اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

خبر خوش برای هواداران شبکه‌ی آیوتا، «هورنت» به زودی راه‌اندازی می‌شود

هورنت یا زنبور سرخ یک بروزرسانی نرم‌افزاری برای گره‌های شبکه‌ی آیوتا است که باعث افزایش عملکرد و بهره‌وری این شبکه‌ی رمزارزی خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • طبق بیانیه‌ای که در توییتر رسمی بنیاد آیوتا منتشر شده است، به نظر می‌رسد که به زودی شاهد عرضه‌ی بروزرسانی نرم‌افزار هورنت(Hornet) برای این شبکه‌ی رمزارزی باشیم. به گفته‌ی توسعه‌دهندگان آیوتا، این بروزرسانی نرم افزار هفته‌ی آینده برای گره‌های شبکه‌ی آیوتا عرضه شده و باعث افزایش کارایی آن‌ها خواهد شد، علاوه بر این گفته شده که بروزرسانی هورنت قابلیت راه‌اندازی بر روی سیستم‌های رده پایین را هم دارد.

عرضه‌ی هورنت

انتظار می‌رود که گره‌ی سبک شبکه‌ی آیوتا(lightweight node) در اولین روزهای هفته‌ی آتی عرضه شود. به گفته‌ی تیم توسعه‌دهنده، نصب، مدیریت و راه‌اندازی این نسخه‌ی جدید که با نام هورنت(زنبور سرخ یا Hornet) توصیف شده است، بسیار ساده خواهد بود. همچنین گفته شده که تمامی مراحل اجرایی آن در زبان برنامه‌نویسی گو(Go) صورت گرفته است.

هورنت

علاوه بر این، عرضه‌ی نسخه‌ی جدید گره‌ی شبکه‌ی آیوتا باعث افزایش چشم‌گیر سطح عملکرد این شبکه خواهد شد، زیرا این گره‌ها برای فعالیت به منابع پردازشی کم‌تری نیاز خواهند داشت.

طبق آنچه توسط حساب رسمی آیوتا در توییتر گفته شده است:

هفته‌ی آینده شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی ۰/۴/۰ هورنت خواهیم بود. نصب، مدیریت و راه‌اندازی این نسخه‌ی جدید از نرم‌افزار گره‌ بسیار ساده است و باعث خواهد شد که شبکه‌ی آیوتا عملکرد چشم‌گیری داشته باشد. ما اکنون با همکاری جامعه‌ی آیوتا در حال انجام آزمایشات نهایی هستیم. با ما همراه باشید. IOTA

برخلاف سیستم‌های رایج بازار رمزارزها از جمله بیت کوین و اتریوم، شبکه‌ی آیوتا بدون بلاک(blockless) فعالیت کرده و تقریباً از لحاظ مقیاس‌پذیری بدون هرگونه محدودیت می‌باشد. هرچه تعداد کاربران این شبکه‌ی رمزارزی افزایش یابد، سطح مقیاس‌پذیری آن نیز به همران میزان افزایش می‌یابد. از طریق یک الگوریتم اجماع اثبات کار(PoW)، تراکنش‌ها آنقدر ساده و سریع تایید می‌شوند که حتی در زمان اوج تعداد تراکنش‌ها و تقاضا نیز شبکه با کندی روبرو نخواهد شد.

هورنت

هورنت نمایانگر تکامل فناوری آیوتا می‌باشد

به طور خاص، هورنت با کد‌های پایه‌ی شبکه‌ی آیوتا کامپایل شده و به ماشین مجازی جاوا(JVM) نیازی ندارد؛ از این رو همچنان سبک باقی مانده و عملکرد آن به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد.

تصور کلی پروژه‌ی هورنت توسط بنیاد آیوتا تدوین و تنظیم شد. توسعه‌دهندگان آیوتا متوجه شدند که اساساً برای رسیدن به پذیرش گسترده و افزایش کاربرد آیوتا باید در اکوسیستم نرم‌افزاری خود تغییراتی زیرساختی ایجاد کنند. نسخه‌ی چهارم هورنت به گونه‌ای طراحی شده که روند نصب و راه‌اندازی آن ساده بوده و همچنین بر روی دستگاه‌های رده پایین نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

گرچه هورنت تنها برای بررسی و آزمایش در دسترس قرار دارد، اما نشان دهنده‌ی تکامل و تنوع مداوم نرم‌افزار آیوتا است، تغییرات اساسی که اجرای آن‌ها دقیقاً به همان ترتیب گذشته با IRI یا اجرای گره‌ی جاوا است.

کریستالیز یا نسخه‌ی ۱٫۵ آیوتا

با تمام این تفاسیر، جامعه‌ی آیوتا از توسعه‌دهندگان آن انتظار بیشتری دارد. نکته‌ی قابل توجه این است که هورنت با تگ کریستالیز عرضه نشده و به نظر می‌رسد که نسخه‌ی چهارم تنها یک بهبود در نرم‌افزار گره باشد(Chrysalis که همچنین با نام IOTA 1.5 نیز شناخته شده و قرار است پیش از بروزرسانی حذف کننده‌ی کوردینیتور مرکزی یا Coordicide که همان نسخه‌ی دوم آیوتا می‌باشد، عرضه شود).

انتظار می‌رود که بروزرسانی کریستالیز در ماه جولای و به صورت دو بخشی تا پایان اکتبر ۲۰۲۰ عرضه شود. پروژه‌ی کریستالیز مزایا و ظرفیت‌های بالایی برای شبکه‌ی آیوتا به همراه دارد که باعث می‌شود علاوه بر قابلیت پشتیبانی از فناوری تنگل(Tangle) و پذیرش سازمانی، همزمان امکان توسعه‌ی نرم‌افزارهای کاربردی بر روی آن‌ هم وجود داشته باشد.

نظر شما در رابطه با پروژه‌ی رمزارزی آیوتا چیست؟ آیا شما آینده‌ی روشنی را برای آیوتا متصور می‌شوید؟ نظرات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن