اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

تاریخ عرضه‌ی رمزارز ملی چین مشخص نیست

مدیرعامل بانک مرکزی چین تصریح کرد که هیچ چهارچوب زمانی رسمی برای عرضه‌ی یوان دیجیتال در نظر گرفته نشده است

نکات برگزیده مطلب
  • علیرغم وجود شایعات گسترده پیرامون زمان عرضه‌ی رمزارز بانکی چین یا همان پروژه‌ی یوان دیجیتال، یی گانگ(Yi Gang) مدیرعامل بانک مرکزی این کشور در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود تصریح نموده که هیچ چهارچوب زمانی مشخصی برای عرضه‌ی این رمزارز بانکی در نظر گرفته نشده و این پروژه همچنان در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد.

چهارچوب زمانی نداریم

بانک مرکزی چین(PBoC) روز گذشته تصریح کرد که هنوز هیچ برنامه‌ی زمانی مشخصی جهت راه‌اندازی رسمی یوان دیجیتال وجود ندارد. روز گذشته از یی گانگ(Yi Gang) مدیرعامل بانک PBoC در مصاحبه‌ای که در وب‌سایت این بانک مرکزی منتشر شده است، سوال پرسیده شده که تاریخ رسمی عرضه‌ی رمزارز بانکی کشور چین چه زمانی است. وی در پاسخ به این سوال اعلام نموده «آزمایشات فعلی تنها فعالیت‌های معمول در راستای تحقیق توسعه‌ی ارز دیجیتال هستند. هیچ برنامه‌ی زمانی برای راه‌اندازی رمزارزی این رمزارز ملی در نظر گرفته نشده است».

منظور از آزمایش در واقع تست و بررسی رمزارز بانکی چین در شهرهای شنزن، سوژو، منطقه‌ی جدید ژیونگان و سایت المپیک زمستانی است.

تسریع روند توسعه

بلافاصله پس از انتشار این مصاحبه، یک رسانه‌ی تحت کنترل دولت چین مقاله‌ای منتشر کرد که نشان می‌داد مقامات این کشور به دنبال تسریع روند ساخت و عرضه‌ی رمزارز بانکی ملی هستند تا بتوانند با خطرات مالی ناشی از تهدیدات اقتصادی ایالات متحده و همچنین مقابله با تبعات اقتصادی شیوع بیماری کووید۱۹ در جهان، اقدام کنند.

در تازه‌ترین مقاله‌ی منتشر شده توسط این رسانه‌ی ملی به نقل از کائو یین(Cao Yin) یکی از بنیانگذاران شرکت بلاک‌چینی دیجیتال رنسانس(Digital Renaissance) گفته شده است:

گرچه ایالات متحده شرکت‌ها و موسسات مالی چین را در لیست سیاه خود قرار نداده است، اما این کشور همچنان می‌تواند یک خطر آشکار و تهدید برای موسسات مالی چینی ایجاد کرده و بر ارزش یوان در مبادلات بین‌المللی تاثیر چشم‌گیر بگذارد. رمزارزی بانکی چین ممکن است زودتر از آنچه پیش‌بینی شده برای عرضه آماده شود تا از آن برای مقابله با خطرات احتمالی بلاک غرب استفاده شود. Cao Yin

به گفته‌ی آقای کائو، یک رمزارز تحت کنترل بانک مرکزی می‌تواند برای دولت این امکان را فراهم آورد تا کمک‌های مالی را ردیابی کرده و در صورت نیاز این کمک‌ها به دست بنگاه‌های نیازمند برسد. به عنوان بخشی از برنامه‌ی کنترل خسارات ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹ هم چین در نظر دارد تا سطح کسری به تولید ناخالص داخلی را به ۳/۶ درصد رسانده و یک معافیت مالیاتی ۲/۵ تریلیون یوان(معادل ۳۵۳ میلیارد دلار) برای شرکت‌های داخلی ارائه کند.

شایعات حاکی از آن است که یوان دیجیتال برای سال ۲۰۱۹ آماده خواهد شد!

در سال ۲۰۱۹، به دلیل معرفی رمزارز لیبرا که با پشتوانه‌ی شرکت فیس‌بوک قرار بود عرضه شود، روند توسعه‌ی پروژه‌ی یوان دیجیتال به شدت تسریع شد. در آن زمان منابع رسمی ادعا کرده بودند که بانک مرکزی PBoC تقریباً آماده‌ی عرضه‌ی رمزارز بانکی چین است.

عدم وجود یک جدول زمانی رسمی در کنار عوامل دیگری همچون گزارشات منظم، مهر تاییدی بر این موضوع است که پروژه‌ی یوان دیجیتال همواره به صورت فعال در مرحله‌ی توسعه قرار داشته و به این زودی عرضه نخواهد شد.

نظر شما در رابطه با عدم ارائه‌ی چهارچوب زمانی مشخص برای عرضه‌ی رمزارز بانکی کشور چین چیست؟ آیا روند توسعه‌ی این رمزارز ملی با مشکل مواجه شده است؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن