اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تعداد آدرس‌های فعال شبکه‌ی بیت کوین تقریباً ۱۴۰ برابر شبکه‌ی ریپل است

پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های حوزه‌ی بلاک‌چین گلس‌نود اخیراً گزارشی منتشر کرده که در آن نشان داده شده تعداد آدرس‌های فعال شبکه‌ی بیت کوین ده‌ها برابر بیشتر از رمزارزهای ثانویه‌ای همچون اتریوم و ریپل است

نکات برگزیده مطلب
  • پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های حوزه‌ی بلاک‌چین گلس‌نود(Glassnode) اخیراً با انتشار گزارشی اعلام نموده که تعداد آدرس‌های فعال شبکه‌ی بیت کوین حدود ۱۴۰ برابر آدرس‌های فعال شبکه‌ی ریپل(XRP) می‌باشد. در گزارش فوق ذکر شده که پس از روند صعودی سال ۲۰۱۷ تعداد آدرس‌های خالی از رمزارز در شبکه‌ی بیت کوین رو به افزایش است، با این حال شبکه‌ی بیت کوین همچنان با اختلاف بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌ی رمزارزی به شمار می‌آید.

رشد سریع بیت کوین

براساس اطلاعات منتشر شده توسط پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های حوزه‌ی بلاک‌چین گلس‌نود(Glassnodeبیت کوین همچنان با فاصله‌ی زیادی با سایر رقیب‌های خود به عنوان محبوب‌ترین رمزارز بازار شناخته می‌شود، اما این رمزارز نسبت به اتریوم دارای آدرس‌های فعال کم‌تری است که در آن‌ها رمزارز وجود دارد.

طبق گزارشات مربوط به مبحث فوق، در حال حاضر تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین ۳ برابر آدرس‌های فعال اتریوم، حدود ۱۱ برابر آدرس‌های فعال لایت‌کوین و بیش از ۱۴۰ برابر آدرس‌های فعال روزانه‌ی شبکه‌ی ریپل(XRP) است.

گفته شده که تعداد آدرس‌های جدید بیت کوین در هر روز کاری تقریباً پنج برابر آدرس‌های جدید در شبکه‌ی اتریوم است. تعداد آدرس‌های جدید شبکه‌ی بیت کوین به طور متوسط ۴۷۰ هزار آدرس جدید در روز تخمین زده می‌شود، این درحالیست که تعداد آدرس‌های جدید اتریوم در هر روز تنها ۹۰ هزار آدرس است.

پس از رویداد هالوینگ نیز تعداد آدرس‌های دارایی بیش از ۰/۱ واحد رمزارز BTC اکنون به اوج رسیده و از مرز ۳ میلیون ۵۳ هزار آدرس عبور کرده است. این روند افزایشی برای آدرس‌های دارای بیش از ۱ واحد کامل BTC نیز صادر بوده و این رقم اکنون به ۸۱۵ هزار و ۶۹۸ آدرس رسیده است.

آیا این رشد و تکامل واقعی است؟

با تمام این تفاسیر، حدود ۹۵ درصد از مجموع آدرس‌های بیت کوین موجود(حدود ۶۲۶ میلیون آدرس) هیچ رمزارز بیت کوینی در آن‌ها وجود ندارد. این موضوع باعث به چالش کشیده شدن موضوع «رشد واقعی» شبکه شده است.

اتریوم هم وضعیت مثبتی دارد

پس از روند صعودی سال ۲۰۱۷، در چندین نوبت بیت کوین موجود در میلیون‌ها آدرس به صفر رسید؛ با این حال، پس از این رویداد تعداد آدرس‌های بیت کوین که دارای مقداری رمزارز هستند همواره رشد مثبت داشته و یک روند صعودی با نرخ ثابت را پیروی کرده است.

از فوریه‌ی ۲۰۱۹ به بعد نیز اتریوم توانست از نظر تعداد آدرس‌های دارای موجودی رمزارزی، از بیت کوین پیشی گرفته و اکنون ۱۰ میلیون آدرس فعال بیشتر از بیت کوین داشته باشد.

نسبت کیف‌پول‌های فعال بدون رمزارز در شبکه‌ی بیت کوین حدود ۳ درصد و در شبکه‌ی اتریوم حدود ۰/۸ درصد تخمین زده شده است. با توجه به اینکه شبکه‌ی اتریوم اکنون دارای میلیون‌های آدرس فعال دارای رمزارز است، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران خرد و کاربران حوزه‌ی رمزارز تمایل دارند تا در شبکه‌ی اتریوم سرمایه‌گذاری کنند؛ درحالیکه سرمایه‌گذاران کلان و مبادله‌گران قوی‌تر نسبت به سرمایه‌گذاری در شبکه‌ی بیت کوین تمایل دارند.

نظر شما در رابطه با وضعیت شبکه‌ی بیت کوین نسبت به سایر موارد ذکر شده در مطالعات پلت‌فرم گلس‌نود چیست؟ آیا بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه داده و یا این تکامل و بلوغ واقعی نیست؟ نظرات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا