اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

از تعداد فالور‌های حساب رسمی توئیتر اتریوم می‌توانید برای پیش‌بینی قیمت استفاده کنید!

پلتفرم سنتیمنت اخیراً شاخصی را معرفی کرده است که ارتباط میان تغییرات قیمت اتریوم با تغییرات تعداد فالور‌های حساب رسمی اتریوم در توئیتر را نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی که پیش‌بینی می‌شود تغییرات پیش‌رو در شبکه‌ی اتریوم، بازار صعودی گسترده‌ای را برای رمزارز اتر(ETH) موجب گردد، برخی از تحلیلگران کاهش قیمت این رمزارز را پیش‌بینی کرده‌اند. در همین راستا سنتیمنت(Santiment) شاخص جدیدی را معرفی کرده است که ارتباط میان تعداد فالور‌های حساب رسمی اتریوم و قیمت اتر را نشان می‌دهد. فاکتور‌های ارائه شده توسط شاخص جدید به کاهش بیشتر قیمت اتر در آینده اشاره دارد.

در حالی که برخی از توسعه دهندگان اتریوم برای راه‌اندازی اتریوم ۲٫۰ تلاش می‌کنند، بحث پیرامون تاثیر راه‌اندازی این پروژه بر بازار اتر در میان فعالان حوزه‌ی رمزارزها افزایش یافته است. برخی از برجسته‌ترین تحلیلگران صنعت رمزارزها معتقدند که راه‌اندازی این پروژه به عنوان شتاب دهنده‌ای برای بازار صعودی جدید عمل می‌کند. در همین زمان دسته‌ی دیگری از صاحبنظران معتقدند که اصلاح گسترده‌ای بزودی تجربه خواهد شد.

تحلیلگر شناخته شده با نام مستعار TraderXO اخیرا پیش‌بینی کرده است که افزایش اخیر قیمت اتر(ETH) در نهایت با سقوط قیمت این رمزارز به محدوده‌ی ۱۴۲ دلار همراه خواهد شد. بنابراین، در حالی که قیمت اتر هم‌اکنون نسبت به سطح کمینه‌ی این رمزارز در روز دوشنبه با افزایش ۱۷ درصدی مواجه شده است، احتمالا در آینده روند نزولی گسترده‌ای را تجربه خواهد کرد.

با توجه به ماهیت غیرقابل پیش‌بینی بازار رمزارزها احتمال وقوع هر سناریویی در این حوزه باید بررسی گردد. با این وجود، معیار‌های بنیادی نشان می‌دهد که چنین دیدگاه‌ بدبینانه‌ای احتمالا به‌طور واقعی تجربه خواهد شد.

معیار تعداد فالور‌های توئیتر به کاهش قیمت در بازار اتریوم اشاره دارد

به‌نظر می‌رسد که تغییرات تعداد افراد دنبال کننده(فالور‌های) حساب رسمی اتریوم در توئیتر به شدت با تغییرات قیمت این رمزارز مرتبط است. در حقیقت، هر زمانی که تعداد فالور‌های حساب توئیتر اتریوم کاهش می‌یابد، همین تغییرات در قیمت اتر نیز نمایان می‌گردد.

بر اساس گزارش پلتفرم سنتیمنت(Santiment)، این همبستگی برای بیش از یک‌سال استمرار داشته است و بر اعتبار پیش‌بینی قیمت اتریوم به کمک این فاکتور می‌افزاید. در همین راستا، شاخص ارائه شده توسط پلتفرم سنتیمنت به ارائه‌ی دیدگاه کلی در این رابطه کمک می‌کند.

در پی تجربه‌ی بالاترین سطح قیمت اتریوم در پایان ژوئن ۲۰۱۹(سطح قیمت ۳۶۳ دلاری) متوسط ۷ روزه تعداد دنبال کنندگان اتریوم در روند نزولی قرار گرفت. در این زمان، شاخص تعداد فالور‌های حساب اتریوم بیش از ۴۰ درصد کاهش یافت و فشار فروش نیز قیمت اتریوم را به سطح ۱۹۱ دلار کاهش داد.

رویه‌ی مشابهی در اواسط فوریه‌ی سال جاری تجربه شده است. در این زمان قیمت اتریوم به بالاترین سطح سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی ۲۸۷ دلار افزایش یافت و سپس کاهش متوسط ۷ روزه‌ی تعداد فالورها ارزش اتریوم تجربه شده است. در یک روز پس از این اتفاق قیمت اتر ۲۷ درصد کاهش یافته است. همچنین کاهش شاخص تعداد فالور‌ها در اواسط ماه مارس سال جاری با تجربه‌ی سقوط بازار رمزارزها همراه شده است.

تغییرات فالور‌های حساب رسمی اتریوم در برابر تغییرات قیمت اتر
تغییرات فالور‌های حساب رسمی اتریوم در برابر تغییرات قیمت اتر

هم‌اکنون، این شاخص از بالاترین سطح در سی‌ام آوریل (۱۱۳۲) به سطح کمینه‌ی(۱۸۳) کاهش یافته است. در نتیجه تاکنون کاهش قابل توجهی در قیمت اتریوم تجربه شده است(از ۲۲۷ دلار به ۲۰۱ دلار در زمان نگارش مقاله رسیده است).

اگرچه قیمت اتریوم در طی این مدت زمان بیش از ۱۲ درصد کاهش یافته است، شدت کاهش تعداد فاولر‌های توئیتر نشان می‌دهد که کاهش بیش‌تر قیمت اتریوم امکان‌پذیر است.

حمایت‌های قدرتمندی در مسیر کاهش قیمت اتر قرار دارد

اگرچه بر اساس شاخص تعداد فالور‌ها، امکان افزایش فشار فروش و کاهش قیمت اتریوم به سطوح پایین امکان‌پذیر است. مُدل ورود/خروج پول در یک سطح قیمت مشخص(IOMAP) که توسط وب‌سایت این‌تو‌دِبلاک(IntoTheBlock) معرفی شده است، نشان می‌دهد که اتر در روند نزولی با سطح حمایت قدرتمندی در محدوده‌ی ۱۸۰ دلار مواجه می‌گردد.

همچنین نزدیک به ۱٫۵ میلیون آدرس در شبکه‌ی اتریوم ۶٫۳۵ میلیون اتر را خریداری کرده‌اند. چنین عامل مهمی در مقابل عرضه‌ی این رمزارز، مانع کاهش بیشتر قیمت اتریوم می‌گردد. اما شاخص IOMAP نشان می‌دهد که در صورت شکسته شدن این سطح حمایتی محدوده‌ی ۱۵۸ دلار منطقه‌ی حمایت بعدی ارزیابی می‌گردد.

شاخص IOMAP

با وجود دلایل متعدد برای افزایش قیمت اتر، تنها گذشت زمان صحت پیش‌بینی قیمت اتر بر مبنای شاخص تعداد فالور‌های توئیتر را مشخص خواهد کرد. با این وجود و در صورت کاهش قیمت اتریوم احتمالا سرمایه‌گذارانی که در حاشیه‌ی بازار نقطه‌ی ورود مناسب را انتظار می‌کشند، می‌توانند از فرصت ایجاد شده برای بازگشت به بازار رمزارزها استفاده کنند. ورود سرمایه‌ی جدید به بازار رمزارزها می‌تواند چرخه‌ی روند صعودی جدیدی را ایجاد کند(چرخه‌ای که فعالان بازار رمزارزها انتظار می‌کشند).

نظر شما نسبت به پیش‌بینی قیمت بیت کوین بر اساس شاخص تغییرات تعداد فالور‌های اتریوم چیست؟ آیا این شاخص به درستی تجربه‌ی بازار نزولی جدیدی را برای اتریوم در آینده پیش‌بینی کرده است؟ چه زمانی بازار صعودی گسترده در حوزه‌ی رمزارزها آغاز خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن