اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نارضایتی کارآفرینان از شرایط آمریکا: تسلا دفتر مرکزی خود را به مکان دیگری منتقل می‌کند

ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت تسلا اخیراً اعلام کرده است که به دلیل ممانعت مرکز سلامت عمومی آلامدا از بازگشایی شرکت تسلا، دادخواستی را در این راستا ارائه کرده و همچنین قصد دارد دفتر مرکزی این شرکت را به مکان دیگری منتقل کند

نکات برگزیده مطلب
  • ایلان ماسک(Elon Musk)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت تسلا در روز شنبه نهم می و در واکنش به مخالفت مقامات بهداشتی آلامدا(Alameda) برای بازگشایی این شرکت اظهار داشته است که قصد دارد «به سرعت» دفتر مرکزی تسلا را که هم‌اکنون در پالو آلتو(Palo Alto) کالیفرنیا قرار دارد به تگزاس و یا نوادا منتقل کند.

توقف فعالیت شرکت تسلا در پی شیوع ویروس کرونا

در حالی که توئیت ایلان ماسک(Elon Musk) در چند روز گذشته کاهش شدید قیمت سهام شرکت تسلا و حواشی گسترده‌ای را برای وی موجب شده بود، هم‌اکنون کشمکش بنیان‌گذار تسلا با مقامات بهداشتی آلامدا برای بازگشایی شرکت تسلا و توئیت‌های وی در این راستا توجه رسانه‌ها را جلب کرده است.

تسلا

بر اساس گزارش خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی(CNBC) شرکت تسلا در زمان اعمال محدود‌یت‌های ناشی از شیوع کویید ۱۹ در ماه مارس در برابر دستور مقامات محلی مقاومت کرده است. با این وجود، این شرکت در بیست و چهارم مارس فعالیت‌هایش را به سطح حداقل کاهش داده است. شرکت تسلا دارای دو کارخانه‌ی اصلی در فرمونت(Fremont) کالیفرنیا و شانگهای چین است.

شرکت تسلا قصد داشت فعالیتش را در بیست و نهم آوریل را از سر بگیرد اما پس از تصمیم «مرکز سلامت عمومی آلامدا(Alameda)» برای تمدید مدت زمان اعمال شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا، این برنامه را متوقف کرده است. ایلان ماسک یک هفته پس از کاهش فعالیت شرکت تسلا به سطح حداقل قصد راه‌اندازی مجدد این شرکت را داشت، با این وجود مقامات محلی تصمیم گرفتند که با وجود کاهش سطح تدابیر بهداشتی در کالیفرنیا، سختگیری بستری را در این منطقه اعمال کنند.

اریک پن(Erica Pan)؛ مسئول موقت بهداشتی شهر آلامدا اظهار داشت که تمامی شرکت‌ها باید دستور العمل بهداشتی را در زمان بازگشایی رعایت کنند و درصورتی که ضوابط بازگشایی را رعایت نکنند، خارج از این قاعده قرار دارند. به شرکت تسلا اطلاع داده شده است که ضوابط را برآورده نمی‌کند و نباید بازگشایی گردد.»

ایلان ماسک دفتر مرکزی شرکت تسلا را منتقل می‌کند

حساب کاربری متعلق به پادکست ثرد راو تسلا(Third Row Tesla Podcast) در رابطه با تصمیم مرکز بهداشت عمومی آلامدا توئیت کرد:

توئیت پادکست ثرد راو تسلا
بنابراین مقامات آلامدا معتقدند که شرکت تسلا نباید تا یکم ژوئن بازگشایی گردد.

ایلان ماسک در واکنش به این توئیت اظهار داشت که شرکت تسلا بلافاصله بر علیه آلامدا پرونده تشکیل خواهد داد.

توئیت ایلان ماسک
شرکت تسلا بلافاصله بر علیه آلامدا پرونده تشکیل خواهد داد. مسئول موقت بهداشت آلامدا برخلاف فرماندار، رئیس جمهور و آزادی‌های مشروط ما و بر اساس احساسات عمل می‌کند.

ماسک همچنین در گامی فراتر اعلام کرد که دفتر مرکزی شرکت تسلا را از پالو آلتو کالیفرنیا به تگزاس و یا نوادا منتقل خواهد کرد و در صورتی که این اقدام منجر به رفتار بهتر مقامات با این شرکت نگردد، دفتر مرکزی شرکت تسلا را به خارج از کالیفرنیا منتقل خواهد کرد.

با توجه به سند منتشر شده به‌نظر می‌رسد که ایلان ماسک در زمینه‌ی اعلان شکایت جدی است و پیش‌تر دادخواستی را در این زمینه به دادگاه منطقه‌‌ی شمالی کالیفرنیا ارائه کرده است.

توئیت حساب کاربری پادکست ثرد راو تسلا
دادخواست شرکت تسلا بر علیه آلامدا برای قضاوت در میان طرفین

براساس گزارش کوینیت، پاول دورف(Pavel Durov)؛ بنیان‌گذار شرکت تلگرام اخیرا در یک مقاله ایالات متحده‌ی آمریکا را مکان نامناسبی برای فعالیت و زندگی ارزیابی کرده است.

با این وجود، تداوم توقف فعالیت‌های اقتصادی افزایش هزینه‌های اقتصادی و کاهش تولید ناخالص ملی را به همراه خواهد داشت. بر اساس گزارش کوینیت، تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در سه مرحله تجربه خواهد شد.

نظر شما نسبت به تلاش ایلان ماسک برای بازگشایی شرکت تسلا با وجود مخالفت مرکز بهداشت عمومی آلامدا چیست؟ آیا تداوم توقف صنایع بزرگ در ایالات متحده‌ی آمریکا بحران اقتصادی شدیدی را موجب خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا