اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

کوین‌بیس خبر داد: تنها ۲۴ درصد سرمایه‌گذاران خرد به بیت کوین وفادار می‌مانند

گزارشات صرافی کوین‌بیس حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران اغلب تمایل به خرید رمزارزهای ثانویه و گسترش چهارچوب فعالیت خود در دنیای رمزارزها دارند

نکات برگزیده مطلب
  • در تاریخ ۱۳ام ما می، صرافی رمزارزی کوین‌بیس(Coinbase) که مقر آن در سانفرانسیسکو واقع شده است، با انتشار گزارشی نشان داد که علی‌رغم تسلط ۶۷ درصدی بیت کوین بر بازار رمزارزها، سرمایه‌گذاران همچنان تمایل دارند تا در رمزارزهای ثانویه سرمایه‌گذاری کنند. داده‌های منتشر شده توسط این صرافی آمریکایی حاکی از‌ آن است که ۶۰ درصد کاربران حوزه‌ی رمزارزها که بیش از پنج مرتبه خرید و فروش رمزارز انجام داده‌اند در ابتدا به خرید بیت کوین روی آورده‌اند، اما پس از مدتی تنها ۲۴ درصد از آن‌ها منحصراً به این دارایی دیجیتال وفادار مانده و نسبت به سایر رمزارزهای ثانویه تمایلی ندارند.

علاقه به سایر رمزارزها

صرافی رمزارزی کوین‌بیس(Coinbase) اخیراً داده‌های جابلی در رابطه با خرید بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال جایگزین منتشر کرده است. این شرکت که در سال ۲۰۱۲ فعالیت‌های مبادلاتی خود را آغاز کرده و در مدت کوتاهی به یکی از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های مبادله‌ی رمزارز تبدیل شد، اکنون با در اختیار داشتن حجم بالایی ذخیره‌ی رمزارزی در رتبه‌ی اول از این لحاظ قرار گرفته است.

گزارش فوق که با تیتر «میزان تسلط بیت کوین در بین مشتریان کوین‌بیس» منتشر شده است، نشان می‌دهد که مشتریان این صرافی شناخته شده همچنان از خرید دارایی‌های دیگری جز بیت کوین، لذت می‌برند.

در بخشی از گزارش صرافی کوین‌بیس آمده است:

در بین کاربرانی که تا به این لحظه حداقل پنج مرتبه اقدام به خرید رمزارز کرده‌اند، حدود ۶۰ درصد ابتدا کار خود را با بیت کوین آغاز کرده‌اند؛ اما تنها ۲۴ درصد از آن‌ها منحصراً در شبکه‌ی رمزارزی بین کوین فعالیت دارند. در مجموع، بیش از ۷۵ درصد کاربران سرانجام به خرید سایر دارایی‌های رمزارزی رو آورده‌اند. Coinbase’s report

اولویت سرمایه‌گذاران خرد با سایر دارایی‌های موجود است

کوین‌بیس اعلام نموده که به صورت کلی «رمزارز بیت کوین یک دارایی قدرتمند است که همچنان چالشی در مقابلش وجود ندارد». با این حال، شرکت کوین‌بیس همچنین شاهد روندی بوده است که در آن تمایل به خرید رمزارزهای ثانویه در حال افزایش می‌باشد. از آنجا که پس از سرمایه‌گذاری در بیت کوین و افزایش قیمت این دارایی سطح اعتماد به نفس کاربران و سرمایه‌گذاران بالاتر می‌رود، اغلب آن‌ها تمایل دارند تا از چهارچوب بیت کوین خارج شده و با سرمایه‌گذاری در رمزارزهای ثانویه نیز این پیروزی خود را تقویت کنند. در بخشی از گزارش فوق گفته شده است که «عکس این موضوع نیز صادق است، زیرا سقوط قیمت و ترس موجود در بازار(بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) باعث شده تا بیت کوین به عنوان یک دارایی امن دوباره مطرح شده و به یک سرباز خط مقدم تبدیل شود».

Bitcoin BTC بیت کوین

یک روند نزولی پیش از رسیدن به اوج

صرافی مبادله‌ی رمزارز کوین‌بیس در سال ۲۰۱۷ اعلام نمود که بدون شک سطح تسلط بیت کوین در بازار توسط دارایی‌های دیگر مورد تهدید قرار گرفته است، اما از سال ۲۰۱۹ به بعد این رویه کاهش یافته و دوباره شاهد افزایش قدرت بیت کوین خواهیم بود.

Bitcoin BTC بیت کوین

در اواسط سال ۲۰۱۷ بود که سطح تسلط بیت کوین بر بازار رمزارزها به کم‌تر از ۴۰ درصد رسید، با این حال این رقم در سال ۲۰۱۹ افزایش یافت و دوباره به سطح ۷۲درصدی بازگشت. در حال حاضر متوسط تسلط بیت کوین طی ماه‌های گذشته حدود ۶۵ درصد تخمین زده شده است. در گزارش کوین‌بیش آمده است:

حجم مبادلات خرد نشان دهنده‌ی افزایش سطح خرید و مبادله‌ی دارایی‌های جایگزین می‌باشد. این افزایش سطح مبادله تا حدی ناشی از اضافه شدن دارایی‌های جدید به لیست ارزهای کوین‌بیس است، اما تحقیقات بیشتر نشان داد که نوسان قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی باعث ایجاد تمایل به حرکت به سمت رمزارزهای ثانویه است. این رفتار ابتدا در سال ۲۰۱۷ پدیدار شد و اکنون به شکل گسترده‌ای مشهود است. Coinbase’s report

بیت کوین درگاه ورودی بازار رمزارزهاست

در حال حاضر گزارش فوق نشان می‌دهد که تنها ۶۰ درصد خرید اول سرمایه‌گذاران بیت کوین است، در حالیکه ۴۰ درصد سرمایه‌گذاران در اولین مرحله از مبادله‌ی رمزارز خود اقدام به خرید سایر رمزارزهای موجود می‌کنند. مطالعات بیت کوین حاکی از آن است که «علاقه‌ی مبادله‌گران به خرید رمزارزهای ثانویه نشان می‌دهد که کاربران تازه نفس از طریق بیت کوین به بازار رمزارزها وارد می‌شوند، اما به طور کلی به دنبال دارایی‌های جایگزین و موارد کاربردی جدید هستند. از این رو، بیت کوین به لحاظ رمزارز پایه و درگاهی برای افزایش سطح رشد صنعت رمزارزها، در جایگاه اول قرار دارد».

نظر شما در رابطه با گزارشات صرافی کوین‌بیس چیست؟ چه چیز باعث شده که سرمایه‌گذاران علاوه بر بیت کوین به سایر دارایی‌های موجود نیز علاقه داشته باشند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن