اخبار داخلیاخبار و مقالات

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: با ارزهای دیجیتال همچون ویدئو و ماهواره برخورد نکنید!

الیاس حضرتی در تازه‌ترین صحبت‌های خود اعلام نموده ارز دیجیتال در حال حاضر موضوع مهمی در دنیا است و نباید با آن برخورد تند و موضع‌گیری سخت داشت

نکات برگزیده مطلب
  • الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست فعالان سیاسی با حضور رئیس جمهور حسن روحانی برگزار شد، بر ضرورت فراهم کردن امکان استخراج ارز دیجیتال در ایران تاکید کرد و اعلام نمود که «نباید حوزه‌ی ارزهای دیجیتال همانند ماهواره و ویدئو برخورد کرد». به گفته‌ی او رویکرد سخت‌گیرانه نسبت به حوزه‌ی ارزهای دیجیتال و ممنوع اعلام کردن آن کار اشتباهیست که باعث محروم ساختن خودمان از درآمد ۵ تا ۷ میلیارد دلاری آن می‌شود.

صحبت‌های الیاس حضرتی

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن امکان استخراج ارز دیجیتال در ایران گفت که نباید با این موضوع مثل ویدیو و ماهواره برخورد کرد.

الیاس حضرتی در نشست فعالان سیاسی با حضور رئیس جمهور اظهار کرد که «ما باید در این اوضاع و احوال دست به ابتکاراتی بزنیم. ارز دیجیتال در حال حاضر موضوع مهمی در دنیا است. چین ماه گذشته حقوق ۳۰۰ میلیون کارگر را با ارز دیجیتال پرداخت کرده است. ما در کشور گاز ارزان داریم و می‌توانیم از آن برق خوب تولید کنیم؛ و از آن برق  می‌توانیم ارز دیجیتال استخراج کنیم.  ما مثل  برخورد با ویدیو و ماهواره و رادیو و گرامافون همچنان این قضیه را کش می‌دهیم در حالی که با این کار می‌توان سالیانه ۵ تا ۷ میلیارد درآمد ارزی ایجاد کرد».

برق همچنان موضوع اصلی در این مبحث

الیاس حضرتی در ادامه‌ی صحبت‌های خود پیرامون این موضوع افزود:

این امر برای خیلی از افراد ایجاد انگیزه می‌کند که نیروگاههای بزرگی بسازند. وزارت نیرو می‌تواند در ساعات پیک مصرف برق را دراختیار شبکه سراسری برای تامین برق خود قرار دهند و در ساعات غیر پیک آن را در اختیار این افراد بگذارد که بتوانند ارز دیجیتال استخراج کنند. در حال حاضر دنیا در این زمینه کار می‌کند و این برای ما که در تحریم هستیم ضروری‌تر ازهر چیزی است. الیاس حضرتی

حضرتی در نشست فعالان سیاسی با اشاره به رونق بازار بورس توضیح داد که «یک نهضت تامین مالی در کشور ایجاد شده و این یک نکته مثبت دولت آقای روحانی است. باید از وزیر اقتصاد تشکر کرد که محکم ایستاده است. ما حرکتی از بانک محور بودن به سمت بازار محور بودن کردیم و اقتصاد مردمی را ترویج می‌کنیم».

نظر شما در رابطه با صحبت‌های الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ایران چیست؟ آیا در حال حاضر با حوزه‌ی ارزهای دیجیتال در ایران به تندی برخورد شده و باید نسبت به رویکرد‌های فعلی تجدید نظر کرد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا