اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

قیمت را فراموش کنید، مبادلات آتی هش‌ریت بیت کوین معرفی شد!

یک پلت‌فرم مبادله‌ی مشتقات رمزارزی به تازگی از قرارداد‌های آتی هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین رونمایی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • طبق گزارشاتی که روز ۱۵ام می منتشر شده است، پلت‌فرم مبادله‌ی مشتقات اف‌تی‌اکس(FTX) اعلام نموده که یک محصول جدید مرتبط با شبکه‌ی بیت کوین راه‌اندازی کرده است. در گزارشات فوق گفته شده که پلت‌فرم مذکور توانسته قرارداد آتی هش‌ریت بیت کوین را به ثبت رسانده و فرایند عرضه‌ی آن را آغاز نماید.

مبادلات آتی هش‌ریت ممکن شد

دارندگان رمزارز بیت کوین اکنون به معرفی دو ابزار مبادلات آتی در بازار می‌توانند از اکوسیستم بزرگ‌ترین رمزارز موجود نیز بهره‌مند شده و استفاده‌ی بهینه کنند. در یک پست وبلاگی که روز ۱۵ام می منتشر شده است، پلت‌فرم مبادله‌ی مشتقات رمزارزی اف‌تی‌اکس(FTX) تایید کرد که یک محصول آتی جدید راه‌اندازی نموده که به جای قیمت بیت کوین، هش‌ریت این شبکه‌ی رمزارزی را دنبال می‌کند.

هش‌ریت bitcoin بیت کوین

این ابزار جدید که با نام «قرارداد‌های آتی هش‌ریت» نامگذاری شده است، متوسط سختی شبکه‌ی بیت کوین را از ابتدا تا انتهای یک سه‌ماهه‌ی کاری برای هر روز محاسبه می‌کند.

سختی شبکه عاملی برای تخمین هش‌ریت

همانطور که پلت‌فرم FTX خاطر نشان کرده‌ است، بجای استفاده از هش‌ریت به صورت مستقیم، از سختی شبکه‌ی بیت کوین استفاده می‌کند زیرا محاسبه‌ی دقیق هش‌ریت تقریباً غیرممکن است.

در بخشی از پست وبلاگی فوق آمده است:

با توجه به اینکه سختی شبکه‌ی بیت کوین همواره سعی دارد یک توازن با زمان ۱۰ دقیقه‌ای لازم برای تولید بلاک برقرار کند، در بلند مدت متوسط هش‌ریت را می‌تواند براساس سختی متوسط بدست آورد. این بدان معناست که قرارداد‌های آتی مبتنی بر سختی شبکه باید کاملاً مشابه با قرارداد‌های آتی هش‌ریت عمل کنند. Weblog Post

هش‌ریت به توان محاسباتی اختصاص داده شده به یک شبکه‌ی رمزارزی در یک چهارچوب زمانی معین اشاره دارد. همانطور که می‌دانید، هرچه هش‌ریت یک شبکه بیشتر باشد، این شبکه امن‌تر خواهد بود.

متوسط هفت روزه‌ی هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین طی ۱ ماه گذشتههش‌

هم سختی شبکه‌ی بیت کوین و هم هش‌ریت این شبکه‌ی محدود تا چندی قبل روند صعودی داشت و رکورد‌های قبلی خود را یکی پس از دیگری می‌شکست. با این حال پس از رویداد هالوینگ و نصف شدن پاداش این شبکه‌ی رمزارزی، به نظر می‌رسد که شاهد افت محسوس هش‌ریت بیت کوین هستیم. با این حال، به نظر می‌رسد که قرارداد‌ مربوط به هش‌ریت FTX فراتر از عملکرد مورد انتظار ظاهر شداند، زیرا در سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۲۰ تعداد قرارداد‌های مبادله‌ شده از ۱۶ مورد به ۲۱/۵ در هر روز رسیده است.

تعداد قرارداد‌هایی که در سه‌ماهه‌ی سوم و سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۰ منقضی می‌شوند، اکنون به ترتیب با رشد ۶ و  ۱۳ درصدی روبرو شده‌اند.

بیت‌فینیکس هم از روند افزایش سرمایه‌ی بیت کوین استفاده می‌کند

پلت‌فرم FTX در راستای گسترش معاملات آتی خود به صرافی رمزارزی بیت‌فینکس(BitFinex) پیوسته است. این درحالیست که هفته‌ی گذشته این پلت‌فرم مبادلاتی یک نوع جدید از قرارداد‌های آتی را منتشر نموده که بر اساس میزان تسلط بیت کوین بر بازار رمزارزها در مقابل رمزارزهای ثانویه عمل می‌کند.

به نظر می‌رسد که این همکاری نزدیک در نهایت منجر به بهبود وضعیت بیت کوین شده است، زیرا طبق داده‌های منتشر شده در رابطه با شبکه‌ی بیت کوین به نظر می‌رسد که تسلط این رمزارز بر بازار به ۶۷/۴ درصد رسیده است. طبق آمار مربوطه، بیت کوین توانسته از جولای سال گذشته تا به این لحظه همواره نسبت ۶۰ درصدی تسلط خود بر بازار رمزارزها را حفظ کند.

در عین حال، مفسران با استناد به داده‌های موجود عنوان کرده‌اند که سطح بیت کوین نگهداری شده در صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز در حال کاهش است، فرایندی که به گفته‌ی آن‌ها منجر به افزایش شدید قیمت رمزارزها خواهد شد.

نظر شما در رابطه با این محصول جدید چیست؟ ایا مبادله‌ی قرارداد‌های آتی هش‌ریت شبکه‌ی بیت کوین می‌تواند تاثیری بر این شبکه‌ی رمزارز داشته باشد؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن