اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دولت آلمان طرح پیشنهادی بنیاد آیوتا را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انتخاب کرد

وزارت توسعه و همکاری اقتصادی دولت فدرال آلمان با برگزاری رویداد هکاتون ۲۰ ایده‌ را که طرح پیشنهادی بنیاد آیوتا را نیز شامل می‌شود، برای مقابله با شیوع ویروس کویید ۱۹ انتخاب کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • گسترش ویروس کرونا فعالیت‌های اقتصادی و روزمره‌ی انسان‌ها در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است. وزارت توسعه و همکاری اقتصادی دولت فدرال آلمان برای مقابله با شیوع ویروس کویید ۱۹ رویداد هکاتونی را برگزار کرد و در این رویداد نو‌آوری آیوتا(MIOTA) را به عنوان یکی از طرح‌های برگزیده برای طراحی سیستم مراقبتی هوشمند در آفریقا و اروپای شرقی انتخاب کرده است.

انتخاب ایده‌ی بنیاد آیوتا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در رویداد هکاتون دولت فدرال آلمان

وزارت توسعه و همکاری اقتصادی دولت فدرال آلمان(Federal Ministry for Economic Cooperation and Development) نو‌آوری بنیاد آیوتا و ۱۹ فن‌آوری دیگر را برای مبارزه با شیوع ویروس کویید ۱۹ انتخاب کرده است. در حقیقت، دولت فدرال آلمان بهترین پروژه‌های تکنولوژی محوری که می‌توان از آن‌ها در برابر شیوع ویروس کرونا استفاده کرد را انتخاب کرده است.

وزارت توسعه و همکاری اقتصادی دولت فدرال آلمان(BMZ)، در روزهای چهاردهم و پانزدهم می هکاتونی را با شعار «بیایید ویروس کرونا را هک کنیم(Let’s Hack The Coronavirus)» برگزار کرده است. بیش از ۱۵۰ شرکت و گروه با شرکت در این رویداد بیش از ۱۰۰۰ ایده را مطرح کرده‌اند که از این میان ۲۰ ایده توسط وزارت آلمان انتخاب شده است. در این میان، ایده‌ی مطرح شده توسط بنیاد آیوتا نیز در میان ایده‌های برگزیده قرار گرفته است. این رویداد با هدف کاهش شدت شیوع ویروس کویید ۱۹ به‌ویژه در کشور‌های در حال توسعه و توسعه نیافته برگزار شده است.

توئیت وزارت توسعه و همکاری اقتصادی دولت فدرال آلمان
در رویداد توسعه‌ی هک هوشمند ۲۰ تیم را که بر روی روش‌های نو‌آورانه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا فعالیت می‌کنند انتخاب کرده‌ایم.

تیم‌های منتخب سیستم مراقبتی هوشمند برای مقابله با شیوع ویروس کرونا طراحی خواهند کرد

اتحادیه‌ی اروپا، تیم یوروپ(Team Europe)، کسب و کارها و جوامع‌ مدنی مختلفی از هکاتون پشتیبانی کرده‌اند. تیم‌های منتخب مسئولیت طراحی سیستم مراقبت هوشمند در آفریقا و اروپای شرقی را برعهده خواهند داشت. بنیاد آیوتا، کدوس ای‌وی(CADUS e.V)، مدیکوس ای‌آی جی‌ام‌بی‌اچ(Medicus AI GmbH)، آی‌سی‌ام‌بی هلث‌کِیر(ICME Healthcare GmbH) و دیگر شرکت‌ها تیم‌های منتخب این رویداد را تشکیل می‌دهند. این تیم‌ها در نهایت برای اجرای ایده‌های مطرح شده پشتیبانی می‌شوند. گسترش ویروس کرونا سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است و به‌نظر می‌رسد فرآیند بازگشت مردم جهان به فعالیت عادی روزانه‌شان زمان‌بر و طولانی خواهد بود.

بر اساس گزارش کوینیت، شیوع ویروس کرونا موجب توقف فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در کشور‌های مختلفی شده است. در نتیجه بانک‌های مرکزی به‌طور گسترده‌ای پول چاپ می‌کنند و بسیاری از کشور‌ها در شرایط نامطلوب اقتصادی قرار گرفته‌اند.

نظر شما نسبت به انتخاب ایده‌ی مطرح شده از سوی بنیاد آیوتا برای مقابله با گسترش ویروس کرونا چیست؟ آیا تکنولوژی بلاکچین به عنوان ابزاری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن