اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

کاهش ارزش دلار آمریکا در بحبوحه‌ی اعتراضات گسترده به نژادپرستی

اعتراضات گسترده در پی کشته شدن یکی از شهروندان آفریقایی-آمریکایی موجب کاهش نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل سایر ارزهای جهان شده است

نکات برگزیده مطلب
  • جرج فلوید(George Floyd)؛ شهروند آفریقایی-آمریکایی در روز بیست و پنج می توسط یکی از نیروهای پلیس آمریکا کشته شد. در پی مرگ وی، شهروندان آمریکایی با هدف مقابله با نژاد‌پرستی و رفتار خودسرانه‌ی نیروهای پلیس تظاهرات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند. در نتیجه ارزش دلار نسبت به سایر ارزهای جهان کاهش یافته است. در همین راستا برخی از تحلیلگران تاثیر اعتراضات را کوتاه مدت ارزیابی می‌کنند در حالی که برخی پایان سلطه‌ی دلار آمریکا را انتظار دارند.

تاثیرات اعتراضات بر ارزش دلار آمریکا

ناآرامی‌های اخیر آمریکا به همراه شیوع ویروس کرونا که بیکاری گسترده و بدترین رکود اقتصادی از دهه‌ی ۱۹۳۰ میلادی تاکنون را موجب شده است، شرایط زندگی در ایالات متحده‌ی آمریکا را تغییر داده است.

در اولین بررسی مشخص می‌گردد که بزرگترین ارز ذخیره‌ی جهان(دلار آمریکا) با شرایط دشواری مواجه شده است. پس از مرگ فلوید ارزش دلار در برابر پوند انگلیس و یورو اندکی کاهش یافته است و در حقیقت نوسانات نرخ برابری این ارز افزایش یافته است. آیا این شرایط می‌تواند بی‌ثباتی در دلار ایالات متحده‌ی آمریکا را به همراه داشته باشد؟

مارشال هاینر(Marshall Hayner)، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران یک شرکت پرداخت رمزارزی متال(Metal) اظهار داشت: «به‌نظر می‌رسد اعتماد مردم به قانون‌گذاران و سازمان‌های مجری قوانین که زیربنای یک ارز قدرتمند را تشکیل می‌دهند، کاهش یافته است.»

توئیت نیک کارتر
بیت کوین این مشکل را برطرف نمی‌کند اما هم‌اکنون که جامعه‌ی مدنی و دولت در حال پیشروی هستند، در اختیار داشتن سیستم ذخیره‌ی ثروت و ارسال دارایی مستقل التهاب‌ها را کاهش می‌دهد. بیت کوین بخش ضروری از یک ابزار مقابله با استبداد را تشکیل می‌دهد.

هاینر اظهار داشت: «کسب و کارهایی که برای بازگشایی آماده می‌شدند، هم‌اکنون با شرایط استمرار توقف فعالیت ناشی از تظاهرات مواجه شده‌اند. این شرایط دولت را مجبور می‌کند برای جلوگیری از سقوط اقتصادی دلار‌های بیشتری را چاپ کند.»

دن شات(Dan Schatt)؛ مدیرعامل یک شرکت ارائه‌ی وام با استفاده از رمزارزها با نام کرد(Cred) اظهار داشت که هنوز برای ارزیابی اثرات اعتراضات مردم زود است، اما این موضوع یقینا تاثیرات منفی کوتاه مدتی بر دلار امریکا ایجاد خواهد کرد. ارزش طلا و بیت کوین افزایش یافته است. اگرچه بیت کوین نیز در روز دوازدهم مارس و در همراهی با بازار سهام آمریکا سقوط کرده است، این دارایی پناهگاه امنی در برابر شرایط نامتعادل اقتصادی و سیاسی محسوب می‌گردد.

تقویت ارزش ارزهای رقیب دلار آمریکا

سینجین دیوید جانگ(Sinjin David Jung)؛ مدیر عامل صندوق بین المللی ذخایر بلاکچین(International Blockchain Monetary Reserve) اظهار داشت: «معترضان در مقایسه با آسیب عمیقی که نژاد‌پرستی به وحدت اجتماعی در آمریکا وارد کرده است تنها آسیب مالی سطحی ایجاد کرده‌اند.» وی افزود:

اگر اقدام معترضان موجب تغییرات گسترده شود، اثرات آن را می‌توان در افزایش قدرت ارزهای رقیب دلار آمریکا مشاهده کرد. Sinjin David Jung

آلون راجیک(Alon Rajic)؛ مدیر سایتی که مقایسه‌ی میان نرخ ارزها را ارائه می‌کند، معتقد است که سلطه‌ی دلار آمریکا با وجود شورش‌های گسترده استمرار خواهد یافت. وی معتقد است:

شورشها را بیشتر به صورت حرکت موقت در نظر بگیرید تا یک روند پایدار، در نتیجه شورش‌های کنونی بی‌اهمیت ارزیابی می‌شوند. شورش‌های گسترده در سال ۱۹۹۲ با وجود اهمیت بیشتر، بازار سهام و فارکس(بازارهای مبادلات ارزها) را به‌طور جزئی تحت تاثیر قرار داده است. Alon Rajic

اگرچه فعالان بازارهای مالی تصور می‌کنند که اعتراضات تبعات بلند مدت نخواهند داشت، اما معترضان دیدگاه کاملا متضادی دارند.

نظر شما نسبت به تاثیرات اعتراضات گسترده در ایالات متحده‌ی آمریکا بر ارزش و تسلط دلار چیست؟ آیا این شورش‌ها موجب تسریع پذیرش بیت کوین در میان مردم خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن