Crypto)» فاش کرد.

ملاقات پنهانی جیمی‌دیمون و برایان آرمسترانگ

جف رابرتز؛ روزنامه‌نگار و نویسنده اخیرا با حضور در یک برنامه‌ی پادکست از ملاقات پنهانی برایان آرمسترانگ و جیمی‌دیمون در سال ۲۰۱۸ پرده برداشت.

نشریه‌ی وال‌استریت ژورنال(Wall Street Journal)؛ در روز دوازدهم می اعلام کرد که بانک جی‌پی‌مورگان(JP Morgan) هم‌اکنون خدمات بانکی را به صرافی کوین‌بیس(و صرافی جمینی(Gemini)) ارائه می‌کند. حساب‌های این صرافی‌ها در ماه آوریل تایید شده است و فرآیند تایید تراکنش‌ها نیز اخیرا آغاز شده است.

جی‌پی‌مورگان

در همین زمان موضع مخالف جیمی دیمون در برابر بیت کوین مورد توجه کاربران قرار گرفته است. رابرتز اعلام کرده است که جیمی دیمون برای مدت طولانی در صف مخالفان بیت کوین قرار داشته و برای ایجاد هراس نسبت به این رمزارز تلاش کرده است.

دیمون در سپتامبر ۲۰۱۷ بیت کوین را با عبارت «فریب» توصیف کرده است و در سال ۲۰۱۸ بیت کوین را کلاهبرداری خوانده است. رابرتز در برنامه‌ی پادکست آنچیند(Unchained)؛ اظهار داشت:

برایان آرمسترانگ و جیمی دیمون که در گذشته بزرگترین مخالف بیت کوین محسوب می‌شد، جلسه‌ی پنهانی را در سال ۲۰۱۸ و در دفتر مرکزی جی‌پی‌مورگان برگزار کرده‌اند. من برگزاری عرضه‌ی اولیه‌ی کوین‌بیس و روش برگزاری این عرضه را انتظار می‌کشم.
Jeff Roberts

برنامه‌ی عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی کوین‌بیس

رابرتز یقین دارد که کوین‌بیس قصد برگزاری عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی سهام این شرکت را در سال جاری داشته است، اما این برنامه به تعویق افتاده است.

وی اظهار داشت که همچنان امکان اجرای عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی کوین‌بیس در سال آینده‌ی میلادی وجود دارد. اما نحوه‌ی برگزاری عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی نسبت به تاریخ آن از اهمیت بالاتری برخوردار است. وی معتقد است روش اجرای عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی کوین‌بیس باید بر اکوسیستم حوزه‌ی رمزارزها منطبق باشد و تنها از اصول پیشنهاد‌های رایج در بازار سهام پیروی نکند. هرگونه اقدام بر خلاف این رویکرد خیانت به حوزه‌ی رمزارزها محسوب می‌گردد:

فرد ارسم(Fred Ehrsam)؛ یکی از بنیان‌گذاران کوین‌بیس اظهار داشت که همه‌ی آن‌ها مشتاق برگزاری عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی منطبق بر صنعت رمزارزها هستند و برگزاری عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی تنها بر اساس اصول رایج در بازار سهام خیانت به حوزه‌ی رمزارزها محسوب می‌گردد.

رابرتز پیشنهاد کرده است که ۵۰ درصد از سهام کوین‌بیس در زمان اجرای عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی در قالب عرضه‌ی توکن‌های بلاکچینی صورت پذیرد.

رابرتز خاطر نشان کرد که تحقق این موضوع به شرایط قانون‌گذاری بستگی دارد، اگرچه وی معتقد است که این سناریو در نهایت محقق خواهد شد. وی اظهار داشت:

تغییرات بازار سهام و توزیع توکن‌های بلاکچینی شرکت‌هایی همانند اپل و نایک توسط کوین‌بیس در آینده را انتظار می‌کشم. سناریوی بسیار جالبی است و سال‌ها با تحقق آن فاصله داریم اما معتقدم که این سناریو محقق خواهد شد. Jeff Roberts

نظر شما نسبت به ملاقات پنهانی مدیرعامل شرکت جی‌پی مورگان و مدیر‌عامل شرکت کوین بیس در سال ۲۰۱۸ چیست؟ آیا فعالیت جی‌پی مورگان در حوزه‌ی رمزارزها و ملاقات وی با فعالان این حوزه رویکرد متناقض این غول بانکی را نشان می‌دهد؟ آیا عرضه‌ی اولیه‌ی عمومی کوین‌بیس به صورت انتشار توکن اجرا خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا