اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

آدرس حساب افراد مشهور در شبکه‌ی بیت کوین چیست؟

تعداد زیادی از چهره‌های شناخته شده به‌طور آشکارا و یا پنهان مالکیت مقداری بیت کوین را برعهده دارند و ما در این مقاله آدرس کیف پول آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم

در حالی که نهنگ‌ها در شبکه‌ی بیت کوین تراکنش‌های حجیمی را ارسال می‌کنند و رفتار آن‌ها به عنوان بازیگران تاثیر‌گذار در بازار رمزارزها اهمیت دارد، بررسی آدرس‌های منتصب به چهره‌های شناخته شده نیز از جذابیت برخوردار است. چهره‌های شناخته شده می‌توانند به دلیل برخورداری از محبوبیت، گروه طرفداران، تریبون و تاثیر گذاری نقش پررنگ‌تری در گسترش فن‌آوری بلاکچین و رمزارزها ایفا کنند.

آدرس‌های کیف‌پول امروزه بخشی از اطلاعات شخصی کاربران محسوب می‌گردد و بسیاری از کاربران از اطلاعات مربوط به کیف‌پول‌هایشان به خوبی نگه‌داری می‌کنند. درحالی که برخی از آدرس‌های شبکه‌ی بیت کوین به دلیل ارسال تراکنش‌های حجیم توجه فعالان حوزه‌ی رمزارزها را جلب کرده‌اند، تعدادی از آدرس‌های دیگر نیز به دلایل کاملا عجیب و منحصر بفرد شناخته می‌شوند.

کیف‌پول بیت کوین

به ندرت چهره‌های سرشناس با پیشینه‌های مختلف اطلاعات دارایی‌هایشان را به اشتراک می‌گذارند و این موضوع در حوزه‌ی رمزارزها نیز صادق است. با این وجود، ارتباط تعدادی از آدرس‌های شبکه‌ی بیت کوین با برخی از چهره‌های سرشناس آشکار شده است. در این مقاله ارتباط آدرس‌های شبکه‌ی بیت کوین با چهره‌های شناخته شده بررسی می‌گردد.


آدرس کیف‌پول ساتوشی ناکاموتو

خالق ناشناس بیت کوین به عنوان نخستین ماینر شبکه‌ی بیت کوین نیز در نظر گرفته می‌شود. بنابراین آدرس‌های اولیه که در شبکه‌ی بین کوین ایجاد شده‌اند را می‌توان به ساتوشی ناکاموتو نسبت داد. بر اساس گزارش کوینیت ساتوشی ناکاموتو مالک بیش از ۱ میلیون بیت کوین است و در نتیجه می‌توان نام وی را در فهرست ثروتمند‌ترین افراد جهان نیز قرار داد.

با این وجود، «۱A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa» یکی از مهم‌ترین آدرس‌های شبکه‌ی بیت کوین است که پاداش نخستین بلاک شبکه‌ی بیت کوین(جنسیس بلاک) را نگهداری می‌کند. این آدرس هم‌اکنون بیش از ۶۸ بیت کوین را نگه‌داری می‌کند و کاربران همچنان برای تشکر از ساتوشی ناکاموتو مقادیری بیت کوین به این آدرس ارسال می‌کنند.


آدرس کیف‌پول وارن بافت

بر اساس گزارش کوینیت، جاستین سان در زمان برگزاری مراسم شام خیریه هدایایی را به وارن بافت ارائه کرد که یک گوشی تلفن همراه سامسونگ به همراه یک بیت کوین و مقداری رمزارز ترون را شامل می‌گردد. جاستین سان آدرس کیف‌پول اهدا شده به وارن بافت را پس از انکار وی از در اختیار داشتن مالکیت بیت کوین منتشر کرد. بررسی تراکنش‌های این آدرس نشان می‌دهد که در تاریخ بیست و سوم ژانویه‌ی ۲۰۲۰ یک بیت کوین به این آدرس منتقل شده است. با این وجود مقداری رمزارز نیز در روزهای دیگر و توسط افراد مختلف به این آدرس ارسال شده است. اما دارایی‌های موجود در این کیف‌پول تاکنون دست نخورده باقی مانده است.

کیف‌پول عجیبی که به آدرس کیف پول اهدا شده به وارن بافت رمزارز ارسال کرده است

با این وجود آدرس عجیبی(۱PutinHuj28G1Bc1WvFb9WxEKAKUDPUNEg) نیز مقداری بیت کوین به آدرس کیف‌پول اهدا شده به وارن بافت ارسال کرده است. این آدرس با عبارت «PutinHuj» آغاز می‌گردد و به فرآیند جدایی کریمه از اوکراین و پیوستن آن به روسیه در جریان ناآرامی‌های انقلاب سال ۲۰۱۴ اوکراین اشاره دارد.


کیف‌پول تیم دریپر که بیت کوین‌های مصادره شده از سیلک رود به آن منتقل شده است

تیم دریپر(Tim Draper) یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری دریپر فیشر جروتسون(Draper Fisher Jurvetson) و همچنین از اولین سرمایه‌گذاران برخی شرکت‌های صاحب نام همانند اسکایپ(Skype)، هاتمیل(Hotmail)، اسپیس‌ایکس(SpaceX)، تسلا(Tesla) و توئیتر(Twitter) محسوب می‌گردد.

وی در سال ۲۰۱۴ بیت کوین‌هایی که توسط پلیس مارشال ایالات متحده‌ی آمریکا(The US Marshals Service) از بازار دارک وب سیلک رود(Silk Road) مصادره شده بود را خریداری کرد. در نتیجه ۲۹,۶۵۶ بیت کوین به آدرس « ۱a8LDh3qtCdMFAgRXzMrdvB8w1EG4h1Xi » ارسال شده است.

بر همین اساس تیم درپر از بیت کوین‌های خریداری شده به منظور تامین نقدینگی استارت‌آپ ویوروم(Vaurum) که معاملات و ذخیره‌سازی بیت کوین را هدف قرار داده بود، استفاده کرد. آدام دریپر(Adam Draper)؛ فرزند تیم دریپر نیز به عنوان یک سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر به شدت در حوزه‌ی بیت کوین فعالیت دارد.


آدرس کیف‌پول لزلو هانیکز که رویداد بیت کوین پیتزا را موجب شده است

لزلو هانیکز(Laszlo Hanyecz)؛ یک برنامه‌نویس آمریکایی است که به دلیل همکاری با خالق ناشناس بیت کوین و اقدام عجیبش در میان فعالان صنعت رمزارزها به شهرت رسیده است. وی در روز بیست و دوم می ۲۰۱۰ پیشنهاد مبادله‌ی ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در ازای پیتزا را مطرح کرده است. در حقیقت لزلو اولین فرد شناخته شده‌ای است که یک مبادله‌ی ثبت شده بوسیله‌ی بیت کوین را انجام داده است. با این وجود این مبادله برای لزلو تبادل سود‌آوری محسوب نمی‌شود. در حقیقت، ارزش کنونی این دارایی‌ها با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در سطح ۱۰ هزار دلار ۱۰۰ میلیون دلار برآورد می‌گردد.

وی در زمانی که بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت محبوب در نظر گرفته نمی‌شد در فروم بیت کوین تالک پیشنهاد کرد:

من در مقابل دریافت ۲ پیتزا به شما ۱۰,۰۰۰ بیت کوین را پیشنهاد می‌کنم. شما می‌توانید خودتان آن را درست کنید و به خانه‌ی من بیاورید یا آن را از پیتزا فروشی سفارش دهید. من قصد دارم بدون آن‌که مجبور باشم خود پیتزا سفارش دهم و یا آن را تهیه کنم، در مقابل ارائه‌ی بیت کوین پیتزا دریافت کنم. Laszlo Hanyecz

در نهایت فردی با نام کاربری «jercos» ۲ پیتزا از پیتزا فروشی پاپا جونز(Papa Jones) برای وی سفارش داد و لزلو از آدرس کیف پولش(۱XPTgDRhN8RFnzniWCddobD9iKZatrvH4) ده هزار بیت کوین ارسال کرد.


دیگر چهره‌های شناخته شده که آدرس کیف‌پول آن‌ها در دسترس نیست

بیل گیتس

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بیل گیتس(Bill Gates)؛ بنیان‌گذار مایکروسافت مالکیت مقداری بیت کوین را در اختیار دارد. هر چند برخی از گزارش‌ها تعداد بیت کوین‌های تحت مالکیت بیت کوین را تا ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین تخمین زده‌اند ولی بیل گیتس سرمایه‌گذاری گسترده در بیت کوین را انکار کرده است. وی در مصاحبه با نشریه‌ی بلومبرگ ادعا کرده است که بیت کوین‌های تحت مالکیت وی تنها به دریافت هدیه‌ی روز تولدش از سوی یک دوست محدود می‌شود. با این وجود بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت دیدگاه مثبتی را نسبت به بیت کوین ارائه کرده است. وی در سال ۲۰۱۴ و در مصاحبه با شبکه‌ی سی‌ان‌بی‌سی(CNBC) بیت کوین را به دلیل سهولت در انجام تراکنش‌های بزرگ و جابجایی آسان، برتر از ارزهای رایج در جامعه ارزیابی کرده است.

ایلان ماسک

ایلان ماسک(Elon Musk)؛ بنیان‌گذار مشهور شرکت تسلا(Tesla)، اسپیس‌ایکس(SpaceX) نیز مالکیت بیت کوین را در اختیار دارد.  با این وجود آدرس کیف‌پول ایلان ماسک اعلام نشده است. وی اعلام کرده است که یکی از دوستانش ۰٫۲۵ بیت کوین را به وی اهدا کرده است.

ایلان ماسک نیز یکی از طرفداران بیت کوین و رمزارزها ارزیابی می‌شود. وی حتی به عنوان یک از افرادی که احتمالا بیت کوین را خلق کرده‌اند نیز بررسی شده است.

در این میان، بر اساس گزارش‌های مستقل چهره‌های شناخته شده‌ای همچون پاریس هیلیتون(Paris Hilton)، اسنوپ داگ(Snoop Dogg)، آشتون کوچر(Ashton Kutcher)، هاگ لوری(Hugh Laurie)، مایک تایسون(Mike Tyson)، پیت‌بول(Pitbull)، لیونل مسی(Lionel Messi)، مل‌بی(Mel B)، مدونا(Madonna)، جانی دپ(Johnny Depp)، سرمایه‌گذاری و فعالیت در حوزه‌ی رمزارزها و بیت کوین را تجربه کرده‌اند اما آدرس کیف‌پول آن‌ها اعلام نشده است.

نظر شما نسبت به تاثیر پذیرش بیت کوین در میان چهره‌های شناخته شده و سلبریتی‌ها چیست؟ آیا درآینده چهره‌های شناخته شده بیشتری استفاده از بیت کوین را تجربه خواهند کرد؟ در صورتی که آدرس‌های بیشتری از افراد شناخته شده را می‌شناسید، آن‌را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن