اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین پیش از رویداد هالوینگ به شدت افزایش یافت

داده‌های شبکه‌ی بیت کوین نشان می‌دهد که کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین در روز سی‌ام آوریل به بالاترین سطح ۱۰ ماه اخیر افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • در روز سی‌ام آوریل سال جاری میلادی متوسط هزینه‌ی کارمزد شبکه‌ی بیت کوین به ۲.۹۴ دلار افزایش یافته است که بالاترین سطح هزینه‌ی ارسال تراکنش در طول ده ماه اخیر محسوب می‌گردد. این پدیده نشان می‌دهد که سطح فعالیت کاربران شبکه‌ی بیت کوین پیش از رویداد هالوینگ به شدت افزایش یافته است.

افزایش کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین

اخیرا متوسط کارمزد ارسال تراکنش در شبکه‌ی بیت کوین به بالاترین سطح در طول ۱۰ ماه اخیر افزایش یافت. داده‌های وب‌سایت بیت‌اینفوچارتز(Bitinfocharts) نشان می‌دهد که در روز سی‌ام آوریل متوسط کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین به بالاترین سطح از جولای ۲۰۱۹ تاکنون یعنی ۲٫۹۴ دلار رسیده است.

در روز بیست و نهم آوریل(یک روز قبل از افزایش شدید متوسط هزینه‌ی کارمزد) متوسط کارمزد شبکه‌ی بیت کوین ۱٫۲۸ دلار گزارش شده است. همچنین داده‌ها متوسط کارمزد در دو روز قبل از این تاریخ را ۰٫۶۶ به ازای هر تراکنش نشان می‌دهد. اما در روز پنجشنبه متوسط کارمزد شبکه‌ی بیت کوین ۱۲۹ درصد افزایش یافته است. همچنین داده‌ها نشان می‌دهد که متوسط کارمزد شبکه‌ی بیت کوین در طول ماه آوریل ۶۷۳ درصد افزایش یافته است.

کارمزد تراکنش شبکه‌ی بیت کوین

داده‌های تغییرات مم‌پول(Mempool) شبکه‌ی بیت کوین نشان می‌دهد که در این زمان تعداد قابل توجهی از تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین در انتظار تایید قرار داشته‌اند. مم‌پول حجم تراکنش‌هایی را نشان می‌دهد که در انتظار قرار گرفتن در بلاکچین شبکه‌ی بیت کوین قرار دارند.

از آنجایی که کاربران سعی می‌کنند با افزایش میزان کارمزد به سرعت تاییدیه‌ی شبکه را دریافت کنند، افزایش حجم مم‌پول همیشه موجب افزایش کارمزد تراکنش‌ها می‌گردد. در زمان تجربه‌ی سطح بیشینه‌ی قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ متوسط کارمزد شبکه‌ی بیت کوین به ۵۵ دلار و متوسط مدت زمان تایید تراکنش‌ها به یک روز کامل افزایش یافت.

افزایش فعالیت کاربران شبکه‌ی بیت کوین

اگرچه افزایش کارمزد شبکه‌ی بیت کوین پدیده‌ی مطلوبی در نظر گرفته نمی‌شود، اما افزایش فعالیت در شبکه‌ی بیت کوین را نشان می‌دهد. در حالی که شمارش معکوس برای اجرای هالوینگ بیت کوین آغاز شده است و تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا موجب تردید سرمایه‌گذاران شده است، افزایش تقاضا برای فعالیت در شبکه‌ی بیت کوین پدیده‌ی مطلوبی ارزیابی می‌گردد. همچنین پس از استخراج تمامی بیت کوین‌ها کارمزد تراکنش‌ها در آمد اصلی ماینر‌ها را تشکیل خواهد داد و در حقیقت کاربران به آرامی برای چنین تغییراتی آماده می‌شوند.

در مقابل منتقدان با اشاره به مدت زمان نسبتا طولانی برای تایید پرداخت‌ها در شبکه‌ی برخی از رمزارزها، استفاده از این ابزار به عنوان روش پرداخت را ناکارآمد ارزیابی می‌کنند. به عنوان مثال افزایش کارمزد شبکه‌ی بیت کوین استفاده از این ابزار برای انجام پرداخت‌های کوچک را بی‌فایده ساخته است.

سرعت انجام تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین توسط اندازه‌ی ۱ مگابایتی بلاک محدود شده است. به عنوان مثال با توجه به متوسط تناوب استخراج هر بلاک شبکه‌ی بیت کوین در ده دقیقه و حجم فعالیت کاربران در شبکه، پردازش انباشتگی ۶۷ مگابایتی تراکنش‌های در انتظار تایید ممکن است به ساعت‌ها زمان نیاز داشته باشد.

نظر شما نسبت به افزایش کارمزد ارسال تراکنش‌ها در شبکه‌ی بیت کوین چیست؟ آیا افزایش تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین در راستای منافع این رمزارز قرار دارد؟  نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا