اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

میزان تسلط بیت کوین بر بازار، مانعی برای رشد رمزارزهای ثانویه است

تحلیلگران بر این باورند که پیش از آغاز روند صعودی بازار رمزارزهای ثانویه، سطح تسلط بیت کوین بر بازار باید به حد معینی برسد

نکات برگزیده مطلب
  • علی‌رغم گسترش سطح بحران اقتصادی جهان به دلیل شیوع کرونا، رمزارز بیت کوین توانسته یک روند افزایشی را آغاز کرده و حجم بالایی سرمایه‌ را به سمت خود جذب کند. با افزایش سطح نقدینگی ورودی به بازار بیت کوین شاهد آن هستیم که میزان تسلط این رمزارز بر بازار نیز افزایش یافته و اکنون به مرز ۶۷/۴ درصد رسیده است. تحیلیلگران بر این باورند که برای آغاز روند صعودی بازار رمزارز ثانویه این روند باید متوقف و سطح تسلط بیت کوین به زیر ۶۰ درصد برسد.

صعودی بیت کوین نزولی رمزارزهای ثانویه

روند صعودی اخیر بیت کوین عمدتاً به ضرر رمزارزهای ثانویه تمام شده است، زیرا با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی فعلی و بحران جهانی کرونا، اغلب سرمایه‌گذاران به دنبال یافتن دارایی هستند که عملکرد خوبی از خود نشان داده و برای آن‌ها سودآوری به همراه داشته باشد. به همین جهت تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خرد و کلان رمزارزهای ثانویه‌ی خود را  برای خرید بیت کوین بفروش رسانده‌اند.

بیت کوین Bitcoin BTC

این روند تاجایی شدت گرفته که برخی رمزارزهای ثانویه اکنون با قیمتی معادل ارقام سال ۲۰۱۴ در حال مبادله هستند و حجم مبادله‌ی جفت مبادلاتی آن‌ها با بیت کوین به شدت افزایش یافته است.

به نوبه‌ی خود ورود حجم بالای سرمایه از طرف سرمایه‌گذاران به بازار بیت کوین باعث شده تا سطح تسلط این رمزارز بر بازار رمزارزها به شدت افزایش یابد. تحلیلگران بر این باورند که برای آغاز روند صعودی بازار رمزارزهای ثانویه، سطح تسلط بیت کوین بر بازار باید حدود ۸ درصد کاهش یابد.

رمزارزهای ثانویه ضعیف عمل می‌کنند

بحران اقتصادی فعلی جهان باعث شده تا اغلب سرمایه‌گذاران در تمامی بازارها به سمت کیفیت و افزایش نقدینگی تمایل پیدا کنند. در بازار رمزارزها این تمایل به شکل مهاجرت از رمزارزهای ثانویه به سمت بیت کوین پدیدار شده است.

بسیاری از پروژه‌های رمزارزی شناخته شده همچون اتریوم و ریپل، طی هفته‌های گذشته در برابر بیت کوین معیارهای ارزشیابی بسیار ضعیفی از خود نشان داده‌اند.

با نگاهی به روند افزایشی سطح تسلط بیت کوین بر بازار رمزارزها طی هفته‌های گذشته و رسیدن این رقم به ۶۷/۴ درصد، می‌توان گفت که پیش‌بینی چنین چیزی ساده است. این میزان صعود نسبت به کمینه‌های ثبت شده در اواسط ماه فوریه که ۶۰ درصد بوده، یک روند افزایشی چشم‌گیر به مشار می‌آید.

نمودار تغییرات ارزش بیت کوین طی ۳ ماه گذشته تا به امرو

از ماه فوریه تا به امروز، این روند افزایشی همچنان پارجا بوده و بیت کوین توانسته به بالاترین سطح تسلط نسبت به ارقام ثبت شده در سال ۲۰۱۹ برسد.

یکی از مبادله‌گران شناخته شده‌ی بازار رمزارزها که با نام مستعار پنتوشی در پلت‌فرم توییتر فعالیت می‌کند، اخیراً نسبت به وضعیت ضعیف رمزارزهای ثانویه در مقابل بیت کوین اظهار نظر نموده و اعلام کرده است که حجم مبادله‌ی اغلب رمزارزهای ثانویه به ارقامی نزدیک به آنچه در سال ۲۰۱۴ شاهد آن بوده‌ایم، رسیده است.

برای آغاز روند صعودی رمزارزهای ثانویه بیت کوین باید کوچک‌تر شود

جاش راجر(Josh Rager) یکی دیگر از تحلیلگران برجسته‌ی حوزه‌ی رمزارز که در پلت‌فرم توییتر فعالیت می‌کند، اخیراً توضیح داده که به نظر او پیش از آغاز روند صعودی بازار رمزارزهای ثانویه نیاز است تا میزان تسلط بیت کوین بر بازار به رقمی کم‌تر از ۶۰ درصد برسد.

وی در یک پست توییتری اعلام نموده که:

از ماه ژوئن ۲۰۱۹ تا به امروز سطح تسلط بیت کوین بین ۶۲ تا ۷۲ درصد باقی مانده است. پیش از آغاز روند صعودی بعدی در بازار رمزارزهای ثانویه، باید سطح تسلط بیت کوین به شدت کاهش یافته و به رقمی پایین‌تر از ۶۰ درصد برسد. اما اگر بیت کوین بتواند از مرز ۱۰۵۰۰ دلار برای هر واحد عبور کند، این موضوع باعث افزایش جریان نقدینگی به بازار BTC شده و شاهد افزایش مجدد سطح تسلط آن خواهیم بود. Josh Rager

نظر شما در رابطه با ارتباط سطح تسلط بیت کوین و آغاز روند صعودی بازار رمزارزهای ثانویه چیست؟ نظرات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن