اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

همزمان با افزایش اطمینان مردم نسبت به بیت کوین اعتماد به بانک‌ها کاهش یافته است

بررسی موسسه‌ی تحقیقاتی توکنیست نشان می‌دهد که همزمان با کاهش اطمینان مردم نسبت به موسسات مالی سنتی و بانک‌ها، اطمینان مردم به بیت کوین در طول سه سال گذشته و به‌طور پیوسته افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • موسسه‌ی تحقیقاتی توکنیست(The Tokenist)، اخیرا گزارشی را با عنوان «مقایسه‌ی نرخ پذیرش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۱۷» منتشر کرده است. این مطالعه دیدگاه جامعی را نسبت به اکوسیستم رمزارزها در بازه‌ی زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ ارائه می‌کند. نظر‌سنجی محققان نشان می‌دهد که در سال جاری میلادی ۴۷ درصد از شرکت کنندگان به بیت کوین اعتماد بیشتری نسبت به بانک‌ها دارند.

افزایش سه برابری اطمینان مردم به بیت کوین

نتیجه‌ی تحقیقات اخیر توکنیست نشان می‌دهد که اعتماد مردم به بانک‌ها و موسسات مالی در حال کاهش است. در همین زمان اعتماد به بیت کوین نسبت به سرمایه‌گذاری‌های سنتی همانند طلا، سهام و املاک و مستقلات در حال افزایش است.

اعتماد به بیت کوین در مقابل بانک‌ها
در صورتی که مجبور به انتخاب یک گزینه باشید، کدام گزینه قابل اعتماد‌تر است؟

محققان از یک نظر‌سنجی که در آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی و در میان ۵,۴۲۱ شرکت کننده از ۲۴ کشور جهان انجام شده بود به‌همراه چند نظر‌سنجی مربوط به سال ۲۰۱۷ برای تهیه‌ی گزارش استفاده کرده‌اند. توکنیست از این نظر‌سنجی‌ها برای بررسی تغییرات نگرش‌ مردم از زمان سقوط بازار رمزارزها در سال ۲۰۱۷ و تاثیر شیوع ویروس کویید ۱۹ بر دیدگاه جامعه استفاده کرده است.این گزارش نشان می‌دهد که:

اطمینان مردم به موسسات مالی بزرگ به‌طور پیوسته در حال کاهش است و شیوع ویروس کرونا به این روند شتاب بخشیده است.

۴۷ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام کرده‌اند که در مقابل بانک‌های بزرگ به بیت کوین اعتماد بیشتری دارند. توکنیست همچنین نظر‌سنجی دیگری را در میان کاربران موجود در فهرست ایمیل این شرکت برگزار کرده است که ۴,۸۵۲ شرکت کننده از ۱۷ کشور جهان را شامل می‌شود. یافته‌های محققان نشان می‌دهد که شرکت کنندگان نسبت به عملکرد بیت کوین به عنوان ابزار حفظ ارزش دارایی‌ها در بلند مدت خوش‌بین هستند.

بر اساس گزارش کوینیت، شیوع ویروس کرونا شرایط نامطلوبی را برای بانک‌ها و موسسات مالی ایجاد کرده است و در نتیجه همزمان با سقوط بانک‌های آمریکایی، ارزش سهام بانک‌های اروپایی به شدت کاهش یافته است. باید توجه داشت که بیت کوین پس از وقوع بحران اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۰۸ و به عنوان جایگزینی برای دارایی‌های سنتی توسعه داده شده است.

شرکت‌کنندگان بیت کوین را به دیگر دارایی‌ها ترجیح می‌دهند

بیش از ۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی بیش کوین را نسبت به سهام، املاک و مستقلات و طلا ترجیح می‌دهند و ۶۱ درصد از کل شرکت‌کنندگان(و ۷۸ درصد از جوانان)  تا حدودی با بیت کوین آشنا هستند و ۱۴ درصد از جوانان مالکیت مقداری بیت کوین را در اختیار دارند. در این گزارش می‌خوانیم:

۴۷ درصد از پاسخ‌دهندگان به بیت کوین در مقابل بانک‌های بزرگ اطمینان بیشتری دارند و این آمار نسبت به سه سال گذشته(۲۹ درصد) افزایش یافته است. ۴۳ درصد از کل شرکت کنندگان و ۵۹ درصد از جوانان معتقدند که در دهه‌ی آینده افراد بیشتری از بیت کوین استفاده خواهند کرد. ۴۴ درصد از جوانان در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده‌اند که احتمالا در پنج سال آینده بیت کوین را خریداری خواهند کرد. یک سوم جوانان از بیت کوینی که به آن‌ها اعطا می‌شوند نگه‌داری خواهند کرد، در حالی که ۲۷ درصد از آن‌ها اعلام کرده‌اند که این دارایی را بلافاصله به فروش می‌رسانند. ۳۹ درصد از مردان جوان با ماهیت نوین (غیرمتمرکز) شبکه‌ی بیت کوین مخالفتی ندارند و یک چهارم از کل جوانان شرکت کننده در نظر‌سنجی چنین دیدگاهی را اظهار کرده‌اند. گزارش توکنیست

این گزارش نشان می‌دهد که به‌طور کلی نگرش مثبت نسبت به بیت کوین در طول سه سال اخیر ۲۷ درصد افزایش یافته است. ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان بیت کوین را به صورت یک نو‌آوری مثبت در فن‌آوری مالی ارزیابی می‌کنند. توکنیست نتیجه‌گیری کرده است: «آشنایی بیشتر افراد با بیت کوین موجب تغییر مثبت در دیدگاه آن‌ها نسبت به این دارایی شده است.»

نظر شما نسبت به یافته‌های اخیر گزارش موسسه‌ی تحقیقاتی توکنیست چیست؟ آیا روند افزایش اطمینان مردم نسبت به بیت کوین و کاهش اطمینان آن‌ها به بانک‌ها در آینده نیز استمرار خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن