اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

شهروندان چینی از این پس رمزارزها را به ارث می‌برند!

قانون جدید مدنی چین که در مجلس ملی نمایندگان خلق تصویب شده است، اموال موجود در اینترنت و رمزارزها را به صورت بخشی از دارایی‌های قابل انتقال به وراث چینی ارزیابی می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • قانون مدنی جدید چین رمزارزهایی همانند بیت کوین را به عنوان بخشی از دارایی‌های قابل انتقال به وراث ارزیابی می‌کند. در حقیقت بر اساس قانون جدید، اموال موجود در اینترنت و ارزهای مجازی قابل انتقال به وراث هستند.

شهروندان چینی بر اساس قانون مدنی جدید رمزارزها را به ارث می‌برند

سیزدهمین کنگره‌ی ملی و کنفرانس مشورت سیاسی چین در بیست و هشتم می سال ۲۰۲۰ میلادی به پایان رسید. بر اساس اعلام خبرگزاری شین‌هوا(Xinhua) مجلس چین در همان روز قانون مدنی جدیدی را تصویب کرد. در این قانون اعلام شده است که شهروندان چینی رمزارزها را همانند دیگر دارایی‌ها به ارث می‌برند.  این قانون مجموعه‌ای از مواد حمایت از حقوق مدنی وراث، ازدواج، دارایی، هویت، قرارداد و تخلفات را شامل می‌شود. قانون جدید اعلام می‌کند:

اموال قابل انتقال به وراث پس از درگذشت طبیعی یک شهروند چینی، مالکیت حقوقی اموال شخصی باقی مانده از وی را شامل می‌شود. قانون جدید مدنی چین

لیکسین یانگ(Lixin Yang) استاد دانشگاه رنمین چین(Renmin University of China) در گفتگو با تلوزیون ملی این کشور اظهار داشت که بر اساس قانون جدید اموال موجود در اینترنت و ارزهای مجازی قابل انتقال به وراث هستند.

دوی ون(Dovey Wan)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت پرایمیتیو ونچرز(Primitive Ventures) اخیرا توئیت کرد که با توجه به قانون جدید کاربران باید به حفاظت از کلید‌های خصوصیشان اهمیت بیشتری دهند.

بیت کوین چین

قانون جدید مدنی چین که از ابتدای ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی اجرا خواهد شد، امکان انتقال رمزارزها و سایر دارایی‌های مجازی به وراث را برای شهروندان چینی امکان پذیر می‌سازد.

بر اساس گزارش کوینیت، استارت‌آپ رمزارزی کاسا(CASA) پروتکل امنیتی جدیدی را با هدف بررسی و رفع مشکلات مربوط به وراث بیت کوین را راه‌اندازی کرده است.

نظر شما نسبت به طبقه‌بندی رمزارزها به عنوان یک دارایی قابل انتقال به وراث در قانون جدید مدنی چین چیست؟ آیا این موضوع نشان می‌دهد که کشور‌های سراسر جهان به آرامی در حال پذیرش فن‌آوری رمزارزها هستند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن