اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین در طول یک ماه ۸۰۰ درصد افزایش یافته است!

داده‌ها نشان می‌دهند که متوسط کارمزد پرداختی در شبکه‌ی بیت کوین در محدوده‌ی زمانی یازدهم آوریل تا چهاردهم می سال ۲۰۲۰ میلادی از ۰.۳۸ به ۳.۴۴ دلار به ازای هر تراکنش افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • داده‌ها نشان می‌دهند که در محدوه‌ی زمانی اجرای سومین هاولینگ بیت کوین، کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین در طول یک ماه بیش از ۸۰۰ درصد افزایش یافته است. بررسی این موضوع در زمان اجرای هالوینگ‌های بیت کوین در گذشته نشان می‌دهد که در زمان اجرای هالوینگ‌های پیشین بیت کوین نیز تغییرات شدیدی در متوسط کارمزد تراکنش‌ها تجربه شده است.

افزایش شدید کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین پس از اجرای سومین هالوینگ

مقایسه‌ی میانگین کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین نشان می‌دهد که از یازدهم آوریل تا چهاردهم می هزینه‌ی ارسال تراکنش‌ در شبکه‌ی بیت کوین با افزایش بیش از ۱,۲۵۰ درصدی از ۰٫۳۸ دلار به ۵٫۱۶ دلار افزایش یافته است.

اگرچه متوسط کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با کاهش ۳۳٫۳ درصدی به ۳٫۴۴ دلار رسیده است، نسبت به زمان اجرای سومین هالوینگ بیت کوین در روز یازدهم می ۳۶٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کارمزد بیت کوین
متوسط کارمزد تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین در ماه‌های مارس و می سال جاری میلادی

متوسط هزینه‌ی ارسال تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین تنها در طول یک ماه ۸۰۰ درصد افزایش یافته است و در نتیجه بالاترین سطح کارمزد پرداخت شده توسط کاربران از جولای ۲۰۱۹ تاکنون تجربه می‌گردد. بر اساس گزارش کوینیت، روند افزایش کارمزد تراکنش‌ها پیش از اجرای سومین هالوینگ بیت کوین تجربه شده است.

همچنین روند افزایش کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین از زمان اجرای هالوینگ تاکنون به‌صورت افزایش ۱۰۵ درصدی در هزینه‌ی ارسال تراکنش‌ها تنها در سه روز تجربه شده است.

اگرچه هزینه‌ی ارسال تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین به سطح بیشینه‌ی جدیدی در طول یک سال اخیر افزایش یافته است، سطح کنونی تنها یک دهم بیشینه‌ی کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین(در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی) ارزیابی می‌شود.

هزینه‌ی ارسال تراکنش‌ها پس از اجرای دومین هالوینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۶ هشت درصد کاهش یافت

پس از اجرای دومین هالوینگ بیت کوین در نهم جولای ۲۰۱۶، افزایش تقریبا ۲۰۰ درصدی در هزینه‌ی ارسال تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین تجربه شده است. در نتیجه، متوسط هزینه‌ی ارسال تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین از ۰٫۰۸۱ دلار در ۱ می ۲۰۱۶ به ۰٫۲۴ در اواسط ژوئن و اواخر جولای همان سال افزایش یافته است. اما در طول سه روز پس از اجرای دومین هالوینگ بیت کوین، متوسط هزینه‌ی ارسال تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین ۸ درصد کاهش یافت.

کارمزد تراکنش بیت کوین از می تا سپتامبر 2016
کارمزد تراکنش بیت کوین از می تا سپتامبر ۲۰۱۶

همچنین پس از اجرای نخستین هالوینگ شبکه‌ی بیت کوین در تاریخ بیست و هشتم نوامبر ۲۰۱۲ متوسط هزینه‌ی ارسال تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین در روزهای ۲۶ و ۲۷ام نوامبر همین سال ۳۰۰ درصد افزایش یافت، اما پس از این زمان کوتاه به سرعت به سطوح پیش از اجرای هالوینگ بیت کوین کاهش یافت.

بر اساس گزارش کوینیت، سیستم کنونی پردازش تراکنش‌ها در صرافی بیتمکس موجب افزایش کارمزد تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین می‌گردد.

نظر شما نسبت به افزایش کارمزد ارسال تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین پس از اجرای هالوینگ چیست؟ آیا افزایش فعالیت کاربران شبکه‌ی بیت کوین پس از اجرای هالوینگ موجب افزایش هزینه‌ی ارسال تراکنش‌ها شده است؟ آیا در آینده ماینر‌ها کارمزد تراکنش‌ها را به عنوان فاکتور اصلی برای فعالیت در شبکه‌ی بیت کوین در نظر خواهند گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن