اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پلت‌فرم‌های شناخته شده در حال آماده‌سازی خود برای پشتیبانی از نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم هستند

استخر استخراج رمزارز اوکی‌اکس اعلام کرده که از پروتکل اثبات سهام شبکه‌ی ETH 2.0 پشتیبانی می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • استخر بزرگ اوکی‌اکس(OKEx) در تازه‌ترین بیانیه‌ی خود از عرضه‌ی نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم(ETH 2.0) حمایت کرده و اعلام نموده که آماده‌ی پشتیبانی از این تغییر بزرگ است. شایان ذکر است که استخر استخراج رمزارز اوکی‌اکس اخیراً توانسته با کمک شرکت پریسماتیک لبز(Prysmatic Labs) از شبکه‌ی آزمایشی نسخه‌ی دوم اتریوم که Topaz نامیده شده، پشتیبانی کند.

آمادگی اوکی‌اکس

استخر بزرگ اوکی‌اکس(OKEx) که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج رمزارز در دنیا از آن یاد می‌شود، اخیراً اعلام نموده که برای انتقال به نسخه‌ی دوم اتریوم(ETH 2.0) آمده است. این درحالیست که نسخه‌ی جدید شبکه‌ی اتریوم که پیش‌بینی شده در آینده‌ی نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید، همچنان روند توسعه‌ی خود را پشت سر گذاشته و در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد.

آلیسا خو(Alysa Xu) مدیر ارشد استراتژی استخر اوکی‌اکس در تازه‌ترین اظهارات خود اعلام نموده که «به دلیل تبدیل شدن به یکی از اولین استخرهای استخراج رمزارز که با کمک پریسماتیک لبز(Prysmatic Labs) از شبکه‌ی آزمایشی Topaz نسخه‌ی دوم اتریوم پشتیبانی می‌کند، بسیار خرسندیم. ما قاطعانه بر این باوریم که استخر اوکی‌اکس به عنوان یکی از برترین استخرهای حوزه‌ی ماینینگ به این صنعت کمک خواهد کرد تا از طریق فرایند سپرده‌گذاری و دریافت سود به ماینرها در راستای مدیریت ریسک و جریان نقدینگی مورد انتظار کمک کند. این فرایند حتی مهم‌تر از این‌هاست، زیرا به کاربران کمک خواهد کرد تا با اکوسیستم اکی‌اکس همبستگی بیشتری پیدا کنند».

شایان ذکر است که شبکه‌ی آزمایشی Topaz نسخه‌ی دوم اتریوم توانسته استخر ماینینگ اوکی‌اکس را به عنوان یکی از حامیان خود جذب کند. شبکه‌ی آزمایشی فوق در تاریخ ۱۵ام آوریل ۲۰۲۰ و با کمک پریسماتیک لبز(Prysmatic Labs) راه‌اندازی شد. پس از فرایند راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی، استخر اوکی‌اکس سریعاً با شرکت پریسماتیک یک همکاری نزدیک برقرار کرد و به یکی از تایید‌کنندگان این شبکه‌ی آزمایشی تبدیل شد. پس از راه‌اندازی نسخه‌ی دوم اتریوم، انتظار می‌رود که استخر اوکی‌اکس بلافاصله به کاربران و سرمایه‌گذاران خرد اجازه دهد که فرایند سپرده‌گذاری و دریافت سود را آغاز کنند.

نسخه‌ی دوم اتریوم احتمالا ماه جولای عرضه می‌شود

با توجه به سطح آمادگی فعلی و عملکرد شبکه‌های آزمایشی، به نظر می‌رسد که راه‌اندازی ETH 2.0 برای نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. بسیاری از توسعه‌دهندگان انتظار دارند که مکانیزم سپرده‌گذاری و دریافت سود اتریوم تا پیش از ماه جولای آماده شود. این مکانیسم باعث خواهد شد که پروتکل اثبات کار(PoW) و فرایند ماینینگ با استفاده از کارت‌های گرافیک کاملاً حذف شده و جای خود را به پروتکل اثبات سهام(PoS) بدهد. این بدان معناست که در نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم بلاک‌های جدید توسط تایید‌کنندگان تولید خواهد شد، تاییدکنندگانی که حداقل میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها ۳۲ واحد رمزارز ETH است.

در حال حاضر، استخر ماینینگ اوکی‌اکس ۱۵۱ ماینر فعال دارد که در مجموع ۲۷ گیگاهش بر ثانیه قدرت محاسباتی ارائه می‌کنند. در این بین حدود ۱۹۲ تراهش بر ثانیه قدرت محاسباتی نیز برای کل شبکه‌ی اتریوم در نظر گرفته شده است. پس از راه‌اندازی مکانیسم سپرده‌گذاری، استخر اوکی‌اکس نیز فرایند پرداخت پاداش به کیف‌پول‌های صرافی‌های معتبر را حساب استخر را آغاز می‌کند.

شبکه‌ی آزمایشی Topaz طی هفته‌های گذشته توانسته شرکای جدیدی را به عنوان تایید کننده معرفی کند. افزایش مداوم تعداد تاییدکنندگان در این شبکه‌ی آزمایشی نشان دهنده‌ی حمایت و امیدواری نسبت به راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی است. همانطور که می‌دانید، هرچه تعداد تایید‌کنندگان یک شبکه‌ی رمزارزی بیشتر باشد، این شبکه امن‌تر خواهد بود. نسخه‌ی دوم اتریوم با هدف حفظ تمام توابع و عملکرد‌های شبکه‌ی قدیمی از جمله توکن‌ها، نرم‌افزارهای توزیع شده و سازمان‌های مالی غیرمتمرکز عرضه خواهد شد.

آیا فرایند ماینینگ شبکه‌ی اتریوم همچنان سودآوری به همراه دارد؟

با تمام این تفاسیر، فرایند ماینینگ همچنان یکی از روش‌های بدست آوردن رمزارز اتریوم و یا سایر رمزارزهای مبتنی بر پروتکل اثبات کار است. فرایند ماینینگ شبکه‌ی اتریوم طی ماه‌های گذشته به صورت یکنواخت و ثابت ادامه داشته است، همین موضوع به استخرهای بزرگ و اوپراتورهای کوچک اجازه داده تا بتوانند در ازای بلاک‌های ماین شده پاداش دریافت کنند. حرکت به سمت نسخه‌ی دوم اتریوم به معنای یک محیط پوریا برای ماینرهاست، ماینرهایی که مجبوراند دائماً سودآوری فعالیت خود را ارزیابی کنند.

اکوسیستم‌هایی همچون کوین‌فلای(Coinfly) اطلاعات ماینینگ خود را به موقعیت‌هایی مانند تغییر به نسخه‌ی دوم اتریوم بهینه کرده‌اند. این پلت‌فرم تا به امروز توانسته با موفقیت از چندین هاردفورک شبکه‌ی اتریوم عبور کرده و اکنون می‌تواند ارزیابی صاف و بدون مشکلی از سودآوری ارائه کند.

این سرویس برای انواع تجهیزات موجود در دسترس قرار دارد، درحالیکه اجازه می‌دهد بین دارایی‌های مختلف به راحتی جابجا شوید. کوین‌فلای همچنین یک استخر ماینینگ اتریوم بزرگ در اختیار دارد که گره‌های آن بر روی Azure مایکروسافت واقع شده و اجازه داده تا یک شبکه‌ی یک پارچه در کنار پرداخت‌های PPS+ بدون کارمزد را ارائه کند. این در استخر ماینینگ حداقل پرداخت ۰/۰۵ واحد ETH در نظر گرفته شده و پرداخت‌ها هر ۲۴ ساعت یک‌بار صورت می‌گیرد.

یک تفاوت چشم‌گیر

کوین‌فلای برخلاف پلت‌فرم‌های دیگری همچون نایس‌هش(NiceHash) به استفاده از قدرت رایانه‌های شخصی متکی نیست. در عوض، هدف از راه‌اندازی این سرویس بازگشت فرایند ماینینگ به هر رایانه یا دارنده‌ی دستگاه است. فرایند ماینینگ این پلت‌فرم با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ شدت گرفت و به نظر می‌رسد چند هفته پیش از آغاز پروتکل اثبات سهام اتریوم نیز شاهد رویکرد مشابهی باشیم. به همین دلیل ردیابی سطح سود‌آوری و جابجایی بین سودآورترین الگوریتم‌های موجود یکی از منحصر به فرد‌ترین ویژگی‌های کوین‌فلای به شمار می‌آید. این سرویس فرایند استخراج را برای انواع مختلف پروژه‌های بزرگ و کوچک ارائه می‌کند، پروژه‌هایی که برخی از آن‌ها برای ماینینگ از طریق پردازنده قابل دسترسی هستند.

نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم چالش‌های جدیدی برای سازندگان بلاک به وجود خواهد آورد. به جای سرمایه‌گذاری در تجهیزات الکترونیکی، تاییدکنندگان بالقوه باید مقداری مشخصی رمزارز اتریوم در حساب‌های خود نگهداری کنند. با در نظر گرفتن قیمت فعلی که هر واحد ETH با قیمتی حدود ۲۰۰ دلار مبادله می‌شود، حداقل میزان تعیین شده‌ی ۳۲ واحد ETH برای آغاز فرایند سپرده‌گذاری و دریافت سود چیزی حدود ۶۴۰۰ دلار هزینه دارد.

حمایت استخر اوکی‌اکس چطور به راه‌اندازی نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم کمک می‌کند؟

استخر اوکی‌اکس احتمالاً به یکی از آن دسته شرکای اتریوم تبدیل می‌شود که اجازه می‌دهد پاداش‌های نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم به دست سرمایه‌گذاران کوچک‌تر نیز برسد. این درحالیست که اعلام ارتقاء اجتناب‌ناپذیر شبکه‌ی اتریوم به نسخه‌ی دوم باعث کمک به افزایش ارزش این رمزارز در بازار گردید، زیرا در حالت سپرده‌گذاری و دریافت سود یا همان استکینگ(Staking) سطح تقاضا برای خرید ETH بالاتر می‌رود. با وجود عرضه‌ی محدود شبکه‌ی اتریوم که ۱۱۰ میلیون واحد ETH می‌باشد، بخشی از توکن‌های عرضه شده به عنوان سپرده‌گذاری قفل شده و مابقی آن در سازمان‌های مالی غیرمتمرکز ذخیره می‌گردد. کاهش سطح رمزارز در گردش بازار و همچنین افزایش چشم‌گیر تقاضا در نهایت منجر به کمیابی رمزارز ETH و افزایش قیمت آن خواهد شد.

علاوه بر این، در نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم توکن بسیار کم‌تری تولید می‌شود. انتظار می‌رود که پاداش این شبکه به ۲ میلیون واحد رمزارز در سال کاهش یابد، درحالیکه این رقم فعلاً چیزی حدود ۴/۷ میلیون واحد ETH تخمین زده می‌شود.

پاداش بلاک‌های اتریوم طی چند سال گذشته نصف شده است، فرایند که به منظور خاتمه بخشیدن به ماینینگ در این شبکه آغاز شده است. حال انتظار می‌رود که نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم حامیان بیشتری به خود جلب کرده و محبوب‌تر شود، تاجایی که عرضه‌ی این شبکه‌ی تازه نفس به یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌های سال ۲۰۲۰ تبدیل شود.

نظر شما در رابطه با پشتیبانی استخر اوکی‌اکس از نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم چیست؟ آیا حمایت این استخر شناخته شده به گسترش و افزایش ارزش اتریوم کمک می‌کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن