اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

اهمیت توسعه‌ی اپلیکیشن‌های تلفن همراه در حوزه‌ی بلاکچین چیست؟

گسترش نفوذ تلفن‌های همراه و سهولت دسترسی به این ابزار تلفن‌های همراه را به مهم‌ترین روش برای فعالیت در حوزه‌ی رمزارزها و سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز تبدیل کرده است

ما در دوره‌ی زمانی زندگی می‌کنیم که در آن امکان درخواست وسیله‌ی نقلیه به همراه راننده، سفارش غذا و انجام بخش بزرگی از فعالیت‌های بانکی از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه امکان‌پذیر است. در حقیقت روشن کردن کامپیوتر برای انجام چنین فعالیت‌هایی در مقایسه با استفاده از تلفن همراه زمان‌بر به نظر می‌رسد، در نتیجه استفاده از تلفن همراه برای انجام فعالیت‌های روزمره ابزار بهینه‌تری است. در نتیجه به نظر می‌رسد در آینده تلفن همراه به عنوان یک ابزار رایج برای فعالیت در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز و شبکه‌ی اتریوم مورد استفاده قرار گیرد.

اهمیت توسعه‌ی اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه هوشمند برای فعالیت در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز

نمودار ترافیک داده‌های تلفن همراه

به نظر می‌رسد که به دلیل سهولت استفاده از اپلیکیشن‌های تلفن همراه، این ابزار در آینده به‌طور گسترده‌تری نسبت به کامپیوتر‌های دسکتاپ و تکنولوژی وب مورد استفاده قرار خواهد گرفت. امروزه مردم ۴۲ درصد از زمانشان را با استفاده از تلفن‌های همراه آنلاین می‌شوند، در نتیجه تغییر قابل توجهی در مقایسه با ده سال گذشته و استفاده از کامپیوتر‌ها مشاهده می‌شود. تغییرات اشاره شده در حوزه‌ی رمزارزها نیز مشاهده می‌شود، در همین راستا شرکت‌های اچ‌تی‌سی(HTC) و سامسونگ(Samsung) محصولاتی را عرضه کرده‌اند که استفاده از تکنولوژی بلاکچین را برای کاربران تلفن‌های همراه تسهیل می‌کنند. شرکت‌های بلاکچینی قدرتمند همانند لجر(Ledger) و کوین‌بیس(Coinbase) نیز برای فعالیت کاربرانشان با استفاده از تلفن همراه اپلیکیشنی را ارائه کرده‌اند. تداوم روند تحقیق و عرضه‌ی محصولات بیشتر در این رابطه تلفن‌های همراه را به مکانی امن برای ذخیره‌سازی و انجام معاملات دارایی‌های دیجیتالی تبدیل می‌کند.

حادثه‌ی اخیر شیوع ویروس کرونا وابستگی جامعه‌ی کنونی را‌ به شبکه‌های دیجیتالی برای خرید کالا و دریافت اطلاعات را به خوبی نشان می‌دهد. در این زمان، امکان برقراری ارتباط، معامله، هدایت کسب و کار، دریافت وام و مدیریت دارایی‌ها از طریق تلفن همراه یک مزیت محسوب می‌گردد. دسترسی به اتریوم و سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز از طریق تلفن همراه در زمان شیوع ویروس کرونا مزیت مهمی برای این نو‌آوری محسوب می‌گردد.

فرصت‌های بازارهای نو‌ظهور

کاربران جوان(که معمولا کمتر از ۴۰ سال سن دارند) معمولا در مقایسه با کامپیوتر‌ها فعالیت بیشتری با تلفن‌های همراه دارند. مردم سراسر جهان معمولا برای انجام فعالیت‌های بانکیشان از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند و اغلب آن‌ها به کامپیوتر دسترسی ندارند. در دو سال گذشته امکان دسترسی به سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi) برای مردم جهان وجود نداشت. سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز امکان ایجاد ابزارهای مالی جدید و یا دسترسی به ابزارهای مالی را از طریق شبکه‌های بلاکچین مختلف همانند اتریوم برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند. هم‌اکنون سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز فعالیت‌های اقتصادی مختلفی همانند ارائه‌ی وام، بانک‌داری، تجارت، پرداخت، بیمه و توکنیزه کردن دارایی‌ها را امکان‌پذیر کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد که سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در آینده سیستم اقتصادی جهان را متحول کند. امروزه به ارزش کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز قفل شده است که به ارزش ۵۰ میلیون دلار برای فعالان سود‌آوری داشته است.

امکان‌پذیر ساختن دسترسی تمامی افراد به ابزار‌های مالی با استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و بدون نگرانی از محدودیت‌های بانکی در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز، به معنای دسترسی گسترده‌تر مردم به این ابزارها در مقایسه با سیستم بانکی است. مصونیت رمزارزها از تنش‌های سیاسی بین دو کشور و امکان دسترسی بالا به سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز جذابیت فعالیت در این حوزه را افزایش می‌دهند.

آیا تلفن‌های همراه از امنیت کافی برخوردار هستند؟

سهولت دسترسی و استفاده از تلفن‌های همراه مزایای استفاده از این ابزار محسوب می‌گردد، اما مقایسه‌ی امنیت تلفن‌های همراه و کامپیوتر‌ها به منظور نگه‌داری و یا انجام تراکنش‌های مالی ضرروری به نظر می‌رسد. امنیت برنامه‌های کامپیوتری به طراحی و بروزرسانی امنیتی این برنامه‌ها بستگی دارد. در صورتی که برنامه‌های کامپیوتری به‌طور منظم توسط توسعه‌دهندگان و یا کاربران بروزرسانی نشوند امنیت برنامه‌ها در مقایسه با اپلیکیشن‌های موبایل کاهش می‌یابد. زیرا اپلیکیشن‌ها معمولا توسط توسعه‌دهندگان به‌طور مرتب بروزرسانی می‌شوند و سپس بروزرسانی‌ها به‌طور خودکار در تلفن‌های همراه دریافت و نصب می‌شوند.

از نظر امنیتی روش ذخیره‌سازی اتر(Ether) و انجام تراکنش در اکوسیستم اتریوم(Ethereum) عوامل کلیدی فعالیت در اکوسیستم اتریوم با استفاده از تلفن‌های همراه محسوب می‌شود. این مسئله، روش ذخیره‌سازی کلید‌های خصوصی و امضاء تراکنش‌ها را شامل می‌شود. برخی از مُدل‌های تلفن‌های همراه برای رفع این مشکل روش ذخیره‌سازی سخت‌افزاری را پیشنهاد می‌کنند که در مقایسه با روش‌های ذخیره‌سازی رمزارزها با استفاده از کامپیوتر‌های شخصی دارای امنیت به مراتب بیشتری است.

اپلیکیشن‌های کیف‌پول‌ در تلفن‌های همراه هوشمند می‌توانند با به‌کارگیری چندین لایه از روش‌های رمزنگاری که داده‌های بیومتریک را نیز شامل می‌شود و سپس ذخیره‌سازی داده‌های مربوطه در محلی که از دیگر بخش‌های تلفن همراه به طور مجزا طراحی شده است، از کلید‌های خصوصی کاربرانشان محافظت کنند. کلید‌های خصوصی همواره به صورت آفلاین ذخیره می‌شوند، در نتیجه از دسترسی هکر‌ها و بدافزارها محافظت می‌شوند. بعلاوه، برخی از تلفن‌های همراه همانند گوشی‌های هوشمند بلاکچینی سامسونگ برای مدیریت امن کلید‌های خصوصی طراحی شده‌اند. اپلیکیشن‌های کیف‌پول تلفن‌های همراه در مقایسه با برنامه‌های کامپیوتری از لایه‌های امنیتی بیشتری بهره می‌برند و همچنین مهاجمان اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه را کمتر مورد حمله قرار می‌دهند.

تاثیر تلفن‌های همراه هوشمند در گسترش سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز

تسهیل دسترسی به سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز بلاکچین اتریوم از طریق تلفن‌های همراه هوشمند در آینده اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد. بیش از ۵ میلیارد تلفن همراه هوشمند در سطح جهان وجود دارد و در این شرایط که بانک‌داری آنلاین به یک هنجار تبدیل شده است به‌نظر می‌رسد که در آینده تلفن‌های همراه به مهم‌ترین ابزار فعالیت در شبکه‌ی اتریوم تبدیل شود.

تلفن همراه بلاکچینی

نتایج بررسی نشان می‌دهد که بیش از ۳۰ درصد از شهروندان ایالات متحده‌ی آمریکا در بانک‌های آنلاین حساب افتتاح کرده‌اند و یا قصد دارند در این دسته از سرویس‌دهندگان حساب افتتاح کنند. سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز بزودی در اقتصاد‌های نوظهور به هنجار جدیدی تبدیل می‌شوند. به منظور تبدیل سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز به جریان اصلی مبادلات مالی باید امکان دسترسی به این حوزه تسهیل گردد. به منظور تسهیل خرید دارایی‌های دیجیتالی در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز و گسترش این حوزه باید اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه هوشمند بیشتری منتشر شود. بخش بزرگی از جمعیتی که به سیستم بانکی دسترسی ندارند امکان فعالیت در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز را به کمک گوشی‌های همراه هوشمند خواهند داشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۹۸٫۷ درصد از جمعیت جهان به تلفن‌های همراه دسترسی دارند.

نظر شما نسبت به اهمیت تلفن‌های همراه هوشمند در پذیرش رمزارزها و فعالیت در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز چیست؟ آیا در آینده اپلیکیشن‌های تلفن همراه به‌طور گسترده برای تسهیل فعالیت در سیستم‌های اقتصادی غیرمتمرکز در دسترس قرار خواهد گرفت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن