اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

نویسنده‌ی داستان‌های هری پاتر نسبت به عملکرد بیت کوین کنجکاو شده است

خانم جِی. کِی. رولینگ از مخاطبانش در توئیتر درخواست کرد تا ساختار بیت کوین را برای او تشریح کنند، در همین راستا چهره‌های سرشناسی همانند ویتالیک بوترین، ایلان ماسک و جاستین سان تلاش کردند عملکرد بیت کوین را به وی توضیح دهند

نکات برگزیده مطلب
  • جی‌کی رولینگ(JK Rowling)؛ نویسنده‌ی سری کتاب‌های هری پاتر در روز شنبه از مخاطبانش در توئیتر درخواست کرد تا بیت کوین را برای وی تشریح کنند. در نتیجه صدها پاسخ به این پرسش ارائه شد و در این میان ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)؛ یکی از بنیان‌گذاران اتریوم به همراه ایلان ماسک(Elon Musk)؛ مدیر عامل شرکت تسلا(Tesla) و جاستین سان(Justin Sun) مدیر عامل بنیاد ترون(Tron) تلاش کردند بیت کوین و چگونگی استفاده از آن را به جی‌کی رولینگ توضیح بدهند.

ارائه‌ی یک توضیح ساده‌ی توئیتری برای بیت کوین

جی‌کی رولینگ(JK Rowling)؛ نویسنده‌ی سری کتاب‌های مشهور هری پاتر در روز شنبه از کاربران توئیتر درخواست کرد تا بیت کوین را برای او توضیح دهند.

صدها توئیت در پاسخ به پرسش وی مطرح شد و در این میان چهره‌های شناخته شده‌ای همانند ویتالیک بوترین، ایلان ماسک و جاستین سان تلاش کردند برای درک بیت کوین به جی‌کی رولینگ کمک کنند.

توضیح ساده‌ی عملکرد بیت کوین به شخصی که برای نخستین مرتبه سعی در درک این تکنولوژی دارد امری مهم و دشوار است. درک اشتباه این فن‌آوری و بزرگنمایی در نگرانی‌های موجود نسبت به بیت کوین ممکن است شخصی را برای مدت نامشخصی از امتحان این فن‌آوری محروم کند.

شما چگونه بیت کوین را به کسی که هیچ شناختی از رمزارزها ندارد توضیح می‌دهید؟ جی‌کی رولینگ نویسنده‌ی سری کتاب‌های هری پاتر اخیر از کاربران توئیتر درخواست کرد تا عملکرد بیت کوین را برای او توضیح دهند.

ویتالیک بوترین ساختار بیت کوین را برای جی‌کی رولینگ تشریح کرد

بوترین در حساب توئیترش بیت کوین را یک دارایی دیجیتالی توصیف کرد که برخلاف ارزهای فیاتی که توسط بانک‌های مرکزی منتشر می‌شوند توسط یک دارایی و یا سازمانی همانند وزارت خزانه‌داری آمریکا(برای دلار) پشتیبانی نمی‌شود.

وی افزود که شبکه‌ی بیت کوین توسط شبکه‌ای از کامپیوتر‌ها و به‌طور غیرمتمرکز محافظت می‌شود. چنین ساختاری امکان اثر‌گذاری یک نهاد واحد بر بیت کوین را غیر ممکن ساخته است.

بوترین اظهار داشت که هر کسی می‌تواند به شبکه‌ی بیت کوین بپیوندد و شبکه‌ی بیت کوین به‌طور پیوسته دفتر کل دارایی‌هایی که توسط کاربران نگه‌داری می‌شوند(در حال حاظر تقریبا ۱۸ میلیون بیت کوین) را بروزرسانی می‌کند.

توئیت ویتالیک بوترین
از آنجایی که هیچ شخص یا سازمانی کنترل شبکه‌ی بیت کوین را در اختیار ندارد، توجه مردم به این فن‌آوری جلب شده است. بنابراین هیچ کسی قادر نیست برای دوستانش بیت کوین‌های بیشتری را منتشر کند و یا به دلایل سیاسی شبکه‌ی بیت کوین را دستکاری کند.

اهمیت رمزارزها در مقابل اقدامات بانک‌های مرکزی از دیدگاه ایلان ماسک

ایلان ماسک؛ مدیر عامل شرکت تسلا در پاسخ به پرسش رولینگ نوشت که ارزهای فیات به دلیل اقدام بانک‌های مرکزی برای مبارزه با تلاطم اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در حال سقوط هستند و به همین دلیل ارزهای دیجیتالی اهمیت دارند. وی اظهار داشت که بیت کوین در مقایسه با انتشار ارزها از سوی بانک‌های مرکزی از نرخ انتشار محدودی برخوردار است.

توئیت ایلان ماسک
انتشار گسترده‌ی ارزهای فیات توسط بانک‌های مرکزی موجب گردیده تا بیت کوین به عنوان ارز اینترنتی قدرتمند به‌نظر برسد. من همچنان مالکیت ۰٫۲۵ بیت کوین را در اختیار دارم.

سردرگمی رولینگ برای درک بیت کوین

با این وجود به‌نظر نمی‌رسد که پاسخ‌های ارائه شده‌، به رفع ابهامات رولینگ کمک کرده باشند. وی مجددا توئیت کرد که با وجود پاسخ‌های ارائه شده برای شفاف‌سازی نمی‌تواند دلیل ارزشمند بودن این ارز دیجیتالی را درک کند و ادامه داد که نسبت به زمان ارسال توئیت اصلی دچار سردرگمی بیشتری شده است.

بیت کوین و جوراب داگبی
من نمی‌توانم بیت کوین را درک کنم لطفا(عملکرد) آن را برای من توضیح دهید. به یاد دارید داگبی(شخصیتی در داستان هری پاتر) با هدیه گرفتن یک جوراب آزاد شد؟ بیت کوین همان جوراب است.

جاستین سان بیت کوین را یک سکه‌ی جادوئی توصیف کرد

جاستین سان بنیان‌گذارن ترون در این بحث به صورت طنز به ایلان ماسک پاسخ داد که وی معتقد است بیت کوین ارز مورد استفاده در مریخ است. ایلان ماسک مدیریت شرکت فضایی اسپیس‌ایکس را بر عهده دارد و این شرکت با هدف امکان پذیر ساختن گردشگری به فضا تاسیس شده است. وی در پاسخ به پرسش جی‌کی رولینگ اظهار داشت که بیت کوین را باید به صورت یک سکه‌ی جادوئی تصور کرد.

توئیت جاستین سان
فقط یک سکه‌ی جادوئی را تصور کنید. دامبلدور بیت کوین را درک نمیکند(همانند وارن بافت) اما هری پاتر مجذوب بیت کوین می‌شود.

جاستین سان همچنین برای اهداء یک بیت کوین به جی‌کی رولینگ اظهار آمادگی کرده است:

توئیت جاستین سان
شما نیازی به خرید بیت کوین ندارید، من یک بیت کوین به شما ارسال می‌کنم.

بر اساس گزارش کوینیت، جاستین سان در گذشته به منظور تغییر نظر وارن بافت نسبت به رمزارزها مقداری بیت کوین را به وی اهدا کرده است.

نظر شما نسبت به تلاش نویسنده‌ی سری کتاب‌های هری پاتر برای درک بیت کوین چیست؟ اهمیت ارائه‌ی آموزش کاربری و ساده در رابطه با بیت کوین و دیگر رمزارزها چیست؟ آیا درک صحیح بیت کوین و دیگر رمزارزها موجب پشتیبانی افرادی همانند جی‌کی رولینگ از بیت کوین خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن