اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سرقت کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین با استفاده از این باگ امکان‌پذیر است!

محققان اخیراً اعلام کرده‌اند که یک خطا در قرارداد‌های زمان‌بندی شده به ماینرها اجازه می‌دهد که کارمزد تراکنش‌های یکدیگر را به سرقت ببرند

نکات برگزیده مطلب
  • یکی از مهندسان حوزه‌ی رمزنگاری که با نام مستعار 0xb10c فعالیت دارد، اخیراً اعلام نموده که یک خطا ساده در قرارداد‌های زمان‌بندی شده(timelocked contracts) شبکه‌ی بیت کوین وجود دارد که از آن می‌توان به عنوان ابزاری جهت سرقت رمزارز استفاده کرد. به گفته‌ی این مهندس، این خطا به ماینرها اجازه می‌دهد تا از طریق فرایندی به نام fee-sniping کارمزد تراکنش‌های یکدیگر را به سرقت ببرند.

سرقت کارمزد تراکنش

کاربران شبکه‌ی بیت کوین اخیراً توانسته‌اند یک خطا در قرارداد‌های زمان‌بندی شده(timelocked contracts) کشف کنند که به طور بالقوه می‌تواند به ماینرها اجازه دهد که رمزارزهای یکدیگر را به سرقت ببرند.

یکی از مهندسان حوزه‌ی رمزنگاری که با نام مستعار ۰xb10c فعالیت دارد، اخیراً کشف بیش از یک میلیون تراکنش زمان‌بندی شده بین سپتامبر ۲۰۱۹ و مارس ۲۰۲۰ را به ثبت رسانده است. وی با انتشار یک پست اینترنتی توضیح داد که چطور این تراکنش‌های خاص شبکه‌ی بیت کوین توسط شبکه به صورت دقیق اجرا نمی‌شود.

کارمزد شبکه بیت کوین سرقت

برخلاف تراکنش‌های عادی شبکه‌ی بیت کوین، تراکنش‌های زمان‌بندی شده از دسترسی گیرنده پس از ارسال رمزارز جلوگیری به عمل می‌آورند. کاربران پیش از دریافت بیت کوین مورد نظر خود باید صبر کنند تا تعداد مشخصی بلاک در فواصل زمانی ۱۰ دقیقه‌ای به شبکه اضافه شود.

مختل‌سازی استراتژی ماینینگ

۰xb10c ادعا می‌کند که قرارداد‌های زمان‌بندی شده‌ی سرگردان که دارای مشکل هستند، به ماینرها اجازه می‌دهند تا از طریق فرایندی به نام «fee-sniping» کارمزد تراکنش‌های را یکدیگر را سرقت کنند. طبق صحبت‌های اخیر این مهندس حوزه‌ی رمزنگاری، زیرساخت و اساس قرارداد‌های زمان‌بندی شده به صورت هدفمند برای «مختل‌سازی استراتژی ماینینگ به صورت بالقوه» طراحی شده است، که شامل سرقت کارمزد ماینرها نیز می‌باشد.

وی در تازه‌ترین مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود اعلام نموده که قرارداد‌های زمان‌بندی شده‌ی شبکه‌ی بیت کوین در حال حاضر یک مسئله با «اولویت پایین» هستند که در صورت عدم رسیدگی در نهایت منجر به ایجاد مشکلات گسترده‌تری در شبکه خواهند شد. ۰xb10c همچنین توضیح داد از آنجا که طی سال‌های آینده بخش اعظم درآمد ماینرها از طریق کامزد پردازش تراکنش‌های رمزارزی بدست خواهد آمد، به احتمال زیاد در آینده‌ای نه چندان دور فرایند سرقت کارمزد بسیار پرمنفعت و سودآور خواهد شد.

وی در ادامه توضیح داد:

راه‌حل رفع این مشکل در روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۰ منتشر شده است؛ با این حال بروزرسانی تمام نرم‌افزارهای مستقر در شبکه کمی زمان‌بر خواهد بود. ۰xb10c

نظر شما در رابطه با این روش سرقت کارمزد در شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ آیا با راه‌حل ارائه شده در ابتدای سال ۲۰۲۰ این مشکل به زودی حل خواهد شد و یا به یک مسئله‌ی بزرگ‌تر بدل می‌شود؟ نظرات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن