اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بنیان‌گذار اتریوم: تاخیر در راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ به دلیل ارائه‌ی محصولی بهتر توجیه‌پذیر است

ویتالیک بوترین معتقد است که به تعویق انداختن راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ به دلیل ارائه‌ی نسخه‌ی بهتر و کامل‌تر تصمیم‌گیری درستی است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که هالوینگ بیت کوین و راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ دو رویداد مهم حوزه‌ی رمزارزها در سال جاری ارزیابی می‌شود، تاخیر در راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲.۰ نارضایتی تعدادی از کاربران را به همراه داشته است. با این وجود، ویتالیک بوترین از این تصمیم پشتیبانی کرده است و آن را در جهت ارائه‌ی نسخه‌ی کامل و امن ضروری ارزیابی می‌کند.

تاخیر در راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲٫۰

در حالی که جامعه‌ی کاربران اتریوم مشتاقانه راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲٫۰ را انتظار می‌کشند، راه‌اندازی این پروژه با تاخیر همراه شده است. توسعه دهندگان برتر همانند ویتالیک بوترین همچنان بر روی این پروژه فعالیت می‌کنند و به‌نظر می‌رسد که راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲٫۰ در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی امکان پذیر است. بنابراین ممکن است جامعه‌ی کاربران شبکه‌ی اتریوم برای اجرای این بروزرسانی مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند.

اتریوم 2.0

ویتالیک بوترین در یک کنفرانس احتمال راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲٫۰ را در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی تایید کرد. وی همچنین به شدت از تاخیر ایجاد شده در فرآیند راه‌اندازی این پروژه دفاع کرد.

در حالی که توسعه دهندگان اتریوم بر روی ارائه‌ی نسخه‌ی بدون نقص از شبکه‌ی بلاکچین اتریوم ۲٫۰ متمرکز شده‌اند، راه‌اندازی اتریوم ۲٫۰ چند مرتبه دچار تاخیر شده است. جاستین دریک(Justin Drake)؛ توسعه دهنده‌ی مطرح شبکه‌ی اتریوم ۲٫۰ در توئیتی اظهار داشت که محصول نهایی بهتر از چیزی است که برای آن برنامه ریزی شده بود. وی اعلام کرد:

ما به آسانی می‌توانستیم اتریوم ۲٫۰ را یک یا دو سال زودتر راه‌اندازی کنیم. حقیقت تلخی است ولی صحت دارد. ما نتیجه‌ی این سرمایه‌گذاری را در طول دهه‌های آینده مشاهده خواهیم کرد. Justin Drake

بوترین قصد  دارد اتریوم ۲٫۰ را به‌طور بی‌نقص ارائه کند

ویتالیک در پشتیبانی از این پیام اظهار داشت که تاخیر‌ در راه‌اندازی این پروژه، پلتفرم بهتری را برای جامعه‌ی کاربران نوید می‌دهد. بوترین که برای پیاده‌سازی مکانیسم اثبات سهام به شدت مبارزه کرده است، تاکید کرد که حصول نتیجه‌ی مطلوب نسبت به راه‌اندازی پلتفرم دارای نقص انتخاب بهتری است. وی با اظهار تاسف برای راه‌اندازی اتریوم ۱٫۰ اظهار داشت:

توئیت ویتالیک بوترین
عدم اعمال تاخیر در راه‌اندازی اتریوم در جولای ۲۰۱۵ به‌جای سپتامبر ۲۰۱۴ بزرگترین پشیمانی امروز من محسوب می‌گردد. این موضوع نقایص موجود در ساختار اتریوم ۱٫۰ را همانند درخت هگز(Hex Tree)، آر‌ال‌پی(RLP)، هزینه‌ی گس(Gas Costs) و … شامل می‌شود که هم‌اکنون باید چند سال را صرف برطرف ساختن این نقایص کنیم. هزینه‌ی تاخیر برای ارائه‌ی محصول بهتر در طول زمان بازیابی می‌گردد.

پس از اعلام برنامه‌ی اتریوم برای تغییر الگوریتم اجماع اثبات کار به اثبات سهام، توسعه دهندگان بهبود‌های مختلفی را به برنامه‌‌ی خود اضافه کردند که این موضوع موجب افزایش زمان و فعالیت مورد نیاز برای راه‌اندازی این پروژه شده است.

به عنوان مثال، دنی رایان(Danny Ryan)؛ توسعه دهنده‌ی اتریوم اخیرا دلیل تاخیر در راه‌اندازی برنامه‌ی سه‌ماهه‌ی سوم اتریوم را توسعه‌ی «نمونه‌ی چند کاربره» اعلام کرده است. این ویژگی با ایجاد امکان میزبانی گره‌ها توسط کاربران مختلف احتمال موفقیت حمله به پلتفرم اتریوم را کاهش و امنیت آن را افزایش می‌دهد.

نظر شما نسبت به تعویق در راه‌اندازی اتریوم ۲٫۰ به منظور ارائه‌ی محصولی کامل‌تر چیست؟ آیا با دیدگاه ویتالیک بوترین برای تعویق انداختن راه‌اندازی اتریوم ۲٫۰ موافق هستید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن